Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 10:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 H.264 problem 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post H.264 problem
Nie mogę obejrzeć filmu na moim komputerze ani w stacjonarnym odtwarzaczu (Kiss DP1000) który ściągnąłem z netu, jest on zakodowany w H.264. Który z video playerów obsługuje ten format ? Jakim programem mogę go przerobić na DivX ?
Szukałem, ale nie znalazłem nic konkretnego na powyższy temat...

sobota, 25 listopada 2006, 11:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wlasciwie wszystkie odtwarzacze maja tylko DivX lub nawet sa certyfikowane przez DivX... xvid i inne pochodne mpeg-4 odwarzaja warunkowo gdyz jest zbyt duzo roznych wersji kod nie zawsze dziala tak samo.

Polecam zrekompresowac film do divx lub dvd - jest masa roznych programow sluzacych do tego jezeli DivX mysle ze najwygodniejszy bedzie avidmux lub virtualdub, do dvd ciezko polecic cos darmowego sam uzywam kilku tmpeg lub cinemacraft.

Schody zaczynaja sie gdy chcesz jeszcze dopasowac napisy z tego filmu do wersji dvd, tu ci nie pomoge najlepiej chyba byloby poczytac cos na http://www.divx.pl nie wiem... jezeli przerobisz film do DivX z ta sama iloscia klatek i idealnie w tym samym czasie mysle ze nie powinno byc problemow z napisami.

Ostatania rzecz... CZAS: nie wiem czy nie oplaci ci sie i czy nie bedzie szybciej sciagnac inna wersje tego filmu :] jezeli bedziesz nagrywal bez napisow i na plytce dvd, to najszybciej bedzie kompresja do divx przy ustawieniach 3000kbps (tzn jakis ktory zmiesci ci sie na plytke dvd) i fast recompres.

Ostatnio edytowano sobota, 25 listopada 2006, 15:25 przez kubanczyk, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 25 listopada 2006, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 25 listopada 2006, 12:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zainstaluj quicktime'a
na kiss? :roll: na kompa najlepszy bylby klitecodecpack, watpie czy napisy pojda na quicktime ;-)
jaras65 napisał(a):
w stacjonarnym odtwarzaczu (Kiss DP1000)

sobota, 25 listopada 2006, 13:50
Bywalec
Bywalec

Właściwie to zależy mi bardziej na tym, żeby film ten odtwarzać na stacjonarnym DVD. Z uwagi na to , że nie znalazłem w necie innej wersji, myslę że najprościej będzie przerobić go na DivX. Sprawdzę użyteczność wymienionych wyżej programów, wcześniej używałem do tego celu VrtualDubModa, ale nie potrafił tego dokonać, informując iż nie obsługuje tego formatu, kwestia zainstalowania odpowiedniej wtyczki ?

sobota, 25 listopada 2006, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za dość wyczerpującą odpowiedź...
Właściwie to zależy mi bardziej na tym, żeby film ten odtwarzać na stacjonarnym DVD. Z uwagi na to , że nie znalazłem w necie innej wersji, myslę że najprościej będzie przerobić go na DivX. Sprawdzę użyteczność wymienionych wyżej programów, wcześniej używałem do tego celu VrtualDubModa, ale nie potrafił tego dokonać, informując iż nie obsługuje tego formatu, kwestia zainstalowania odpowiedniej wtyczki ?
raczej kodeka, takze nie obedzie sie bez instalacji codecpacka http://www.codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm wersja full lub mega... Daj znac jak dalej bo szczerze to nie zaglebialem sie jeszcze w h.264

sobota, 25 listopada 2006, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

szczerze odradzam K lite Codec pack :!: Ogólnie instalowanie "codecpacków" nie jest wskazane. Zainstalujesz sobie dużo niepotrzebnych śmieci. a jeżeli chodzi o quick time to najlepiej instalować http://www.free-codecs.com/download/Qui ... native.htm .
Pozdrawiam :mrgreen:

sobota, 25 listopada 2006, 20:19
Bywalec
Bywalec

Sprawdzałem film GSpotem - wykrył że plik ten zakodowany jest w H.264, w dodatku obsługiwany, więc kodek ten musi już być obecny w systemie.
Powtórzę raz jeszcze: nie jest dla mnie tak bardzo istotne żeby mógł być na komputerze odtworzony, zależy mi natomiast aby przerobić go na DivX czy XviD i odtwarzać na stacjonarnym playerze. VirtualDubMod, ani żaden z innych zainstalowanych na moim pececie programów (Nero Vision, Ulead Video Studio, AVS Video Converter) nie potrafią pracować z plikiem filmowym H.264...
Bardzo proszę o głos kogoś, kto miał już podobne doświadczenie i potrafiłby wskazać jaka aplikacja nie boi się tego kodeka :wink:

niedziela, 26 listopada 2006, 00:40
Bywalec
Bywalec

nie wiem napewno ale H-264 to jest kodek nero digital

więc powinieneś poszukać w tym kierunku jeżeli chcesz dojść

do rozwiązania tego problemu

Pozdrawiam

niedziela, 26 listopada 2006, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

szczerze odradzam K lite Codec pack :!: Ogólnie instalowanie "codecpacków" nie jest wskazane.
bzdura uzywam od lat roznych packow i od dlugiego czasu klite i nie bylo ZADNYCH problemow. A co do tematu skoro w systiemie jest h264 i nie umie go odczytac vdub to rece mi opadaja i nie potrafie okreslic sie co dalej.

niedziela, 26 listopada 2006, 03:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem czy BZDURA! :D ja miałęm przykre doświadczenia z codec packami :) Kilku moich znajomych również. Nie mam zamiaru się tutaj sprzeczać, przedstawiłem tylko moją opinie. Autor wątku zrobi jak będzie uważał. A ty "kubanczyku" nie stresuj się tak często. :wink: PZDR :)

niedziela, 26 listopada 2006, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem czy BZDURA! :D ja miałęm przykre doświadczenia z codec packami :) Kilku moich znajomych również. Nie mam zamiaru się tutaj sprzeczać, przedstawiłem tylko moją opinie. Autor wątku zrobi jak będzie uważał. A ty "kubanczyku" nie stresuj się tak często. :wink: PZDR :)
no trzeba umiec obslugiwac komputer zeby poprawnie wgrac klite :]

niedziela, 26 listopada 2006, 14:55
Stały bywalec
Stały bywalec

Kolega pójdzie tutaj i pobierze ffdszow. Zainstaluje. Potem w zakładce "napisy" wskaże plik z napisami do danego filmu. Od tej pory ten film Obojętnie na czym (w. media player, all player , quick itp itd) bedzie wyswietlany z napisami. Mało tego gdy kolega będzie chciał z tego zrobić avi , mpeg 2 czy dvd , to po przekonwertowaniu napisy beda na stałe w filmie. To najłatwiejszy i najszybszy sposób na dodawanie napisów do filmów.
Ręce opadają...
Pozdrówki

niedziela, 26 listopada 2006, 18:36
Bywalec
Bywalec

Dzięki za podsunięcie ciekawego pomysłu z ffdshow, ale kilka miesięcy temu zainstalowałem ten program i pojawiły się kłopoty z playerami podczas odtwarzania na pececie, więc dałem sobie spokój.
Ważniejszą jednak dla mnie sprawą jest żeby ten nieszczęsny film zakodowany w h.264 przerobić na DivX, XviD czy MPEG-2, wypalić na płycie i mieć później możliwość wyświetlania go na stacjonarnym odtwarzaczu :?
Jaki program tego dokona ?
Naprawdę nikt tego tutaj nie wie ? Nikt tego nigdy nie robił ?
Nie wierzę...

niedziela, 26 listopada 2006, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

h264 jest stosunkowo nowy, i jeszcze nie tak popularny wiec nie dziw sie ze malo ludzi interesuje sie rekompresja tego. Dziw bierze, ze vdub nie daje ci rady.

niedziela, 26 listopada 2006, 23:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona