Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 22:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 DVD bez dźwięku ;( 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DVD bez dźwięku ;(
Witam!
Zmontowałem film zgrany z kamery SAMSUNG.
Obróbka wykonana w Uleadzie 10. Na koniec zastosowałem kompresję DVD 16:9. A oto mój problem:
na kompie wszystko ślicznie myka. Ale na stacjonarnym DVD nie ma dźwięku :( Czy ktoś może mi powiedzieć co się z tym stało???
Nagrywałem DVD x8 (Format UDF)płtytka 4.7GB a plik 4.04GB (plik był tworzony za pomocą opcji "utórz plik filmowy DVD 16:9")

Błagam o pomoc i podpowiedzi w rozwiązaniu tego problemu...

niedziela, 13 sierpnia 2006, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

calkiem mozliwe ze dzwiek zostal skompresowany do tzw mp2 czyli dziwkeu mpeg 1 Audio Layer 2 spotkalem sie jzu ze niektore odtwarzacze dvd nie obsluguja tego formatu dzwieku, jenak najczesciej objawialo sie to szarpaniem obrazu i desynchronizacja.

Spradz jeszcze raz podczas wypuszczania do plik dvd jakiej kompresji dzwieku uzywa program ulead, czy jest to LPCM (wav) Dolbydigital (ac3) czy tez mp2 (mpeg1AudioLayerII). Ja proponuje wypuscic ci dzwiek osobno do wav skompresowac go w besweet do ac3 i polaczyc z plikiem obrazu do mpg w jakim programiku do tego, chodzby tmpeg encoder nastepnie nagrac na plytke 100% gwarancja ze bedzie wszystko ok. ba do tego zyskasz 10-25 minut dodatkowego miejsca na obraz w HQ przy takiej kompresji dzwieku.

Ostatnio edytowano niedziela, 13 sierpnia 2006, 23:23 przez kubanczyk, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 13 sierpnia 2006, 19:47
Bywalec
Bywalec

Gdy spojrzałem we właściwości pliku to jest ten dziwny dźwięk ale i do wyboru dźwięk MPG i Dolby. Myślisz że gdybym wszystko skompresował tak samo ale ustawił Format dźwięku na MPG, to wszystko by chodziło na stacjonarnym DVD?

(P.S. Dzięki za pomoc!)

niedziela, 13 sierpnia 2006, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Masz racje!
Gdy spojrzałem we właściwości pliku to jest ten dziwny dźwięk ale i do wyboru dźwięk MPG i Dolby. Myślisz że gdybym wszystko skompresował tak samo ale ustawił Format dźwięku na MPG, to wszystko by chodziło na stacjonarnym DVD?

(P.S. Dzięki za pomoc!)
hmm ciezko mi z tej pozycji powiedziec, ale najpierw wypusc sobie dvd z dzwiekiem lpcm (wav) i testuj nastepnie z innymi kompresjami. W takich przypadkach nie ma gotowych rozwiazan metoda prob i bledow a ja moge ci tylko pomoc znaleźć sciezke.

Uzyj do nagrywania dvd uleada, w nim wypusc dvd nie na plytke tylko do iso nastepnie zgraj iso przez nero na plyte (tak jak nagrywa sie obraz plyty). To da ci pewnosc ze predkosc zapisu bedzie stala.

niedziela, 13 sierpnia 2006, 23:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]