Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 15:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 blondynka prosi o pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post blondynka prosi o pomoc
Cześć!
Mój pierwszy post więc powiem wszystkim HEJ i od razu przechodzę do tego co mnie boli: kupiłam kamerkę Panasonic GS180 i jest super!:)
Zgrywam wszystko na dysk na razie przez kabelek usb ale jutro mąż mi montuje kartę jakąś tam i będzie przez inny kabelek zgrywany.
Zgrywać z kasetki filmy potrafię, robię to w Ulead videostudio 10 no i filmiki zajmuję sporo gigabajtów. Trochę o tym poczytałam tutaj i wiem że tak jest u wszystkich więc jest ok.

Ponieważ jestem blondynką, mąż nie jest za bardzo chętny do pomocy więc odpowiedźcie mi proszę łopatologicznie krok po kroku co zrobić i czym aby:
- film z kasetki 60 lub 90 min zmieścić na jednej płytce DVD
- jak film z kasetki 60 lub 90 min umieścić na płytce CD tak jak są umieszczane filmy z sieci i mają 700 MB i całkiem ładnie wyglądają.

Jestem noga z komputerów, już wielkim cudem jest że udaje mi się coś zgrać z kamery na dysk samej, o rejestracji tu na forum już nie wspominając.

Proszę o pomoc i szczegółowe odpowiedz:)
Asia :*

wtorek, 5 czerwca 2007, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, jeśli liczba koło Twojego nicku jest datą urodzin to jesteśmy z tego samego rocznika - > to tak w ramach dygresji i wstępu :D

Mąż napewno kupi kartę i kabel FireWire i tylko przy użyciu niego polecam zrzucać na dysk,

Wielkość 1 h to około 13Gb po zrzuceniu (to jest normalne--> nieskompresowany obraz)

Na 1 DVD 4,7 GB wejdzie Ci około 1,5h filmu, aby tego dokonać:

* po zrzuceniu montaż materiału ( cięcia, napisy, przejścia itp)
* potem konieczny jest rendering do mpeg2 (napewno Twoj progeram ma opcję export do mpeg2) po tej operacj plik powinien mieć około 4,4 GB

*potem authoring DVD, czyli tworzenie Menu płyty, chapterów i konwertowanie to tzw. plików VOB - czytanych przez odtwarzacze dvd

naprawdę jest pełno info jak to krok po kroku zrobić na forum - użyj "szukaj" albo googli

pozdro

wtorek, 5 czerwca 2007, 13:10
Nowy
Nowy

I ty mnie nie strasz tu montażem! tak nie wolno:)

Ma ten program coś takiego jak BATCH CONVERT i tam jest mnóstwo jakiś po angielsku opcji, nazw plików dziwnych, jakiś biteratów ale do czego to to to nie mam pojęcia.

nie ma czegoś typu - wrzucasz surowy plik z kamerki, potem wybierasz format aby na stacjonarnym DVD Manty działało, wielkość pliku do jakiego ma się skurczyć (lub wielkość płyty) i gotowe?
Czy nikt nie stworzył takiego programu dla kobiety? :)

PS.
FireWire - fajna nazwa heehe

wtorek, 5 czerwca 2007, 13:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mogę polecic Ci program Pinnacle 9 , 10 lub 11, jest po polsku są wyraźne 3 zakładki ( 3 kroki postępowania) 1: CAPTURING - Przechwytywanie 2: Montaż - Edycja ( tam znajdziesz narzedzia do cięcia klipów, wstawiania przejsc miedzy scenami, dodawanie efektów itp) i 3 krok tworzenie DVD i nagranie płyty - prosty i po POLSKU barzo przyjany interfejs

pozdro

wtorek, 5 czerwca 2007, 13:22
Bywalec
Bywalec

- jak film z kasetki 60 lub 90 min umieścić na płytce CD tak jak są umieszczane filmy z sieci i mają 700 MB i całkiem ładnie wyglądają.

