Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 03:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Zgrywanie kasety VHS 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zgrywanie kasety VHS
Witam serdecznie. Byłbym bardzo wdzięczny za poradę. Mam nagrane filmy z różnych uroczystości rodzinnych na kasetach VHS.Chciałbym je zgrać poprzez magnetowid i kartę graficzną na dysk komputera, a następnie nagrać płytę DVD.Moje pytanie to:
- jak najlepiej podłączyć magnetowid z kartą
- jakiego programu użyć do zgrywania VHS
- jak ustawić parametry zgrywania, aby była najlepsza jakość obrazu
- jak ustawić parametry przy tworzeniu płyty DVD
Mosiadam:
Magnetowid - Panasonic NV-HD677
Karta wideo - ATI Radeon X600 PRO VIVO( jest na niej gniazdo do podłączenia przejściówki )
Program do edycji - Pinnacle Studio9.4 Plus oraz Canopus ProCoder2
Pozdrawiam.

środa, 14 marca 2007, 15:35
Nowy
Nowy

- jak najlepiej podłączyć magnetowid z kartą
najlepiej kablem :lol: (a powaznie kablem z wtyczkami magnetowid (pewnie EUROSCART) - karta (pewnie S-Video) - taki kabelek kupisz w każdym sklepie RTV, ważne by nie był kiepskiej jakosci. Możesz zrobic sobie sam jak masz stare kabelki z odpowiednimi końcówkami(ja tak zrobiłem - schemat połaczeń znajdziesz w googlach)

-jakiego programu użyć do zgrywania VHS
Ja używam darmowego VirtualDuba z darmowym kodekiem kompresującym HUFFYUV (znajdziesz w necie bez problemu) - jakość tak zgranego materiału z kamery jest super
Jak już bedziesz miał plik avi to dokonujesz edycji (wycinanie scen, podkładanie dodatkowego dźwięku, napisów i tym podobne działania) a potem musisz go skonwertować do mpeg2 (mozna to zrobić w Pinnacle ale ja polecam Cinema Craft Encoder (niestety jest płatny w pełnej wersji).

Co do pozostałych pytań to musisz poszukać na forum - wiele razy o tym ludzie pisali (sam ostatnio korzystałem z tych porad). Canopusa niestety nie znam.

Na koniec powiem tak. Wszystko możesz zrobic za jednym zamachem w Pinnacle (przechwyt, edycja obrazu i dźwieku, authoring i nagranie DVD) - jakość będzie niestety kiepska. Ja przynajmniej nic nie moge z tego wydusić prz materiale VHS.
Ja proponuję tak:
1.Virtual Dub + HUFFYUV = przechwyt
2. Premiere / canopus + CCESP = edycja i zapis do mpeg2 (po drodze frameserwer 8O )
3. TMPGEnc DVD Author / Encore DVD = złożenie do kupy i wypalenie
Sęk w tym ze większość z tych programów kosztuje majatek :roll:, ale może ktos zna inną darmową alternatywę.

[/quote]

piątek, 16 marca 2007, 18:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]