Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 09:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem z kompresją (VirtualDub, TMPGEnc 3.0 XPress i inne) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z kompresją (VirtualDub, TMPGEnc 3.0 XPress i inne)
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum i od razu walę z problemem, ale co zrobić jak mi on tak bardzo w głowie siedzi.
Oto mój problem:
Mam na dysku zrzucony plik vob (zrzuciłem go z płyty DVD przy użyciu DVDdecryptera)
Jego parametry jakie pokazuje Gspot to:
Codec: Mpeg2
Frames/s: 25.000
Rozdz.: 720x576
Standard vid.: PAL
Chciałem go sobie przerobić przy użyciu "VirtualDub MPEG2 1.5.10".
Ustawiam sobie tam różne filtry, jako kodek wybieram xvid a do audio mp3. Puszczam kompresję i po jakiś 20% Vdub poprostu się wyłącza (bez żadnego komunikatu). Prubowałem kompresji jednoprzebiegowej, dwuprzebiegowej, próbowałem divx-a, ale nic nie pomogło, później zaznaczyłem opcję żeby pomijał uszkodzone klatki i też nic (nawet nie wiem czy takowe są). Jak póściłem żeby znalazł właśnie uszkodzone klatki to przeskanował cały plik i nic nie pokazał).
Następnie zmieniłem program na TMPGEnc 3.0 XPress, poustawiałem co wiedziałem puszczam a tu podobna sytuacja, z tym że ten program się poprostu zatrzymuje w pewnym momencie i już dalej nie idzie (zawsze ten sam moment).
Próbowałem też w zwykłym VirtualDubie (w AVSGenie stworzylem sobie plik avs, jakieś podstawowe polecenia wybrałem, bo o większości nie miałem pojęcia) ale sytuacja się powtarza.

Następnie sprubowałem AutoGK i ten program sobie poradził z tym, że plik wynikowy był niezaciekawej jakości (chyba za bardzo ten program jest auto, a ja mimo wszystko chciałby otrzymać plik dobrej jakości). Plik słaby jakościowo ale dowodzi, że kompresja w tym przypadku jest możliwa.
Czy macie jakieś pomysły, może doświadczenia z podobnym przypadkiem. Może powinienem podać coś więcej?

I drugi problem chyba mniej kłopotliwy.
Po tym jak AutoGK zripował mi filmik wyszło, że dźwięk jest lekko przesunięty, jak normalnie puszcze kawałek w Vdubie też tak jest.
Czy istnieje jakiś program, który mi powie o ile powinienem dźwięk przesunąć, czy jestem skazany na metodę małych kroczków w Vdubie i przesuwaniu dźwięku do momentu aż trafię.

Jestem zielony w tym temacie, dlatego proszę o w miarę prosty język, ale nawet jak jest to nie możliwe to niech będzie ten bardziej skomplikowany to przynajmniej będę wiedział o co się zahaczyć.

Pozdrawiam

piątek, 20 lipca 2007, 19:00
Nowy
Nowy

Kurcze mam identyczny problem z avi na dvd.Niezaleznie od programu gdy dochodzi do 4% kompresji to render wywala sie i nie da sie nic zrobic.Nie mam pojęcia czego to jest wina.

poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 13:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]