Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 05:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Słaba jakość z DV na DIVX 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Słaba jakość z DV na DIVX
Witam. Od niedawna mam kamerę cyfrową więc jestem trochę "zielony". Czy po zrzuceniu filmu z cyfrówki/Panasonic NV-GS 1/ na twardy dysk jakość filmu odtwarzanego z HDD musi być gorsza? Zgrywałem film na twardego przy pomocy Pinnacle Studio 7. Po skompresowaniu X-videm w Virtual Dubie jakość jest dla mnie nie do przyjęcia.Co mam zrobić aby jak najmniej stracić na jakości? Mam procka Athlona 1.7, kartę Radeona 8500 128mb.Dzięki za podpowiedzi!

poniedziałek, 28 kwietnia 2003, 19:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Polecam kompresję programem Gordian Knot (opis czynności na stronie dv.swiatobrazu.pl). Kompresja jest naprawdę idealana jeżeli chodzi o jakość. Może powinieneś spróbować użyć alternatywnego softkodeka przy zgrywaniu materiału na dysk. Polecam softkodek Mainconceptu.

wtorek, 29 kwietnia 2003, 09:22
Nowy
Nowy

:( uuu... piegus... na http://www.forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=2096 dales ten sam post?

:( Antek

środa, 30 kwietnia 2003, 12:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Polecam kompresję programem Gordian Knot (opis czynności na stronie dv.swiatobrazu.pl). Kompresja jest naprawdę idealana jeżeli chodzi o jakość. Może powinieneś spróbować użyć alternatywnego softkodeka przy zgrywaniu materiału na dysk. Polecam softkodek Mainconceptu.

Dla ścisłości: GKnot sam w sobie nie dokonuje kompresji. Jest to programik który pozwala zautomatyzować pewne czynności. Kompresji dokonuje przy pomocy DivX'a. A co do jakości nie ma jednej recepty. Trzeba wyważyć oczekiwania mając na uwadze możliwości komputera, docelowy rozmiar pliku, rodzaj filmu itp.

sobota, 3 maja 2003, 22:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]