uuh. Będzie bolało. Bo tu niestety się zawiedziesz. :lol:

wtorek, 5 czerwca 2007, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Asia1979 napisał(a):

uuh. Będzie bolało. Bo tu niestety się zawiedziesz. :lol:

witam

Faktycznie, jak pisze poprzedni kolega bez dogłębnego zapoznania się z literaturą na temat kompresji(obrazu i dźwięku) lub przeczytaniu wielu postów na forum, nie uda Ci się Asiu1979 rozwiązć tego problemu. Temat 'rzeka' ale nie niemożliwy do opanowania. Potrzeba tylko dużo czasu na zgłębianie tychże tajników amatora-filmowca. W skrócie - cały zgrany materiał filmowy z kamery należy poddać calkowitej 'obróbce', tj.montaż(cięcia, przejścia, efekty, napisy, muza itd) i pamiętając wcześniej co chce się osiągnąć np.cd w 750MB w divx, lub DVD , lub inny, należy korzystając z nie jednego programu tak przygotowany materiał filmowy poddać kompresji. To naprawdę wg mnie wielki skrót. Każdy z nas tak zaczynał i po pewnym okresie prób i błędów nauczył się tej umiejętności. Życzę sukcesów na ty 'poletku'
pozdrawiam

wtorek, 5 czerwca 2007, 16:32
Nowy
Nowy

Wiedziałam że nie będzie łatwo, ale aż takiego stopnia trudności i wtajemniczenia w sprawę to się nie spodziewałam:(

wtorek, 5 czerwca 2007, 18:22
Stały bywalec
Stały bywalec

tak jak kolega Digital napisal - Pinnacle jest prosty i przyjazny dla ludzi zaczynajacych , warto by bylo sie nim zainteresowac

wtorek, 5 czerwca 2007, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="Asia1979"]Wiedziałam że nie będzie łatwo, ale aż takiego stopnia trudności i wtajemniczenia w sprawę to się nie spodziewałam:([/quote]

hehe gdyby każdy to potrafił, wielu z nas (montażystów, filmowców, operatorów i jakby tego nie nazwał) nie miało by pracy :lol: żart

pozdrawiam i życzę wytrwałości bo tylko ona może cię uratować :D

wtorek, 5 czerwca 2007, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po co straszyc dziewczyne? Jak wspomnialas posiadasz Ulead Videostudio 10. To wszystko co Ci potrzeba. Jesli nie znasz choc troche angielskiego to na allegro mozna kupic patch spolszczajacy. Bedzie zdecydowanie taniej niz kupowanie nowego oprogramowania. Program, ktory masz pozwoli zrobic Ci dokladnie co chcesz, bez zbednych ceregieli. Podczas uruchamiania programu pojawia sie okno w ktorym mozesz wybrac tryb pracy programu:
- videostudio editor
- movie wiazard
- DV-To-DVD Wiazard
Ciebie interesuje wlasnie ten ostatni (DV-To-DVD Wiazard) za jego pomoca bez problemu wybierzesz ujecia w kamerze, ktore Cie interesuja i zgrasz na DVD. I nie musisz sie martwic o ustawienia bo program wybierze parametry kompresji tak, aby zmiescic wszystko na plycie DVD.
Krotki przepis:
Po wybraniu opcji programu o ktorej pisze nalezy zaczac skanowanie tasmy. Bedzie to troche trwalo. Po tej operacji zostana wyswietlone wszystki ujecia na tasmie w kamerze. Zaznaczasz te ktore Cie interesuja. W drugim etapie (po nacisnieciu next) wybierasz format nagrywania (DVD, SVCD lub VCD)
i szablon w oparciu o ktory zostanie stworzone menu. Potem juz tylko naciskasz "burn" i zaczyna sie proces tworzenia plyty (dlugotrwaly). Jesli okaze sie, ze film jest za dlugi, aby sie zmiescil na plycie (co zostanie wyswietlone odpowiednim komunikatem) musisz skorzystac z funkcji "fit & burn". Program wtedy dopasuje parametry kompresji automatycznie. I to wszystko w telegraficznym skrócie. Chetnie odpowiem na ewntualne pytania, wiec pytaj smialo.
Na koniec mala uwaga. W przypadku Twojej kamery karta fire - wire nie jest konieczna. Tan model kamery potrafi zrzucic material w pelnej jakosci poprzez zlacze USB. Warunkiem jest windows XP wraz Service Packiem 2. Sam tal robie. Zero problemow. Rowniez posiadam videostudio 10.

