Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 02:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Kodowanie stacjonarną nagrywarką DVD ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kodowanie stacjonarną nagrywarką DVD ?
Do kodowania używam Procodera Express, aby uzyskać zadowalającą mnie jakość uwzględniając niezbędne miejsce na menu płyty staram się nie przekraczać długości filmu 1 godz 20 min na jednej płycie. Kupiłem ostatnio stacjonarną nagrywarkę SONY z HDD generalnie z przeznaczeniem do nagrywania programów telewizyjnych, lecz muszę przyznać, że stosunek jakości do wielkości plików jest w jej przypadku bardzo korzystny - 2 godzinny materiał zajmuje około 4,3 GB , a jakość jest minimalnie gorsza od oryginału, no i koduje w czasie rzeczywistym.
W związku z tym mam pytanie: czy ktoś z Was ma doświadczenia z wykorzystywaniem nagrywarki stacjonarnej do kodowania, a później robi authoring na kompie? Trudność polega na tym, że nagrywarka zwraca mi VOB-y, a do authoringu potrzebuję jednego pliku mpeg2 np. z rozszerzeniem m2v. Jak zamienić VOB-y na jeden plik mpeg2 ?
Pozdrawiam

piątek, 2 listopada 2007, 16:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim zdaniem za bardzo utrudniasz sobie życie ;) Po jakiego czorta chcesz kombinować ze stacjonarną nagrywarką DvD... ja używam jej w zasadzie tylko do zrzucania materiału z VHS na DvD..a co do filmu to niedawno wpakowałem 1h55min. również z programu procoder expres na plytke i powiem ci ze jakość jest do przyjęcia czyli taka ,że klient będzie zadowolony... Standard to u mnie 1h40min i obraz jest czysty i nasycony.. Uważam iż nie ma sensu kombinować ze stacjonarną nagrywarką bo stracisz na czasie...i na jakości - jakby na to nie patrzeć..

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

sobota, 3 listopada 2007, 08:01
Nowy
Nowy

Przeważnie programy do autoringu mają opcję importu płyty dvd. Bawiłem się kiedyś w autoring nagranej na stacjonarce płyty dvd w "Unlead DVD Movie Factory 5" i była tam opcja iportu płyty dvd, zgrywłem tylko płytę na twardy dysk żeby importował szybciej. Oczywiście płyta musiała być nagrana w trybie jednosesyjnym wtedy unlead widział video jako jeden plik i nie kompresował potem tego drugi raz do mpeg2.

sobota, 3 listopada 2007, 09:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]