Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 03:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Do praktyków HDV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Do praktyków HDV
Pytanie:
padła wielokrotnie na forum taka teoria, że np. FX1 filmująca w DV to kiszka, a w HDV to miód i kawał ostrego obrazu. Rozwiązaniem ma być filmowanie z odpalonym HDV i konwersja do DV tylko.. tylko kiedy???
Czy chodzi tu o takie rozwiązanie: kręcę w HDV, karta video obsługuje mi HDV przy zrzucaniu więc zrzucam materiał do kompa w HDV, obrabiam i dopiero gotowy materiał wypuszczam jako np. DVD?
Czy chodzi tu o to, żeby nagrać materiał w HDV i zrucając go do kompa zrucać go już jako DV- niech karta się męczy i go przerabia. Po prostu projekt jest okreslony jako DV i basta. Wtedy np. w APP2 od poczatku obrabiamy materiał DV.
Czy też, jest jakiś magiczny przełącznik w kamerze i mogę okreslić, czy materiał na kasetca HDV mogę wypuścić jako HDV lub DV, w drugą strone to nie działa, ale w tą można...?

Tyle razy była o tym mowa, ale tego chyba nikt nie uściślił.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 09:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera FX1 może materiał HDV w locie przekonwertować do DV.
Inaczej mówiąc materiał nagrany jako HDV podawać do kompa jako DV.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 09:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Było, było... :) W kamerze ustawiasz konwersję HDV>DV. Do kompa wpuszczasz DV.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Było, było... :) W kamerze ustawiasz konwersję HDV>DV. Do kompa wpuszczasz DV.

:)

... a dokładnie ta funkcja w Sony nazywa się Down Konwerter :wink:

poniedziałek, 5 lutego 2007, 09:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Konwerter
:?:
Converter jak już :)

poniedziałek, 5 lutego 2007, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ao napisał(a):
Konwerter
:?:
Converter jak już :)

... nie bądźmy drobiazgowi :idea:

8) :lol:

poniedziałek, 5 lutego 2007, 10:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

a czy nie lepszy efekt bedzie nie konversja do dv ale...
z materiału HDV - wywalić co drugą linię, wyjdzie nam 1440x540 i to przeskalować do PAL progresywnego?
obraz chyba będzie ostrzejszy :) ale więcej roboty...

poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:57
Stały bywalec
Stały bywalec

A według mnie aby osiągnąć najlepszą jakość, należy zmontować materiał w hdv i odrazu z timeline-u wyeksportować do mpg2 pal. Bez kodowania do dv a potem mpg2 pal bo w takim wypadku faktycznie lepiej nagrać materiał odrazu w dv.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A według mnie aby osiągnąć najlepszą jakość, należy zmontować materiał w hdv i odrazu z timeline-u wyeksportować do mpg2 pal. Bez kodowania do dv a potem mpg2 pal bo w takim wypadku faktycznie lepiej nagrać materiał odrazu w dv.

Tak teoretycznie myśląc to operację zmiany HD » SD zrobi down converter w kamerze. W trakcie odczytu taśm nagranych w HDV przekonwertowuje w "locie" do SD - czyli praktycznie to samo co zrzucić HD na dysk i TL i eksport do MPEG/PAL.

Dodatkowo istotne znaczenie ma maszyna, która będzie to robić z TL. Musi być dość mocna... Wielu kolegów dysponuje starszymi maszynami i dla nich skonwertowany na dc PAL ma istotne znaczenie :idea:

Mniej zorientowani w tym temacie mogą mieć problemy z samym zrzucaniem pliku HDV, potem jeszcze dochodzą ustawienia proporcji obrazu, rozdziałki itp.

