Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 03:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaki format zapisu ?? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jaki format zapisu ??
Witam
Zgrałem film w Pinnacle Studio 9. Obrobiłem go i teraz chcę od razu nagrać na płytę. Jaki format da najlepsza jakość przy zgrywaniu na płytę CD ?? w opcjach możn austawić na VideoCD, S-VCD no albo DVD.
Może robić to inaczej ?? Zgrać na dysk w jakimś formacie i dopiero wypalic płytę?? Filmy będą oglądane na telewizorze i komputerze.

Czy istnieje jakiś sposób by wybierać format obrazu 4:3 albo 16:9 w menue filmu. Czy trzeba po prostu wybrać format już do zapisu filmu w programie obrabiającym??

poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:15
Moderator
Moderator

Post Re: Jaki format zapisu ??
MarcinJJ napisał(a):
Witam
Zgrałem film w Pinnacle Studio 9. Obrobiłem go i teraz chcę od razu nagrać na płytę. Jaki format da najlepsza jakość przy zgrywaniu na płytę CD ?? w opcjach możn austawić na VideoCD, S-VCD no albo DVD.

Żaden (no może DVD na płytce CD, ale tkzw. miniDVD mało który odtwarzacz czyta). Powinien być to format DVD, wypalony na płytce DVD. Wiem że rządzenie się cudzymi pieniędzmi jest nieładne, ale raz zabawię się w polityka i wydam Twoje pieniądze: kup nagrywarkę DVD. Może być dowolna, ale lepiej jakiś Pioneer, NEC, czy LG, niż Lite-ON.

poniedziałek, 13 listopada 2006, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli ma być to format uniwersalny CD to pozostaje VCD najsłabsza jakośc ale bezproblemowy odczyt na stacjonarnych DVD i komputerowych CD. SVCD oferuje lepszajakośc i kompresję mpeg2 czasem są problemy z odczytem tych płyt na stacjonarnycm sprzęcie, na komputerze musisz mieć wgrany kodek mpeg2 i odtwarzacz mpeg2 no POWER DVD itp.
Najlepsza jakośc na CD osiągniesz używając kodeka mpeg4, ewentualnie divix jednak tutaj standardowy odtwarzacz DVD nei odczyta tak przygowotanej płyty, nowsze DVD czytają bez problemu pliki kodowane w mpeg4. (przygotowując taka płyte w Studio tworzysz po prostu plik który umieszczasz na CD :)).
Jednak poszełbym za poradą kolegi i zaopatrzył się w nagrywarkę DVD polecam Pionieera.

wtorek, 14 listopada 2006, 00:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

również namawiam na nagrywarkę ... Odradzam Nec'a (zaraz mnei zlinczują) i wszystkie BenQ poza 1640 której i tak juz nei kupisz. Nie ufałbym także LG i Lite-On'om ... Polecam gorąco Plextora, Pioneer 111 też PODOBNO nie ma się czym powstydzić.

[ Dodano: Wto Lis 14, 2006 12:20 am ]
przeczytałem jeszcze raz pytanie ... ;/ Nie pisałeś nic o braku nagrywarki DVD ... ;/ hmmm.

wtorek, 14 listopada 2006, 01:18
Moderator
Moderator

również namawiam na nagrywarkę ... Odradzam Nec'a (zaraz mnei zlinczują) i wszystkie BenQ poza 1640 której i tak juz nei kupisz. Nie ufałbym także LG i Lite-On'om ... Polecam gorąco Plextora, Pioneer 111 też PODOBNO nie ma się czym powstydzić.

To ja w sprawie linczu 8), faktycznie nie wiem jak nowe, ale wspomnienia po 2500A mam wspaniałe, tylko z gotowaniem szło jej trochę gorzej :wink:.

jeesoo napisał(a):
przeczytałem jeszcze raz pytanie ... ;/ Nie pisałeś nic o braku nagrywarki DVD ... ;/ hmmm.

No ale jak rozumieć:
MarcinJJ napisał(a):
...zgrywaniu na płytę CD...

płytek zapomniał kupić?

EDIT MarcinJJ naprawdę warto :D
pozdrawiam

Ostatnio edytowano wtorek, 14 listopada 2006, 10:05 przez kotin, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 14 listopada 2006, 09:56
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki serdeczne za porady. No zbieram kase i kupuje DVD ;)
Pozdrawiam

wtorek, 14 listopada 2006, 10:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin : moje zastrzeżenia do Nec'ów dot. odczytu płyt DVD wypalonych na innych nagrywarkach ... chociaż akurat z modelem o którym piszesz nie spotkałem się - mimo mnóstwa pochlebnych opinii na jej temat ... ;>

wtorek, 14 listopada 2006, 11:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]