środa, 6 czerwca 2007, 09:13
Nowy
Nowy

Zrobiłam trochę inaczej i mam problem - coś jest nie tak
Zrzuciłam filmik przez opcję edytora filmu w capturze - jakoś się udało bo było prosto - tylko jedno długie ujęcie więc mnie to nie przerosło.

Dałam w zakładce SHARE opcję Create Video bo nie chciałam od razu płyty marnować jakby coś nie wyszło. Wybrałam, po tym co czytałam na forum, rodzaj pliku MPEG 2 w rozdzielczości 700cośtam i po przemieleniu filmik mam na dysku i nie jest taki już duży - HURAAA!:) Udało się

Ale...
jak nagrałam plik mpeg na płytę to w stacjonarnym DVD Manta dźwięk i obraz haczy się, tzn. szarpie i nie idzie to płynnie.
Co zrobiłam nie tak albo czy wszystko zrobiłam jak należy tylko o czymś może nie wiem że powinnam jeszcze zrobić?

Bardzo proszę o odpowiedź...:*

środa, 6 czerwca 2007, 20:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy podczas odtwarzania na komputerze obraz i dzwiek jest OK? Zazwyczaj powodem szarpania obrazu i dzwieku jest kiepskiej jakosci nosnik czyli plyta DVD. Jakiej plyty uzylas?

środa, 6 czerwca 2007, 20:43
Nowy
Nowy

płytka to TDK i wszystko inne co nagrywałam na nie działa dobrze w odtwarzaczu DVD, a ten co zgrałam z kamerki akurat nie - tak jakby odtwarzacz nie przetrawiał czy co?

pewnie jest z tego jakieś inne wyjście niż zmiana odtwarzacza:)

środa, 6 czerwca 2007, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak, ale konieczna jest wiedza czy plik mpeg2, ktory stworzylas w komputerze odtwarza sie poprawnie czy rowniez sie haczy? Sproboj rowniez odtworzyc plytke DVD na komputerze a nie na mancie - troche to wyjasni i pozwoli na probe rozwiazania problemu.

piątek, 8 czerwca 2007, 08:44
Nowy
Nowy

w Motion DV studio dołączonym do kamery zrzuciłam film na dysk. W videostudio 10 nie dało się zrzucić przez kabelek FIRE bo wywala komunikat że nie może przejść w tryb przechwytywania :/ nie wiem czemu - robię jak w instrukcji piszą.

W Videostudio przystąpiłam do próby nagrania na płytę DVD, gdy weszłam w video save options po tym jak już przeszłam przez kreatora wybrałam: rozmiar standard 720x576, display 4:3, kompresja PAL DVD (może powinnam dać MPEG2?), quality 70, video data rate 6500 constant, audio format MPEG audio stereo 160 rate.

Efekt - dźwięk ok, obraz nie ma takiej płynności przy w miarę szybkich ruchah osób w kadrze.

CO popieprzyłam? Może ktoś będzie na tyle cierpliwy i powie mi krok po kroku powinnam zrobić i w jakim programie z jakimi parametrami aby było przyswoicie to w końcu przestanę tu marudzić?
Mąż też ma mnie już dosyć - tak przy okazji.

PS. Poprzednio nagrana płyta na komputerze nie haczyła się:)

niedziela, 10 czerwca 2007, 17:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona