Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 16:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Obraz a dźwięk 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Obraz a dźwięk
Witam.

Mam na dysku film w oryginalnej wersji w DivX z fps 29.971 oraz ten sam film na VHS (nagrany z TV z reklamami i polskim lektorem). Za pomocą VirtualDub’a usunąłem dźwięk z filmu w divx oraz za pomocą Goldwave zgrałem dźwięk z VHS do formatu WAV 44100 Hz 16 bitów Mono PCM i wyciąłem reklamy (w miarę precyzyjnie). Chcę teraz połączyć ten dźwięk z obrazem filmu w divx. Próbowałem to zrobić w AP 6.0 ale dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy da się to zrobić bez rekompresji obrazu? (obraz jest super jakości i nie chciałbym go pogarszać)
2. Czy Synchronizer lub BeSweet coś tu pomoże?
Proszę o jakieś instrukcje.

Pozdrawiam

wtorek, 1 kwietnia 2003, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podejżewam, że nie uda się synchronizacja dźwięku z obrazem. Problem leży nie w ułomności programów, które chcesz używać, a w ułomności VHS. Pomimo dość rygorystycznych wymogów co do produkcji urzadzeń VHS są one bardzo niedokładne. Wyolbrzymiając - można powiedzieć, że tam wszystko "pływa". Te drobne błędy (niezauważalne, gdy ogląda się film z kasety) nakładają się na siebie i powodują, że film swoją długością różni się od oryginału, a nawet w środku filmu może przyspieszać lub się opóźniać.
Sądzę, że radą na to może być pocięcie dźwięku w ten sposób, że po podłożeniu go pod film należy obserwować synchron, gdy się rozjeżdża ponownie przeciąć, dopasować itd.

środa, 2 kwietnia 2003, 08:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]