Teraz jest wtorek, 23 lipca 2019, 06:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Problem z odtwarzaniem filmu DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z odtwarzaniem filmu DVD
Witam. Mam problem z odtwarzaniem nagranego filmu w odtwarzaczu DVD.

Film z kasetki DV zgrałem na komputer w postaci pliku .mpg (3,6GB), następnie programem ConvertXtoDvd plik ten obrobiłem na format .vob (format DVD) i nagrałem na płytkę DVD. Problem polega na tym iż obraz wyświetlany na ekranie telewizora strasznie drga (wygląda to tak jakby filmowi brakowało klatek, na oko jakieś 15 kl/s). W komputerze natomiast pliki DVD odtwarzają się płynnie, całkowicie poprawnie. Podczas kowersji pliku miałem ustawioną opcję PAL wiec raczej nie ma winy w systemie w jakim zostal nagrany film. Na płytkę plik nagrywałem w Nero prędkością 8x.

Czy ktoś wie co powoduje ową usterkę? Za wszelką pomoc serdeczne dzięki!

Spider

wtorek, 1 sierpnia 2006, 00:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moze usunołes przeplot, albo nagranie jest w systemie NTSC 30fps??

wtorek, 1 sierpnia 2006, 00:35
Nowy
Nowy

Co do systemu mam pewność ze jest to PAL. A co do przeplotu... na komputerze film odtwarza sie bardzo płynnie natomiast na TV jest juz wiele gorzej. Czy jest mozliwosc ze bylaby to wina przeplotu? Prawde mowiac w temacie jestem nowy wiec o przeplocie wiem niewiele. A jezeli jest to jednak wina przeplotu to jakim sposobem moge to 'naprawic'?

wtorek, 1 sierpnia 2006, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prawdopodobnie podczas konwersji miałeś w ustawieniach Frame Based. Ustaw Field OrderA i sprawdż na krótkim filmiku, jeśli żle to Field OrderB.

Pozdrawiam

wtorek, 1 sierpnia 2006, 15:03
Nowy
Nowy

Ale czy jest taka mozliwosc aby byla to wina złej konwersji? Poniewaz pliki juz odpowiednio przygotowane do nagrania na dysku twardym odtwarzają sie poprawnie, problem pojawia sie dopiero podczas odtwarzania tych samych plikow juz na plycie DVD na ekranie TV. Myslałem ze problem moze dotyczyc złego nagrania na płyte, chociaz nie mam pojęcia co moze byc nie tak...
Film nagywałem na płytkach TDK DVD-R i Verbatim DVD+R, w obu przypadkach efekt jest taki sam.

Edit:
Myślałem rowniez ze moze byc to wina samego odtwarzacza DVD, a odtwarzam na PlayStation 2. Z drugiej strony natomiast juz nieraz nagrywałem muzyczne bootlegi na płyty DVD i odtwarzały sie calkowicie poprawnie.

Jezeli ktos ma jakikowiek pomysl, bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

wtorek, 1 sierpnia 2006, 16:00
Bywalec
Bywalec

Witam. piszesz ze plytke nagrales z predkoscia x8. moze w tym tkwi problem? sprobuj nagrac x4 albo najlepiej x2 predkoscia. jak wiadomo nie wszystkie odtwarzacze radza sobie z szybkimi predkosciami zapisu. pzdr

wtorek, 1 sierpnia 2006, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moze usunołes przeplot

Nie do końca. Progresywne klatki nie wyglądają źle na TV. Raczej jest to odwrócony przeplot, Pozytaj. Na tym forum było pisane na ten temat kilkaset razy. Ściągnij triala Ulead Media Studio i zacznij raz jeszcze, powinno być ok. Pozdrawiam

środa, 2 sierpnia 2006, 00:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Musisz odpowiednio ustawić kolejność półobrazów tak jak już wyżej wspomniano - dokonaj korekty ustawień

środa, 2 sierpnia 2006, 07:36
Nowy
Nowy

czwartek, 15 listopada 2007, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Gdyby przeplot został usuniety to oglądając obraz progresywny oglądany na TV PAL byłby mniej płynny niż przy obrazie PAL z przeplotem ale nie do tego stopnia. Z opisu wydaje mi się, że na jakimś etapie nastąpiła zamiana kolejności półobrazów.....
Samo nagrywanie też nie ma wiekszego znaczenia bo ja np nagrywam 18x i nie ma problemu a gdyby był to raczej przejawiałoby się "haczeniem" czy zaiwszaniem sie płyty w odtwarzaczu.

Pozdrawiam

piątek, 16 listopada 2007, 11:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]