Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 03:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem
niedawno zakupiłem kamere sony dvd 306 e filmiki które zrzuciłem przy pomocy programu dołączonego do kamery zapisane są w formacie mpeg2... przekompresowałem je przy pomocy programu autoGK do foramtu avi i gdy próbuje je zmontować w programie pinnacle studio 9.0 nie ma dźwięku... co źle robie ?

sobota, 19 stycznia 2008, 13:32
Stały bywalec
Stały bywalec

jest mozliwe ze zle przekonwertowales pliki,a najlepiej sciagaj z kamery bezposrednio do avi i w programie ktorym bedziesz montowal

sobota, 19 stycznia 2008, 13:39
Nowy
Nowy

tylko nie wiem jak to zrobić a pozatym chciałbym wcześniejsze filmy zedytować...

sobota, 19 stycznia 2008, 13:42
Stały bywalec
Stały bywalec

ok,ale najpierw musisz to sciagnac do komputera z kamery nieznam dokladnie pinakla ale w zakladkach musi byc capture i format w jakim chcesz to zrzucic i tam podajesz avi

sobota, 19 stycznia 2008, 13:48
Nowy
Nowy

tylko że ja tego już nie mam na kamerze ... a pozatym kamera nie ma firewire...czy jak to sie pisze...i jak przerobie na avi to jest dźwięk...a jak obrobie w pinnacle to już nie ... i czym najlepiej żebym to edytował...

sobota, 19 stycznia 2008, 15:03
Stały bywalec
Stały bywalec

1. Z tego co wyczytałem to Pinnacle w wersji 9 importuje bezpośrednio pliki w formacie mpg2
2. Po jakie licho konwertowałeś te pliki w GK do divx lub xvid? - dodatkowo zdegradowałeś jakość nagrania. Wiadomo, ze po zmontowaniu materiału i tak będziesz ponownie kodował do mpg'a, żeby zapisać na jakimś normalnym DVD.
3. Z tego co pisałeś jest to kamera na miniDVD. Jaki program otrzymałeś z tą kamerą. Czy można nim zrzucać materiał do innych formatów niż mpg2? Jeśli nie, to nie ma co kombinować i obrabiać trzeba mpg'a - najmniej stracisz na jakości.
4. Twoja kamera nagrywa dźwięk w systemie Dolby Digital 5.1, stąd też może brać się problem z dźwiękiem. Musisz używać takiego oprogramowania, które będzie akceptowało ten standard dźwięku.

niedziela, 20 stycznia 2008, 02:22
Nowy
Nowy

1 pliki importuje przy pomocy programu dołączonego do kamery "Import Media Files (Handycam)"
2 nie wiem, w jaki sposób mam edytować mpg.
3 mogę zrzucić tylko do mpg... Czym obrabiać mpg'a? Pobrałem już parę programów i umożliwiają one albo przycięcie danego filmu albo połączenie 2 filmów w 1. Nie mam możliwości zrobienia przejść i dodania muzyki.
Z góry dziękuje za pomoc:)

środa, 30 stycznia 2008, 19:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pobierz sobie triala Vegasa od Sonego . Jest tam import z miniDVD (znajdziesz w opcjach) . Przez miesiąc , zdążysz zrobić co trzeba .

środa, 30 stycznia 2008, 22:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]