Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 15:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 z divixa na 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post z divixa na
mam pytanie sytuacja jest następująca. krecilismy super wazny film z imprezy... i kumpel twierdzil ze swietnie go zmontuje... i zmontował w windows movie makerze....czyli wyszła kupaaaa... a mi zalezy na tym filmie by był efektowny.... w jakim programie moge ten film zapisany juz w divixie przekonwertować spowrotem do formatu wyjsciowego...lub tez formatu w którym bym mógł przerobić sobie filmik w sony vegasie lub adobe after effects...dzieki za pomoc i info pozdro

poniedziałek, 4 grudnia 2006, 22:19
Moderator
Moderator

Post Re: z divixa na
sprooket napisał(a):
i zmontował w windows movie makerze....czyli wyszła kupaaaa...

To nie program zchrzanił film, zapewniam.
sprooket napisał(a):
w jakim programie moge ten film zapisany juz w divixie przekonwertować spowrotem do formatu wyjsciowego...lub tez formatu w którym bym mógł przerobić sobie filmik w sony vegasie lub adobe after effects...dzieki za pomoc i info pozdro

Divx to stratna metoda kompresji. Pewna strata jakości jest już nieunikniona i będzie wzrastać z kolejną konwersją. Sony Vegas obsługuje na wejściu wmv.
PS LINK i wiele innych wątków, które warto przeczytać... przed :wink:

poniedziałek, 4 grudnia 2006, 23:59
Bywalec
Bywalec

a mógłby mi ktoś dokładniej napisać co powinienem zrobic... bo przyznaje pierwszy raz w zyciu takie coś jestem zmuszony zrobić z (z divixa na format wyjściowy)

wtorek, 5 grudnia 2006, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuje przekonwertować to do DV (nie DVD tylko DV). Polecam program Canopus Procoder, jednak nie wiem czy znajdziesz triala :?:

wtorek, 5 grudnia 2006, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wczytaj plik do WirtualDub i ustaw kompresję AVI(DV), spróbuj na poczatek kodekiem PanasonicDV lub MaincConcept DV (pamiętaj że 1h = 13GB). Nastepnie użyj dowolnego programu do montązu i własnej pomysłowości. Neistey jakośc będzie obniżona z powodu wcześniejszej kompresji do divix :(.

środa, 6 grudnia 2006, 00:38
Bywalec
Bywalec

dobra zciąnąłem z neta ten kodek panasonica i gdzie go teraz wrzucić by dało się nim w v dubie skompresować.... pozatym nawet nie moge wczytać filmu do v duba ....wyskakuje mi taki komunikat "couldnt locate decompresor for format dx 50" co robić????

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 10:03 am ]
dobra udało mi się już wykrywa divixa ...i wrzuciłem film do v duba....no i teraz co???? a kdek panasonica nie wiem gdzie wrzucić

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 11:09 am ]
wiec w tym momencie udało mi się w v dubie zapisać do avi ale compression ustawiłem na ( uncompressed rgb) dało rade ale lipna jakość.... wiec prosze pomóżcie jak wrzucić ten kodek do v duba i jak za pomocą jego zdekompresować

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 1:24 pm ]
kodek zainstalowałem i jest widoczny w zakładce compressions.... i co mam teraz zrobić bo jak zaznaczam ten kodek i potem daje save as avi to wyskakuje error

środa, 6 grudnia 2006, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Imho musisz przeskalować do 720x576 i mieć klatkaż 25 dla PAL inaczej nie pójdzie.

Pozdrawiam
Ulv

środa, 6 grudnia 2006, 17:48
Bywalec
Bywalec

nie mam pojęcia gdzie to przeskalować (jesli mógłbyś dokładniej w jakich opcjach to jest) ... niestety jestem w tym temacie zielony:(:( prosze pomóżcie ... a w tym programie canopus procoder też mi nie idzie jakby mógł ktoś krok po kroku napisać jak mam to zrobić bede bardzo wdzieczny.

środa, 6 grudnia 2006, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Video->Filters->Add..(Resize) tam podajesz rozmiar.
Co do framerate jeżeli nie jest 25 to tu VDub ma ograniczone możliwości i może być konieczne wsparcie ze strony Avisynth.

Pozdrawiam
Ulv

piątek, 8 grudnia 2006, 10:43
Bywalec
Bywalec

dzieki działa jak dam resize ale nie ma głosu:(:(:(:( kurcze niby taka prosta czynność a tyle moze si spieprzyć ... prosze o pomoc co mam z tym głosem zrobić aby był

piątek, 8 grudnia 2006, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

otwórz plik w virtual dubie zapisz dźwięk jako wave zaimportuj divixa i wave-a np do premiera rozciągnij obraz funkcją motion w palecie efect control i wyeksportuj jako avi powinno być dobrze bo właśnie coś takiego robiłem i jest ok.

sobota, 9 grudnia 2006, 01:46
Bywalec
Bywalec

niedziela, 10 grudnia 2006, 21:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]