Teraz jest środa, 23 października 2019, 00:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pytanie do Betona 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pytanie do Betona
Swego czasu w dyskusji na temat kompresji DV do DIVX-a napisałeś o konieczności zainstalowania kodeka Main Concept. OK. Wlazłem na stronę z kodekami ......http://www.kmstudio.com.ua/index.htm?ht ... deo/.....a tam kodeków Main Concept jest od groma. O który kodek chodzi? Chciałbym zamienić DV w Divx-a / maks. jakościowo i żeby filmik/przynajmniej 20 minut wlazł mi na płytę CD./ Dzięki. Pozdrawiam

sobota, 3 maja 2003, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post film na CD
Nie jestem adresatem Twojego postu, ale skoro nikt nie pokusił się o odpowiedź, to ja to robię. Nie wiem dlaczego uparłeś się na DivX. Ja staram się swoje filmy nagrywać na CD w formacie MPEG 1 lub Video CD. Zależy, czy chcę odtwarzać film na kompie, czy na stacjonarnym DVD. Jeżeli na DVD, to format VCD lub SVCD (inaczej MPEG 2, czyli format DVD) VCD też przy 20 min. filmie da Ci dobrą jakość. Wszystko zależy od zastosowanego Bitrate. W formacie VCD wejdzie Ci na płytkę CD o poj. 700 MB film o długości 70 min. i jakość na ekranie monitora komp. będzie dobra. (bitrate wynosi wtedy ok. 1150 kB/sek). Reszta na priv. (videorelax@poczta.onet.pl)
Pozdrawiam.

sobota, 3 maja 2003, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Main Concept potrzebny jest do tego aby Gordian Knot (Virtual Dub) mógł odczytać Twój zrzut z kamery.Zrzut to format DV type 1,a GK odczytuje DV type 2.Raczej nie ma on wpływu na końcową jakość kompresji.Sam proces kompresji robiony jest przez kodek Divx i to on odpowiedzialny jest za jakość.
Podaj maila to Ci podeślę.

niedziela, 4 maja 2003, 09:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 10 maja 2003, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]