Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 05:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Czy da się to zmieścić na płytę? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy da się to zmieścić na płytę?
Witam!
Mam małe pytanko - mam materiał zgrany z kamerki wyedytowany na 1 godzine i 28 minut - czy bez problemu uda mi się to zmieścić na jedną płytę DVD? Prosiłbym o pomoc jak zrobić żeby uzyskać jak najlepszą jakość - jakie parametry ustawić w Adobe Premiere 6? Mam nadzieję że pomożecie:)
I jeszcze jedno - materiał był nagrywany kamerką Panasonic NV-GS280 - zrobiłem sobie małą próbkę materiału i kontury postaci podczas ruchu lekko się zamazują - mogę coś z tym zrobić? Jeśli trzeba to umieszczę screena.
Z góry dzięki za odpowiedzi!

środa, 19 lipca 2006, 16:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ma szans żeby nagrać to w surowej postaci na płytę dvd(jeżeli o to pytasz), wystarczy zerknąć na pojemność twojego pliku zapewne waha się w granicach 18GB , a wiadomo ile ma płyta dvd. Musisz użyć jakiegoś programu do autoringu dvd – wszystko znajdziesz na forum.
Co do zamazanych krawędzi wnioskuje że to przeplot, też sporo o tym było nie będę się rozpisywał. (tak ma być) po przeliczeniu na format dvd w TV będzie ok.
- zmontuj
- w premierze ustaw dv avi 720:576 lower field first
- wyexportowany materiał do authoringu dvd- bitrejt wydaje się w granicach 7000 z hakiem, będzie dobrze

środa, 19 lipca 2006, 19:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To że materiał surowy nie zmieści się na płycie to wiem - w końcu nośniki mają tylko 4,7GB, chodzi mi bardziej o to czy 1,5 godziny bez problemu zmieści się na płycie w dobrej jakości i jakie ustawienia preferujecie przy kompresji do dormatu DVD :)

środa, 19 lipca 2006, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zmieści się bez problemu. Ustaw bitrate na ok 6500 kbps i powinno grać. Najlepiej nagraj na RW i sprawdź czy odpowiada Ci jakość nagrania!

Pozdrawiam

środa, 19 lipca 2006, 22:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki czto - mogłem o tym wcześniej pomyśleć - przez noc przeliczyło mi na 7000kbps i wyszło z dźwiękiem ponad 5GB:) z moich obliczeń wychodzi że musiałbym dać teraz 6000kbps żeby wyszło z dźwiękiem chyba że dźwięk podczas późniejszego łączenia jest łączony z obrazem i zmniejsza się jego wielkość(ale to chyba niemożliwe? ). Zrobiłem sobie 4 minutową próbkę przy 6000 i jakość jest zadowalająca - myślę że na telewizorze nie będzie aż takiej dużej różnicy:)
Jeszcze jedno pytanko - w ustawieniach w Adobe przy wybieraniu kompresji są różne opcje typu:
1.) PAL DV High quality 4MB VBR 2 Pass
2.)PAL DV High quality 7MB CBR 1 Pass
3.)PAL DV High quality 7MB CBR 2 Pass SurCode for Dolby Digital 5.1
4.)PAL DV Low quality 4MB cbr 1 Pass
5.)PAL Progressive High quality 4 MB VBR 2 Pass
6.)PAL Progressive High quality 7 MB VBR 1 Pass
Która opcja jest najlepsza? i co w danej opcji jeszcze zmienić(jakiś suwaczek przesunąć?).

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 11:43 am ]
i jeszcze jedno małe pytanko - mając materiał nagrany w 16:9 podczas renderingu mam zostawić taki sam 16:9? Pytam żeby potem nie było że telewizor rozciągnie obraz na cały ekran bo wtedy to katastrofa by była:)

czwartek, 20 lipca 2006, 09:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to co podałeś w punktach to przykładowe ustawienia, napewno jest opcja ustawień indywidualnych. Ja konwertuje w Procoder i ustawienia CBR 6000 1 PASS, audio na 224. 1,5 godziny filmu i zostaje jeszcze sporo miejsca na wypasione menu :)
Jakość filmu rewelacja, poprostu nie mam pytań, praktycznie nie widać różnicy niędzy DV a DVD.

Pozdrawiam

czwartek, 20 lipca 2006, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 20 lipca 2006, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzisiaj na nocke zostawiłęm z ustawieniami według Dredas-a - kurde, przplot zniknął a jakość jest tak jak pisałeś praktycznie jak w oryginale dv! Ogromne dzięki, jest SUPER!!!
Ale pozostaje pytanko czy DVD nie rozciągnie tego na cały ekran w telewizorze(format projektu to 16:9), może lepiej zrobić 4:3 wsadzić 16:9 i zeby na dole i górze były czarne paski?

piątek, 21 lipca 2006, 08:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przeplot zniknol bo telewizor CRT nie pokazuje przeplotu!!! jesli nie bylo krecone progresywnie lub nie zrobiles deintelace to na LCD bedziesz mial przeplot

piątek, 21 lipca 2006, 09:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No nie wiem marcin_s jak to jest z tym przeplotem, mam monitor CRT i przedtem był przeplot a teraz go nie ma - materiał ten sam zmieniłem tylko opcje wedle wskazówek Dredas-a a deintelace nie ma w opcjach zapisu do *.m2v - i szczerze chyba bym go wolał bo z tego co sobie poczytałem już na tym forum o przeplocie jest on "wskazany" i raczej nie powinno się go usuwać.

piątek, 21 lipca 2006, 10:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przeplot nie jest wskazany tylko konieczny , jeżeli obraz ma trafić na TV. Usunięcie przeplotu powoduje lepsze wyświetlanie obrazu na monitorze komputerowym. Materiał na TV bez przeplotu będzie się trząsł.

Pozdrawiam

piątek, 21 lipca 2006, 10:52
Moderator
Moderator

"przedtem" oglądałeś materiał dv, a "teraz" mpeg. widocznie masz ustawione pokazywanie rozplecionego materiału w przypadku mpeg i nierozplecionego w przypadku dv.

zostaw 16:9, dvd nie rozciągnie tego na cały ekran, jeśli ustawienie odtwarzacza będzie prawidłowe.

pozdrawiam

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 12:10 pm ]
Dredas napisał(a):
Przeplot nie jest wskazany tylko konieczny , jeżeli obraz ma trafić na TV.

dodam jeszcze, że nawet jeśli usuniesz przeplot i zrobisz dvd, to odtwarzając na telewizorze i tak odtwarzasz z przeplotem. cóż, taki jest standard PAL...

piątek, 21 lipca 2006, 11:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]