Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 06:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 DV --> Divx - problem z dzwiekiem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV --> Divx - problem z dzwiekiem
Witam

Mam wielki problem, robie konwersje z DV do Divx programem Gordian Knot wg
opisu na stronie
http://www.dv.swiatobrazu.pl/index.php? ... page=body1
Nawet ladnie wychodzi ale jest problem, jezeli film jest dluzszy niz 18,53
min to od tego czasu nie ma dzwieku a wlasciwie jest szum i jest tak za
kazdym razem w roznych plikach.
Co jest tego przyczyna i jak to naprawic?

poniedziałek, 24 marca 2003, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV do DIVX zamiast dźwięku - jazgot
Cześć, ja też mam obecnie problem z dzwiękiem. Też probuje Gordian Knot. Według instrukcji na stronie światobrazu, wydzielam najpierw plik dzwiękowy z pliku DV. Otrzymuję wtedy plik wav (za pomocą programu Ulead Video Studio 5 SE). Później w GK załączam ten plik w "zakładce" audio tak jak w instrukcji napisano. Spakowany do DIVX film zamiast dżwięku "przyozdobiony" jest jakimiś zgrzytami. Co ciekawe, w katalogu w którym zapisywane są pliki dotyczące tego projektu pojawia się plik w formacie mp3, który po uruchomieniu trąca takim samym jazgotem. O co chodzi. Czy ktoś wie i coś napisze. :(

poniedziałek, 14 kwietnia 2003, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Asfalt! Najprawdopodobniej pracujesz na komputerze z systemem plików FAT32. Nakłada ci on barierę 4GB (czyli około 18,5 minuty filmu) jako maksymalną wielkość pliku. Dlatego do filmu 4GB nie jesteś w stanie dodać muzyki - to oczywiście tylko przypuszczenie. Żeby się upewnić musisz spróbować zgrać materiał w systemie NTFS (Windows 2000 lub opcjonalnie Windows XP), w którym nie ma ograniczeń długości pliku (to znaczy jest, ale chyba na kilkuset terabajtach).

Co do zgrzytów audio w GK, to może rozwiązaniem byłoby zapisanie audio nie poprzez Virtual Duba, tylko bezpośrednio w programie, w którym monutujesz film (np Adobe Premiere, Ulead Video Studio czy inne). Oprócz zapisania filmu na dysku zapisujesz dodatkowo audio, wskazujesz tego wav'a w GK i po kłopocie.

wtorek, 29 kwietnia 2003, 09:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zgrzyty w kodowaniu - jak usunąć
Żeby usunąć zgrzyty przy kodowaniu w GKnot znalazłem takie rowiązanie:
zapisuję osobno plik audio i video (w moim przypadku w programie Ulead VideoStudio jest to avi w PalDV i wav kompresowany w MP3 56kbps). Potem osobno zaznaczam w GKnot te 2 pliki i USTAWIAM OPCJE AUDIO 1 na JUST MUX. Powstaje 1 film niemy i drugi, nieznacznie większy - z dźwiękiem. Całość idealnej jakości, bez przesunięć. Do dźwięku 56kbps też nie mam tu zastrzeżeń.

piątek, 23 maja 2003, 15:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Alfsat, i co udało ci se rozwiazać ten problem? Jesli tak, to zdradzilbys w jaki sposob, bo ja mam dokladnie tak samo u siebie (pracuje na Windows XP na NTFS)

wtorek, 23 września 2003, 10:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]