Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 21:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 ustawienie kompresji 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ustawienie kompresji
niedawno przeszedłem z UMS7 na UMS8 Mam zmontowane wesele w UMS8 1godz 45 min. Nie moge sobie poradzić z ustawieniem kompresji do mpg2(pal dvd) W wersji 7 wybierałem format pal dvd a bitrate ustawiałem na 6300 a plik wynikowy wychodził około 4,3 Gb czyli tyle ile mieści płyta dvd a potem robie autoring w Wrkshop 2
W wersji 8 zrobiłem tak samo a jakość wyszła troche kiepska plik wynikowy miał 3,4 Gb. Zauważyłem że są tam jakieś dodatkowe ustawienia np. jakiś suwak speed(na dołączonym foto) pózniej są jeszcze do modyfikacji jeszcze inne żeczy np klikając na przycisk advanced (na dołączonym foto) jest mnóstwo żeczy do ustawienia nie wiem jak je poustawiać)

Prosze o podpowiedzenie mi jak to wszystko poustawiać żeby była najlepsza jakość dla długości filmu 1.45min i żeby plik wynikowy (mpg2) nie przekraczał 4,3 Gb

środa, 23 sierpnia 2006, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

eh a kiedys czlowiek sam do wszystkiego dochodzil i jakos przezyl do dzisiaj. Czytal artykuly w gazetach, szperal po internecie i nauczyl sie przy okazji wiecej niz musial, co jednak owocowalo w przyszlosci.
Naprawde powiedz mi potrzebujesz pomocy? Nie lepiej troche ambicji ruszyc i poczytac o tym? Bo to raczej sa podstawy jakiejkolwiek kompresji... :(
Podpowiem ci ze zacznij od znalezienia jakiegos kalkulatora :]

PS: Najlepsze ustawienia dla 1g45m z dzwiekiem wav. - avgarge bitrate 4289kbps, max bitrate 8264kbps - wielkosc pliku video 3298.75MB, wielkosc pliku audio 1181.25MB
Najlepsze ustawienia dla 1g45m z dzwiekiem ac3.256kbps. - avarge bitrate 5569kbps, max bitrate 9544- wielosc pliku video 4283.13MB, wielkosc pliku audio 196.88MB
Z tym ze max to dawaj najlepiej 8000kbps, ja daje nawet 7000kbps

Nie wiem jak na to ulead, bo takie ustawienia napewno rpzydaloby sie przeliczyc wieloprzebiegowo

Ostatnio edytowano środa, 23 sierpnia 2006, 15:19 przez kubanczyk, łącznie edytowano 1 raz

środa, 23 sierpnia 2006, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

eh a kiedys czlowiek sam do wszystkiego dochodzil i jakos przezyl do dzisiaj. Czytal artykuly w gazetach, szperal po internecie i nauczyl sie przy okazji wiecej niz musial, co jednak owocowalo w przyszlosci.

... to prawda mnóstwo nieprzespanych nocek, masa materiału z netu, które trzeba było przerobić, masa prób...

Ale jak wyszło - to dopiero była frajda :D

środa, 23 sierpnia 2006, 15:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 24 sierpnia 2006, 18:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie załamuj się, każdy co pyta wprost bo nie chce mu się szukać na forum spotyka się z taką drobną zgryźliwością :idea:

czwartek, 24 sierpnia 2006, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Suwak "speed" przesun na max w kierunku "quality". W "advanced" zostaw ustawienia difoltowe. Teraz ustaw bitrate obrazu i dzwieku w zaleznosci od czasu trwania materialu. Bitrate staly "constant". Potrzebne obliczenia wykonasz tutaj:
http://www.videohelp.com/calc.htm

piątek, 25 sierpnia 2006, 09:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kalkulator jest bardzo fajny nie wiedziałem nawet że takie coś ktoś wymyślił. (od dawna sie zastanawiałem jak inni przeliczają bitrate Ja metodą prób i błędów zawsze ustawiałem tą wartość) Poeksperymentuje z tymi ustawieniami, ale jak narazie to przeliczam do avi i wrzucam do UMS7 w celu uzyskania empega
Tak sobie myśle że chyba "idę: drogą okrężną tak kombinując ale żeby robić eksperymenty to wymaga czasu . a nie każdy go ma
Dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.

sobota, 26 sierpnia 2006, 01:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]