Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 03:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 kmpresja filmu 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post kmpresja filmu
montuje film w AP zapisuje go do DV AVI, pozniej kompresuje ProCoderem do DVD VOB bo wiem ze Procoder najlepiej kompresi do MPEG2 potem gdy wrzucam plik do Ulead dvd movie factory 3 w celu zrobienia menu pod koniec program nadal cos konwertuje mimo tego ze plik zostal juz skompresowany. O co to chodzi ?? moze polecacie jakas inna metode ??
dziekoweczka z gory za odp.

czwartek, 20 lipca 2006, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przy kompresowaniu do mpeg2 ustaw mniejszy bitrate

czwartek, 20 lipca 2006, 23:47
Moderator
Moderator

zacznę od tego, że nie pracuję w żadnym z tych programów.

podczas authoringu programy demultipleksują i spowrotem multipleksują strumienie wideo i audio. spróbuj kompresować do m2v+mp2 (ac3) a być może unikniesz demultipleksacji.

być może zupełnie nie trafiłem, ale może przyda się innym. :D

pozdrawiam

piątek, 21 lipca 2006, 10:44
Bywalec
Bywalec

Mam podobny problem przy imporcie mpeg2 do dvdlab demultiplexuje dzwięk i obraz na mpv i mpa,pojawia sie ostrzeżenie przy ignoracji i wypaleniu płytki głosu nie ma, transkoduje do wav i wtedy jest ok no niestety ale przy 1,5 h filme transokodowanie dźwięku do wav nie zmieści się na płycie,jest też możliwość transkodowania do ac3 z pluginem tmpegnc no ale trzeba go zakupić.

piątek, 21 lipca 2006, 11:17
Moderator
Moderator

Mam podobny problem przy imporcie mpeg2 do dvdlab demultiplexuje dzwięk i obraz na mpv i mpa

GrassHoppeR napisał(a):
spróbuj kompresować do m2v+mp2 (ac3) a być może unikniesz demultipleksacji.

pisałem właśnie na przykład odnośnie dvd-lab'a. kompresując do m2v+mp2 unikasz demultipleksacji.

pozdrawiam

piątek, 21 lipca 2006, 11:48
Bywalec
Bywalec

pisałem właśnie na przykład odnośnie dvd-lab'a. kompresując do m2v+mp2 unikasz demultipleksacji.

no dobrze ale w czasie compilacji dvd i wypaleniu głosu brak pojawia się komunikat ostrzegawczy "put movies with different audio tracks into a separate VTS"
pozdro

piątek, 21 lipca 2006, 11:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mike 102 co da mi mniejszy Bitrate przy kompresowaniu ? ja ustawiam w ProCoderze 8000 kompresja do DVD VOB. mysle ze to pogorzy jakosc a ulead dvd movie factory dalej zrobi demultiplex i multiplex.
GrassHoppeR rozumiem ze m2v chodzi ci o MPEG2 GrassHoppeR
ob bo sie niestety krece w tych skrotach :P radzisz zeby dozucic ac3 gdy ustawiam w ProCoderze DVD vob to niestety nie mam mozliwosci ustawic dzieku ac3, ale jezeli klikam w advanced audio to bezproblemowo wlaczam 5.1 tylko ze gdy dam convert to kompresuje mi sam dzwiek bez video nie wiem jak to ustawic.

Jak radzicie gdy w AP zapisze wszystko do DV AVI i wrzucic to odrazu do ulead dvd movie factory 3 czy zapisac w AP do DV AVI skompresowac w procoderze i wrzucic do ulead movie factory 3, jezeli nastapi demultipleksja i multipleksja czy wplynie to na pogorszenie jakosci?? jutro krece weselicho i pracuje tylko na tych programach. wiem ze AP kiepsko kompresuje do MPEG2 dlatego zaopatrzylem sie w ProCodera ale jak to teraz wsztsko polaczyc :(
zalezy na jak najlepszej jakosci material 3godz na dwoch plytach DVD 4,7

piątek, 21 lipca 2006, 13:44
Moderator
Moderator

m2v to sam strumień video, obraz. mpeg2 to standart kompesji (Motion Picture Expert Group 2).
mp2 to sam dźwięk (mpeg layer audio 2), ac3 napisałem tylko dodatkowo jeśli chcesz użyć tego dźwięku, przecież nie musisz
chodzi tylko o to, aby tworząc mpega stworzyć niezmultipleksowane (oddzielne) dwa pliki - jeden audio, drugi video. nie wiem czy temu workshopowi to wychodzi na dobre, piszę ze swojego własnego doświadczenia z innymi programami(nie pracuję na workshopie)
luk:
nie wiem skąd ten błąd, nigdy w dvd-labie go nie miałem.
a łączysz w ogóle w labie dźwięk z wideo?

pozdrawiam

piątek, 21 lipca 2006, 14:01
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja kompresuję z poziomu AP z użyciem ProCodera do formatu m2p a później już tylko Ulead Movie Factory i na płytkę. Ulead już wówczas nie kompresuje ale trzeba to ustawić w opcjach.

Powodzenia

piątek, 21 lipca 2006, 14:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mozesz opisac ten proces bardziej szczegolowo?

GrassHoppeR
to raczej nie blad ja nigdy nie oddzielam dzwieku od video. w procoderze w zakladce category rozne kategorie: audio, DV, storage, DVD/CD itd poprostu jak dalem AUDIO to wyszlo mi wiecej mozliwosci dla audio a jak na CD\DVD to nie mialem za duzego wyboru, ale nie jestem tak obczaskany w tym, zalezy mi tylko na jak najmniejszej stracie na jakosci video. mimo to dzieki za info bede dalej probowal i napewno sie odezwe :mrgreen:
pozdrawiam!

piątek, 21 lipca 2006, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W procoderze ustaw "program stream" i dżwięk Mpeg cośtam - jestem w pracy nie mogę spojrzeć. Na wyjściu otrzymasz jeden plik video i audio format m2p. W UMF w ustawieniach zaznacz opcję do not convert. Nie będzie conwertował od nowa, ale trochę popracuje, bo musi "przerobić" tła, Muzykę do tła, przejścia przy pokazie slajdów, zrobić voby itp.

Pozdrawiam

piątek, 21 lipca 2006, 15:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

powiedzcie mi jeszcze jedno dlaczego przy kompresji szatkuje mi obraz sprawdzalem teraz na klika sposobow i nie wiem co jest grane ??

piątek, 21 lipca 2006, 19:53
Bywalec
Bywalec

luk:
nie wiem skąd ten błąd, nigdy w dvd-labie go nie miałem.
a łączysz w ogóle w labie dźwięk z wideo?

pozdrawiam

video i dźwięk wrzucam na listwe czasową wstawiam chaptery później menu i comapile, coś pomijam?? :roll:
a może robie błąd przy samym imporcie clipu może wybrać drugą opcję "Quick mode without demultipexing"?

sobota, 22 lipca 2006, 10:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]