Teraz jest wtorek, 16 lipca 2019, 14:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Filmy na słabym sprzęcie komputerowym 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Filmy na słabym sprzęcie komputerowym
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam laptopa o nastepujących parametrach:
Procesor Pentium II 456 MHz
128 MB RAM DDR
Karta graficzna 8MB
windows XP
zainstalowany kodek FFDSHOW
chyba wiecej parametrow nie musze podawać.
Problem mój polega na tym że niektóre filmy śa płynnie odtwarzane a niektóre jedna klatka na 3 sekundy!
Filmy z VCD (z rozszerzeniem DAT) odtwarzają sie bez problemów. Zauważyłem ze podczas odtwarzania takiego filmu otwiera sie w zasobniku ikona kodeka FFDSHOW ale tylko od audio.
Gdy próbuje odtworzyc film avi normalne zakodowany do 700 MB obraz zmienia sie co 3 sekundy i otrwieraja sie ikony FFDSHOW video i audio.
Czyli doszedłem do wniosku ze jesli film jest przetwarzany przez ten kodek komputer nie sprostuje jego wymaganiom.
Więc zwracam się z prośbą o podanie jakiegoś rozwiązania.
Najlepiej jakis program którym mógłbym odczytac jak jest zakodowany film który płynnie sie odtwarza i jakiś program do dekodowania filmów ktore nie sa odtwarzane, w format który moj komputer w pełni obsłuży.
Z góry dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam Mikrus.

sobota, 3 marca 2007, 15:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

filtry w ffdshow to "poprawiacze" obrazu, które niestety pochłaniają moc procesora. Wyłącz je. Zostaw tylko kodek divx.
Druga rada: podkręć nieznacznie procesor. 515 powinieneś wyciągnąć, a to nawet taka mała różnica może pomóc. No i musisz dokupić pamięć.

ps. a tak wogóle to nie lepiej kupić stacjonarny odtwarzacz divx za 120 zł ?????

sobota, 3 marca 2007, 16:21
Bywalec
Bywalec

Post Filmy na słabym kompie
Proponuję, zmienić system (np. na Windows 98 lub Me), bo podejrzewam, że trochę cały system Ci to spowalnia. Ostatnio miałem komputer z procesorem Celeron 333 MHz 128 MB RAM, tyle, że z Win 98 i filmy bardzo łanie działały lub druga opcja i od tej należy zacząć spróbować wgrać inne divix'y (oczywiście mogę przesłać na e-maila) o ile dobrze pamiętam nazywają się Divix 4. Ale nazwę jeszcze doprecyzuję. Pozdrawiam.

niedziela, 11 marca 2007, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli doszedłem do wniosku ze jesli film jest przetwarzany przez ten kodek komputer nie sprostuje jego wymaganiom.
Więc zwracam się z prośbą o podanie jakiegoś rozwiązania.
Najlepiej jakis program którym mógłbym odczytac jak jest zakodowany film który płynnie sie odtwarza i jakiś program do dekodowania filmów ktore nie sa odtwarzane, w format który moj komputer w pełni obsłuży

witam

cenna uwaga kol.DFG. Wyrzucić wszystkie kodeki pack'i. Zainstaluj tylko te ktre potrzebujesz, najczęściej to divx i xvid (najnowsze wersje), i chyba dla audio AC3 filter. Programiki ktore pokażą ci na jakich kodekach 'jadą' filmy, to:

-Gspot
-Viedo Toolbox i inne. (można poszukać na google).

pozdrawiam

niedziela, 11 marca 2007, 17:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]