Po prostu otrzymują z kamery HDV zinterpolowane do SD (PAL), które jak dowodzą opinie innych kolegów jest jakościowo duuużo lepsze od SD rejestrowanego przez kamerę HDV :idea:

poniedziałek, 5 lutego 2007, 15:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dla mnie to obsurd kupic kamere hdv potem materiał konwertowac na SD i tak w kołeczko.
masło maslane jak dla mnie

poniedziałek, 5 lutego 2007, 16:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 5 lutego 2007, 16:52
Stały bywalec
Stały bywalec

ak teoretycznie myśląc to operację zmiany HD » SD zrobi down converter w kamerze. W trakcie odczytu taśm nagranych w HDV przekonwertowuje w "locie" do SD - czyli praktycznie to samo co zrzucić HD na dysk i TL i eksport do MPEG/PAL.

No właśnie nie to samo bo po drodze kompresujesz materiał do dv, czyli o jedną niepotrzebną kompresję więcej.
Cytuj:
Po prostu otrzymują z kamery HDV zinterpolowane do SD (PAL), które jak dowodzą opinie innych kolegów jest jakościowo duuużo lepsze od SD rejestrowanego przez kamerę HDV

A według mnie ładniej wygląda obraz zarejstrowany w HDV pddany konwersji do mpg2 niż nagrany w dv, może rzecz gustu.
Cytuj:
dla mnie to obsurd kupic kamere hdv potem materiał konwertowac na SD i tak w kołeczko.

Konwertuję po to żeby móc obejżeć film na zwykłym tv a za parę lat materiał który czeka sobie spokojnie na dysku w hdv, nagram sobie na blueray. Nie będzie mnie denerwowało że film nagrany na dv w 2007 wygląda na TV HD jak kaszana.
Zresztą w tym temacie chodzi o sposób uzyskania jak najlepszej jakości a nie o sens kupowania kamery HDV aby zrobić konwersję do pal.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 18:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
ak teoretycznie myśląc to operację zmiany HD » SD zrobi down converter w kamerze. W trakcie odczytu taśm nagranych w HDV przekonwertowuje w "locie" do SD - czyli praktycznie to samo co zrzucić HD na dysk i TL i eksport do MPEG/PAL.

No właśnie nie to samo bo po drodze kompresujesz materiał do dv, czyli o jedną niepotrzebną kompresję więcej.
Cytuj:
Po prostu otrzymują z kamery HDV zinterpolowane do SD (PAL), które jak dowodzą opinie innych kolegów jest jakościowo duuużo lepsze od SD rejestrowanego przez kamerę HDV

A według mnie ładniej wygląda obraz zarejstrowany w HDV pddany konwersji do mpg2 niż nagrany w dv, może rzecz gustu.
Cytuj:

Konwertuję po to żeby móc obejżeć film na zwykłym tv a za parę lat materiał który czeka sobie spokojnie na dysku w hdv, nagram sobie na blueray. Nie będzie mnie denerwowało że film nagrany na dv w 2007 wygląda na TV HD jak kaszana.
Zresztą w tym temacie chodzi o sposób uzyskania jak najlepszej jakości a nie o sens kupowania kamery HDV aby zrobić konwersję do pal.

Zgadzam się w całej rozciągłości :wink:

// tylko zamiast trzymania na HDD preferuję przechowywanie materiału HD na tasiemkach :wink: (lepiej i taniej)

poniedziałek, 5 lutego 2007, 19:56
Bywalec
Bywalec

Post ...
... a ja proponuję zrobić sobie ładnego divx w dużej rozdzielczości, spalony na dvd i oglądany już teraz na HDready z odtwarzacza obsługującego divx - może być z menu, chapterami, subtitle-sami itp.
Dlaczego się tak upierać przy mpeg2 w tych czasach ;)
Pozdrowionka

poniedziałek, 5 lutego 2007, 21:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Hmm ciekawa teoria, powiedz mi tylko jakim wyjściem ze swojego odtwarzacza wyprowadzisz sygnał o większej rozdzieczlości niz w pal? Chyba że dzuża rozdzielczość dla dvix miała właśnie oznaczać pal.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 21:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona