Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 22:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jak zmienić częstotliwość dźwięku??? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jak zmienić częstotliwość dźwięku???
Zgrałem materiał Uleadem ale ustawiłem częstotliwośćm chyba 11000 Hz. Nie chce mi teraz otworzyć projektu. Próbowałem pinaclem ale też dostaję komunikat o nieodpowiedniej częstotliwości. Jak to teraz zmienić?

niedziela, 2 kwietnia 2006, 18:55
Bywalec
Bywalec

Nie wiem jakim to Uleadem zgrywałeś i jakie to "chyba 11000Hz" Jak będziesz robił za dużo na chyba no to nie trudno o problem. Zgrywaj z kamery w AVI DV w kamerze bym ustawił dzwięk na 48000Hz lub wyższy i nie zmieniał, no chyba że kamera w innym formacie nagrywa. Specjalnie zamieniłem sobie dzwięk w jakimś kawałku filmiku przy exporcie Microsoft AVI na 11025Hz, ale nie widzę żeby był z tego powodu jakiś problem przy póżniejszym jego imporcie do Np. UleadMediaStudio (pomijając samą jakośc dzwięku) nawet gdy parametry samego projektu w UleadMedia były DV AVI 48000 Hz. No nie wiem coś namieszałeś, spróbuj go może zaimportowac do ProCodera (bez kreatora Wizarda)pokaże ci jego parametry i może uda się nim przerobic na format akceptowany przez ten którego używasz w swoim programie.
Videowaldi..

niedziela, 2 kwietnia 2006, 23:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za pomoc, a co to ProCoder i skąd fo wziąć? Moje problemy chyba wynikają z tego iż to jest kamera hi8. Użyłem Ulead 7, tam można ustawić częstotliwość przy przechwytywaniu i tak też pewnie zrobiłem, a teraz jestem w kropce. Materiał zgrywałem kilka miesięcy temu, dlatego nie pamiętam szczegółów.

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 08:24
Bywalec
Bywalec

Nie ważne czy to było przedtem Hi8 ważne czym to jest teraz w postaci cyfrowej skoro to masz w komputerze. Do wyszukiwarki np. wystarczy wpisac Canopus ProCoder demo a otrzymasz linki do stron o które pytasz.
http://www.canopuscorp.com/products/demos/index.php

http://www.canopus.com/cc/demos/demo_downloads.php

http://downloads.designtechnica.com/Mul ... +Demo.html

Na wszelki wypadek powyżej ci przykleiłem, Musisz się zarejestrowac jak piszą no i jeśli wierzyc firmie na słowo przez 30 dni w pełni funkcjonalne, no ale to już sobie doczytasz.
Pozdrawiam..

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 09:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Do zmiany częstotliwości bardzo dobrym programem jest edytor muzyczny GoldWave. Wrzucasz taki plik video, oczywiście obrobi Ci tylko ścieżkę dźwiękową, resamplujesz do każdej, jaka Ci wpadnie do głowy częstotliwości i zapisujesz jako wave. Potem to "dokładasz" do ścieżki video w programie edycyjnym i masz poprawione. Karkołomne, ale skuteczne. Poza tym można tam poeksperymentować trochę z dźwiękiem.

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 10:25
Bywalec
Bywalec

No nie był bym tego taki pewien. Zrozumiałe że czym jak czym ale takie zmiany najlepiej wykonac w edytorze do audio, no ale problem widzę tu dalej na etapie tego dołożenia
do ścieżki bo skoro kolega ma problem z zaimportowaniem samego pliku. Najważniejsze żeby ten plik był w stanie wogóle czymś otworzyc, może plik jest uszkodzony?

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 11:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Uszkodzony raczej nie jest bo otwieram go poprzez Power DVD bez problemu. Będę próbował, wielkie dzięki za pomoc. Odezwę się jak sobie poradziłem. Pozdrawiam.

poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 11:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]