Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 02:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kompresja materiału HDV z kamery SonyHDR-HC1 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kompresja materiału HDV z kamery SonyHDR-HC1
No własnie,tak jak w temacie.Mam materiał HDV,"capturuje" go przez CapDVHS montuje w Vegasie bądź Premiere Pro 2.0 i co dalej?Jak kompresowac?Do czego kompresować,żeby uzyskać tą prawdziwą jakość HDV,bądź możliwe zbliżoną,miejsce na HDD nie ma znaczenia.Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam łukasz

środa, 23 sierpnia 2006, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zapisanie na dysku za pomocą niebieskiego lasera
zapisanie na dysku w formacie m2t
przekonwerterowanie do formatu WMV i oglądanie na komputerze lub odtwarzaczach stacjonarnych, które odtwarzają ten format np.: Kiss Snazio Bufallo
Ten ostatni sposób jest prosty i daje dosyć dobre rezultaty.
Pozwoliłem sobie dla przykładu umieścić dwa krótkie klipy w tym formacie.

http://rapidshare.de/files/29799731/Tiptronic.wmv

http://rapidshare.de/files/30740917/Kwitn_cy_sad.wmv

Po wejściu na stronę w kolumnie Free należy na dole nacisnąć przycisk Free
Po odliczeniu generator wyświetli trzycyfrowy kod. Należy go przepisać i nacisnąć Download itd.
Strasznie to trudne ale chyba musi tak być. Gdyby był problem z odtworzeniem należy uaktualnić przeglądarką WMP 10

Pozdrawiam

piątek, 25 sierpnia 2006, 22:46
Stały bywalec
Stały bywalec

możesz sie jeszcze pobawić kodekiem H-264(komp do MPEG-4),ale to juz jest kwestia wyboru miedzy kodekami,ale przychylam sie do panajacka /WMV9/napewno będzie standartem w stacjonarnych odtwarzaczach,a to ważne...pozdrawiam

sobota, 26 sierpnia 2006, 09:46
Bywalec
Bywalec

WMV 9 czy WMV 9 HD? Mam pytanie moze ktos mi pomoze, otoz czy gdy przekonwertuje film do WMV 9 powiedzmy rozdzielczosc 1280x720 to czy bede mogl to odtworzyc na stacjonarnym dvd obslugujacym WMV 9? Czy jest jakas inna mozliwosc kompresji? Mam slaby komputer, a kodowanie do WMV jest dosc czasochlonne. Z gory dziekuje.

poniedziałek, 27 listopada 2006, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W encoderze WMV9 ustawiasz opcję kodowania do formatu WMV HD. Sprawa nie jest prosta. Do edycji materiału musisz użyć „prawdziwego” edytora np. Ediusa firmy Canopus. Materiał edytujesz w formacie HDV a kodujesz do WMV HD o rozdzielczości 1920x1080 progresywnie. Kiedyś pisałem dlaczego właśnie taka rozdzielczość. Może to być 25p lub 30p. Strumień ok 8000Kb
Kodowanie trwa bardzo długo. Godzina na 3 Ghz P4 koduje się około dwudziestu kilku godzin, ale jakość jest doskonała. N-ka może o takiej tylko pomarzyć!!!

Pozdrawiam

poniedziałek, 27 listopada 2006, 19:29
Bywalec
Bywalec

Dziekuje PanieJacku. Juz ktorys raz mi Pan pomaga. Ja kozystam z procodera 2, z ustawien domyslnych dla WMV9 HD 1920x1080. A co ze strumieniem, standardowo ustawione jest 15000kbps, cbr 2 przebiegowe. Czy zmniejszenie do 8000kbps nie odbije sie znaczaco na jakosci obrazu zwlaszcza na tv hd? Moze orientuje sie Pan jaka objetosc ma godzinny material tak zakodowany?

poniedziałek, 27 listopada 2006, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Strumień powyżej 8000 Kb mażna odtworzyć tylko z twardego dysku. Przy 8000 można zapisać na płycie DVD jako dane i udostępniać innym. Wiem że są programy do tworzenia płyt DVD WMVHD z rozdziałami, podobnie jak płyty DVD ale nigdy jeszcze na to nie wpadłem.
Przy 8000 pogorszenie jakości jest niezauważalne i wszystkie płyty WMVHD wydane w Stanach są zapisane z podobnym strumieniem. Objętość taka jak DVD przy tym strumieniu.

Pozdrawiam

poniedziałek, 27 listopada 2006, 23:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]