Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 19:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Fatalna jakość filmu po kompresji. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Fatalna jakość filmu po kompresji.
Mam następujący problem. Otuż za pomocą programu zapisuje do pliku wiedo to co robie na pulpicie(robiłem to z trzema: Cam studio, Hypercam 2 i AutoScreenRecorder 2.1 Pro). Po zgraniu takiego filmu do pliku jakość jest naprawde dobra (zapisywałęm w formacie divx, xvid , avi itd). Ale gdy zaczynam edytować ów film (robiłem to windows movie markerem, pinnacle studio 10 , ulead video 10) i zapisuje końcowy rezultat to jakiego bym kodeka nie wybrał jakość za każdym razem jest tragiczna. Zmieniałem nawet jakość w opcjach kodeków na najwyższą ,ale za każdym razem po zapisaniu filmu jakość jest do niczego :(. Wiecie jak to naprawić ? Najchętniej chciałbym edytować plik programem pinnnacle studio 10 ;( . (mój sprzęt to p4 2.4 podkręcony do 3.0 i 1024 ramu). Proszę o pomoc :(:(

piątek, 28 lipca 2006, 13:57
Moderator
Moderator

Divx i Xvid to formaty konwersji stratnej. Obojętnie jakiego użyjesz programu do edycji - to on sobie zapisany w ten sposób film "rozpakuje" i potem dokona powtórnej kompresji, czyli dalszego pogorszenia jakości. Jeżeli programy przechwytujace z pulpitu mają możliwość użycia innego kodeka, (na przykład DV, lub huffyuv), które nie korzystają z klatek kluczowych, to skorzystaj z tej możliwości. Musisz się tylko liczyć z dużo większym strumieniem danych do zapisu, bo to kodeki o dużo mniejszym stopniu kompresji. Najlepiej wtedy użyć osobnego dysku twardego na przechwyt, ze względu na konieczny niezakłócony transfer danych i ilość potrzebnego miejsca. Jeżeli nie masz takiej możliwości to przynajmniej przechwytuj do możliwie dobrej jakości, ustawiając najmniejszą z możliwych kompresję w kodekach które masz do dyspozycji.

piątek, 28 lipca 2006, 15:37
Nowy
Nowy

Kodeki których moge użyć przy zgrywaniu zawartości z ekranu to:

Cinepak Codec by Radius
UV
Microsoft Video 1
Ligos Indeo® Video Raw R1.2
Ligos Indeo® Video 5.11
Intel Indeo(R) Video Interactive
Microsoft Windows Media Video 9
PICVideo M-JPEG 3 VfW Codec
DivX® 6.2.5 Codec (1 Logical CPU)
XviD MPEG-4 Codec

Tylko w jednym z programów do zrzucania moge wybrać: "Full Frames (Uncompressed)" i wtedy plik zajmuje naprawde sporo, ale tego formatu pinnacle studio 10 niechce zaimportować :(.

EDIT: Problem w tym że jakosć filmu który zgram z ekranu jest dobra, ale po edycji tegoż filmu i zapisaniu go jakość jest fatalna ;(

piątek, 28 lipca 2006, 19:31
Moderator
Moderator

Wiele prób przed Tobą, użyj najlepszych ustawień jakości mpeg4 jakie można uzyskać, próbując Divx i Xvid, oraz spróbować możesz VideoCharge do kompresji, bo efekty jego pracy są czytane przez Pinnacle.

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 7:52 pm ]
Przepraszam za odgrzanie tematu, ale myślę że się da dokonać konwersji do formatu czytanego przez program edycyjny. Moją nadzieję potwierdza
ten wątek na forum.
Przy Ulead Video Studio pomoże VirtualDub, a przy Pinnacle video Studio - jednak VideoCharge. Problem z jakością to pewnie kwestia doboru kodeka w w/w programach do konwersji. W razie potrzeby przyłączę się do prób z kodekami.
pozdrawiam

sobota, 29 lipca 2006, 12:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]