Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 09:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jaka jakość materiału do obróbki / zniekształcenia ruchu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka jakość materiału do obróbki / zniekształcenia ruchu
Witam,

Mam dwa pytania:

1. Mam materiał, który przegrałem za pomocą pinnacle studio z kamery. ~1h wyszło ~13 gb. Mój komputer nie jest jakimś kozakiem i przy takiej wielkości materiału strasznie muli (AMD Athlon XP 1700+ 1.47gb, 768 ram). Czy jeżeli skonwertuję ten materiał jakimś kodekiem, czy podczas montażu będzie to zauważalne jeżeli chodzi o jakość? dodam, że całość materiału jest nagrana na greenboxie/chroma key - zwał jak zwał. Na jakim materiale lepiej dokonywać tego typu montaż, na nieskompresowanym, czy już skompresowanym i czy są odczuwalne w takim przypadku różnice? Jeżeli nie, to jakim kodekiem najlepiej dokonać w takim przypadku kompresji i jakie ustawić parametry?

2. Próbowałem na własną rękę skompresować ten materiał za pomocą total video convertera dając za kompresję i divx best quality i xvid. Problem polega na tym, że podczas ruchu daje się zauważyć poziome kreski rozmywające kontur postaci i przedmiotów wykonywających ruch:/ pytenie właściwie połączone z poprzednim. Dlaczego tak się dzieje i jakie zastosować kodeki i ustawić najlepsze parametry by materiał był bez żadnych zniekształceń?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek pomocne informacje!

wtorek, 20 marca 2007, 19:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaka jakość materiału do obróbki / zniekształcenia ruchu
medeski napisał(a):
~1h wyszło ~13 gb. Mój komputer nie jest jakimś kozakiem i przy takiej wielkości materiału strasznie muli (AMD Athlon XP 1700+ 1.47gb, 768 ram).

Wyszło tyle ile powinno wyjść.

medeski napisał(a):
Czy jeżeli skonwertuję ten materiał jakimś kodekiem, czy podczas montażu będzie to zauważalne jeżeli chodzi o jakość?

Niczym tego nie konwertuj, masz najlepszy plik do montażu czyli avi DV. Konwertowanie nic ci raczej nie da.

medeski napisał(a):
Problem polega na tym, że podczas ruchu daje się zauważyć poziome kreski rozmywające kontur postaci i przedmiotów wykonywających ruch:/ pytenie właściwie połączone z poprzednim. Dlaczego tak się dzieje i jakie zastosować kodeki i ustawić najlepsze parametry by materiał był bez żadnych zniekształceń?

Wpisz w wyszukiwarce hasło - przeplot.

środa, 21 marca 2007, 00:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]