Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 15:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jak i w czym przechwycić i skonwertować film 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak i w czym przechwycić i skonwertować film
Tak jak w tytule!
posiadam:
Windows movie maker
ulead videostudio 10
adobe premiere pro 2
sony vegas 6
ScenalyzerLive

oraz

karte firewire z kablem kupiony za 60zł

no i kamere ,,SONY DCR-HC23E''
A to komp:
512MB RAM
Procesor Pentium 4 3GH
dysk 110GB
karta graficzna geforce 7600gs

No a problem to taki że jak kupiłem karte firewire i niby jakość lepsza ale jak na tak wielki plik to jakość i tak nie jest najlepsza według mnie, nie wiem możę to poprostu kamera taka nie jest super i tylko taka jakość jest maxymalna jej! ja przechwytam film w WINDOWS MOVIE MAKER i jedna minuta to 175MB może z wypisanych wyżej programów jakiś lepiek przechwyca film?? to pierwsza sprawa właśnie o te przechwycanie, niewiem może jakieś ustawienia! a druga sprawa to to że jak juz mam film na kompie i go zmontuje to w jakim programie najlepiej zapisać go aby mniał super jakość i w miarę mało zajmował aby go wrzucić do neta a drugi to aby wrzucić na DVD! ponieważ po polsku jest tylko windows movie maker a przy zapisie filmu w obojętnie jakim programie sa wymienione przeróżno opcje i ja poprostu strzelam i wychodzi jakiś film! Bardzo proszę o pomoc!

W skrócie:
1-W jakim programie najlepiej przechwycić film?
2- W jakim programie zapisąć film?
I z jakimi ustawieniami?

Ponieważ się kompletnie na tym nie znam to tych którzy pomogą wynagrodzę!
I dlatego też bo domyślam się iż było już takich tematów! Ale ja niemogłem nic konkretnego znaleźć!

[ Dodano: Wto Gru 19, 2006 3:11 pm ]
Bardzo mi zależy! to ważne! Naprawde odpowiedź wynagrodze!

wtorek, 19 grudnia 2006, 12:11
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.promise.pl/pliki/programy/Vi ... ka_www.pdf

Dobre przechwytywanie, montaż i zapis.

wtorek, 19 grudnia 2006, 22:10
Bywalec
Bywalec

Kurde ale mi raczej chodziło o waszo pomoc i propozycje który program najlepiej zapisuje i przechwyca i w jaki sposób to konkretnie zrobić przy jakich ustawieniach?! A nie jakiś link do kilkuset stronnej instrukcji w której ja niemoge się połapać! zreszto niemam UleadaVideostudio 8 tylko 10

środa, 20 grudnia 2006, 00:00
Moderator
Moderator

Kurde ale mi raczej chodziło o waszo pomoc i propozycje który program najlepiej zapisuje i przechwyca i w jaki sposób to konkretnie zrobić przy jakich ustawieniach?! A nie jakiś link do kilkuset stronnej instrukcji w której ja niemoge się połapać! zreszto niemam UleadaVideostudio 8 tylko 10

Kurde muszę zadać dwa pytania:
takie na serio - które ustawienia budzą Twoje wątpliwości?
mniej na serio - wszystko tak dajesz testować kolegom?

Porada dnia - mimo że kupiłeś :mrgreen: tyle programów, to skoncentruj się na jednym, na tym któremu dasz radę. Opis na forum w nie będzie krótszy niż podana Ci już instrukcja i nikomu sie nie będzie chciało takich kilku instrukcji pisać. Ogólne zasady są proste - przechwytujesz film który Twoja kamera podaje jako DV (13 GB na godzinę), montujesz i kompresujesz (zachowaj tą kolejność), do wybranego formatu: do internetu wmv - np: Windows Movie Makerem, a na płytkę DVD - do tego właśnie formatu (opartego o kompresję mpeg2) którymś z pozostałych programów. Jeżeli stopień kompresji do mpeg2 nie będzie większy niż godzina na jedną płytkę DVD, to różnice w jakości kodeków w poszczególnych programach będą praktycznie pomijalne dla większości widzów. Najważniejsze to - zacznij wreszcie, od samego pytania niewiele się nauczysz :wink: .

środa, 20 grudnia 2006, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witam
pomoc dostałeś od kolegów, 'ONI' za ciebie tego nie przeczytają, to są PODSTAWY. Każdy z nas przechodził przez ten gąszcz informacji, nie ma innej drogi. Życze ci powodzenia i LEKTURY FORUM. Tutaj jest wszystko, uwierz mi.
pozdrawiam

środa, 20 grudnia 2006, 09:41
Bywalec
Bywalec

Ale mi chodzi poprostu o to że ja te programy wymienione w pierwszym poście chce dopiero kupić, ale mi chodzi poporstu o to że ja niemam doświadczenia i niemogłem znalesć tak naprawde który program najlepiej konwertuje i zapisuje w najleprzych jakościach o to mi chodzi!
no i tego wybranego przez was programu jeśłi macie to mozecie mi dać jakieś instrukcjie! Jak dotąd bawie się Sony Vegas 6 i on mi się najabardziej spodobał jako do obróbek filmów efektów ma dużo i łatwo je wybierać! ale niewiem o przechwyceniu i zapisie!

środa, 20 grudnia 2006, 17:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale mi chodzi poprostu o to że ja te programy wymienione w pierwszym poście chce dopiero kupić, ale mi chodzi poporstu o to że ja niemam doświadczenia i niemogłem znalesć tak naprawde który program najlepiej konwertuje i zapisuje w najleprzych jakościach o to mi chodzi!
no i tego wybranego przez was programu jeśłi macie to mozecie mi dać jakieś instrukcjie! Jak dotąd bawie się Sony Vegas 6 i on mi się najabardziej spodobał jako do obróbek filmów efektów ma dużo i łatwo je wybierać! ale niewiem o przechwyceniu i zapisie!

witam
vegas jest b.fajnym softem do NLE, a przechwytuje się zapewne opcją 'CAPTURE", a zapisuje opcją 'SAVE". Troszeczke 'anglika' nie zaszkodzi gdzieś 'liznąć'.
pozdrawiam

środa, 20 grudnia 2006, 22:15
Moderator
Moderator

No właśnie bo instrukcja jest po angielsku -
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=15398
a o polską trzeba zapytać sprzedawcy - dostaje się ją dopiero po zakupieniu programu.
http://sonyms.dystrybucja.ksk.com.pl/vegas6.htm
pozdrawiam

środa, 20 grudnia 2006, 23:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]