Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 05:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 jak skompresowac 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post jak skompresowac
Witam. Mam do skompresowania krotki filmik - 9 minut 29 sekund. W jakości dv zajmuje około 2gb. Kiedy skompresowałem film w Virtual Dub za pomocą kodeku Divxa ustawiając birate na 2800, quality na 10 i używając opcji '1pass' film zmniejszył sie do około 350mb. To nie jest zadowalający mnie wynik wiec proszę o pomoc. Co zrobić aby zajmował mniej bez jakiejś okropnej zmiany jakosci?

Kolega wspomninał mi coś o kompresji 2 pasmowej, więc próbowałem kompresować używając pierwsze opcji 'Multipass 1st Pass', a następnie plik wynikowy kompresować jeszcze raz poprzez 'Multipass Nth pass'. Niestety w obydwu powstałych plikach obraz był czarny i grała tylko muzyka. Z czego to wynika i co zrobiłem źle?

(Kompresowałem używając kodeka Divx 6.8)

Pozdrawiam i proszę o pomoc - Artur

niedziela, 16 grudnia 2007, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten kodek ma kalkulator, który pomoże Ci dobrać potrzebny strumień. Znajdziesz go w zakładce Main po prawej stronie na dole. Po kliknięciu pojawi się okno dialogowe, w którym ustawisz parametry kompresji.

niedziela, 16 grudnia 2007, 20:39
Nowy
Nowy

Z ciekawości ściągnąłem ze strony CDRInfo Dvix w wersji 6.8.0.11 i zainstalowałem. Gdy się go uruchomi, to pojawia się okno, w którym należy wskazać plik do konwersji na dvix,a. Potem nalezy zaznaczyć ten plik i podświetli się opcja "Modify".Gdy ją klikniesz otworzy się okienko konfiguracji i tutaj juz możesz sobie eksperymentowac z ustawieniami i rozmiarem, a także wybrać format swojego dvix,a. Na samym dole w oknie "Estimated File Size" wyświetlała bedzie sie wielkość pliku dvix przy zadanych parametrach.
Skompresowałem avika 372 Mb nagranego w pokoju wieczorem, przy oświetleniu 100 W, do pliku dvix 14.3 Mb i wyglądał całkiem przyzwoicie, chociaż oczywiście ziarnistość obrazu się spotęgowała. Świadczy to według mnie o wydajnym algorytmie kodowania i jeśli zastosować nieco większy bitrate ( ja ustawiłem ok 1 Mb ), to mimo duże kompresji obraz bedzie naprawdę dobry.
Rzecz jasna im lepsze źródło, tym plik wynikowy też lepszy.
Ten Dvix wyglada na bardzo dobry kompresor.

poniedziałek, 17 grudnia 2007, 02:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]