Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 09:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 .wmv V9 640x512 -> format DVD, oraz kilka pytań ratunkowy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post .wmv V9 640x512 -> format DVD, oraz kilka pytań ratunkowy
Mam odwieczny problem z kodekami. <jak każdy chyba ;p>
Tworzę filmy w technologii "machinima" od 3 lat...
Dotychczas nie przejmowałem się jakością filmu i konwertowaniem, ponieważ program do nagrywania automatycznie zapisywał pliczki w dobrej jakości, dość mało zajmujące (1min - ok. 10MB)
Ale teraz jestem zmuszony do korzystania z innego narzędzia, które nagrywa w formacie dekompresowanym, czyli przykładowo 1min - ok. 400MB! Zdecydowałem, że po sesji nagrywania materiałów wideo, będę całość konwertował do jakiegoś przyjaznego formatu...
Bo 3 godzinnym boju z kodekami (;(), doszedłem do wniosku, że najlepszym wyjściem będzie windows media movie v9 w 640x512 [w takiej się nagrywa więc większej nie ma sensu] transferem 3mb/s i dźwiękiem 64 kb/s oraz jakością filmu "best" [sony vegas 7] i ilością klateczek na 24.
I teraz pojawiają się pytania:

*Czy po renderingu filmu właściwego [a nie wyżej wymienionych ujęć] nie uzyskam zbyt dużej utraty jakości co do pierwowzoru?

*Czy bez problemu będzie można zgrać film w formacie mpg-2 by później umieścić go na płytce DVD?

*Czy lepiej na samym początku świeżo nagrane pliki wideo przekonwertować na format mpg-2 lub tylko w rozdzielczości DVD?

Na klipy mam około 10G na dysku.

*Jakie rozwiązanie będzie dla mnie jak najlepsze?

Jedną wersję filmu chcę dla siebie na DVD, a drugą umieścić do internetu...

[ Dodano: Nie Lis 04, 2007 9:12 pm ]
Dobra, oke.
Pozostaję przy 640x512. Film po zmontowaniu również zgram w takiej jakości na neta [robiłem testy i jakość była ok.] , a DVD zgram z innym codekiem, tak, żeby już Vegas to dał do .vob i innych rozszerzeń DVD. Potem tylko menu z muzyczką w tle, podział na sceny i troszkę bonusów i jest gitas.

Chyba, że macie inne pomysły? ;)

Z 10G w kieszeni nie da się w innych foramtach tego pozgrywać bo dla 3 min - 1G to sorry bardzo. Planuję filmik co najmniej 30min, więc jak znam życie materiału będzie z 1h. ;]

niedziela, 4 listopada 2007, 16:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]