Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 01:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Eksport do flv 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Eksport do flv
Witam

Pojawił mi sie dzisiaj pewien mały problem. Dostałem zlecenie na wykonanie kilku paru minutowych filmów z kongresu. Oprócz standardowego nagrania i przygotowania materiału jakie na codzień wykonuję poproszono mnie również o przygotowanie tego samego materiału w formacie flv 320x250px. Nie mam niestety doswiadczenia z formatami flashowymi. Na co dzień pracuje na Premiere oraz After Effects które maja mozliwość eksportu do w/w formatu. Zrobiłem więc krótki filmik na próbę i powstał mi plik flv. Jednakże w Windowsie nie mogę żadnym programem otworzyc tego pliku (wyskakuje wybierz program z listy itp.)Jakim programem moge podejrzec ten plik czy wyszedł poprawnie lub właściwsze pytanie: jak to przygotowac aby produkt koncowy spełnił wymagania agencji która mi to zleciła.

Pozdrawiam
Maciej

czwartek, 17 stycznia 2008, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1950&t=24

chyba, że chcesz inny wystarczy w google wpisać odtwarzacz filmów +flv
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... lr=lang_pl

czwartek, 17 stycznia 2008, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

proszę oto link do programu:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1950&t=24

chyba, że chcesz inny wystarczy w google wpisać odtwarzacz filmów +flv
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... lr=lang_pl

Dzieki za szybka odpowiedź. Jednak rozwiązanie było prostrze niz myslałem.

Pozdrawiam
Maciej

czwartek, 17 stycznia 2008, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wystarczy zainstalować dobry zestaw kodeków, np. k-lite i każdy program odtworzy flv.

czwartek, 17 stycznia 2008, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W edytorze NLP oczywiście możesz wyeksportować taki streaming lecz raczej go nie obejrzysz bez udziału serwera i kilku linijek action skryptu skompilowanego z pliku FLA w obiekt SWF (np player), który osadzasz w kodzie strony (np. tej firmy, dla której to robisz), aplet swf z koleji jak się wyświetli w przeglądarce internetowej, automatycznie pobiera (buforuje) streaming z pliku flv, który leży sobie na serwerze.
Można to zrobić bez udziału serwera na dysku, ale musisz mieć flash'a (w opcji wyżej także), w którym piszesz skrypt i jakiś edytor np. do html'a.
Trzeba pamiętać, że plik flv musi być także dobrze zoptymalizowany jeśli ma być oglądany na stronie www.

Jest parę minut zabawy:)

Myślę, że lepiej będzie przygotować plik mpeg lub wmv o wymaganej przez nich rozdziałce i informatycy/webmasterzy tej firmy odpowiednio go spreparują we flash-u a Ty nie będziesz tracił swojego cennego czasu :P Tak naogół się robi :wink:

pozdr

piątek, 18 stycznia 2008, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

FLV to format oczywiście flash'a.

W edytorze NLP oczywiście możesz wyeksportować taki streaming lecz raczej go nie obejrzysz bez udziału serwera i kilku linijek action skryptu skompilowanego z pliku FLA w obiekt SWF (np player), który osadzasz w kodzie strony (np. tej firmy, dla której to robisz), aplet swf z koleji jak się wyświetli w przeglądarce internetowej, automatycznie pobiera (buforuje) streaming z pliku flv, który leży sobie na serwerze.
Można to zrobić bez udziału serwera na dysku, ale musisz mieć flash'a (w opcji wyżej także), w którym piszesz skrypt i jakiś edytor np. do html'a.
Trzeba pamiętać, że plik flv musi być także dobrze zoptymalizowany jeśli ma być oglądany na stronie www.

Jest parę minut zabawy:)

Myślę, że lepiej będzie przygotować plik mpeg lub wmv o wymaganej przez nich rozdziałce i informatycy/webmasterzy tej firmy odpowiednio go spreparują we flash-u a Ty nie będziesz tracił swojego cennego czasu :P Tak naogół się robi :wink:

pozdr

Dzieki za wyczerpująca odpowiedź. Wstepnie chciałem im dac materiał w formacie wmv ale napisali mi flv w mailu. Jak nie beda chcieli w wmv to będę musiał sam pokombinowac. Mam dostęp do Dreamveawera i Flasha które troche znam jednakże bedzie u mnie chyba problem ze znajomością action scriptu :wink:
Zobaczymy moze dadzą sie przekonac na wmv a reszte zrobią ich webmasterzy jak mówisz, tymbardziej że juz robiłem dla tej firmy kilka zleceń i zawsze byli zadowoleni tylko że tym razem zażyczyli sobie jeszcze ten flv. Ok, jakos dam rade.
Jeszcze raz dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Maciej

piątek, 18 stycznia 2008, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Flash 8.0 pro poza edytorem action script ma też opcje "okienkowe", które mają predefiniowane wiele funkcji z as.

Jak już zrobisz player lub skorzystasz z gotowca (wcześniej wyeksportujesz streaming video do flv) i zassasz to jako obiekt do biblioteki (media libary) oraz wciągniesz na TL - ustawiasz jedynie w zakładce Parameters wartość autoPlay=false; który pozwala wrócić do początku klipu bez ponownego odtwarzania. Jest jeszcze cała masa innych parametrów jak czas buforowania i inne.

dasz rade:)

piątek, 18 stycznia 2008, 13:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dasz rade:)

No ja myślę :?

Pozdrawiam i miłego dnia życzę:)

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

piątek, 18 stycznia 2008, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Twórca darmowego playera plików flv (i nie tylko) na swojej stronie zamieścił Wizarda, dzięki, króremu owe kilka linijek kodu to przysłowiowa bułka z masełkiem, a uzyskany efekt może byc na prawdę imponujący.

piątek, 18 stycznia 2008, 14:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]