Teraz jest wtorek, 22 października 2019, 23:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 problem ze zgrywaniem filmów z jvc i zapisie na płytach... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem ze zgrywaniem filmów z jvc i zapisie na płytach...
witam serdecznie,

mam wielki problem. mam kamere jcv z której pliki zgrywaja mi sie z rozszerzeniem mod. wykonuje 24h nagran tygodniowo i musze je zgrywac regularnie na plyty dvd . kazde 8 h nagrania to 26 gb! i dlatego pojawia mi sie problem, a co za tym idzie kilka pytań.

1. czy da sie skompresowac jakos te pliki nie tracac na jakosci (nagrywam w ciemnym pomieszczeniu wiec i tak jakosc jest tragiczna)?

2. co mam zrobic zeby zgrac te pliki na płyte? nero pisze mi ze sie nie da...

3. czy mozna jakos zmienic to rozszerzenie?

bede wam bardzo wdzieczna za rade, nie znam sie na tym zupelnie a sprawa jest pilna...

dzieki z góry,

kasia

sobota, 9 lutego 2008, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: problem ze zgrywaniem filmów z jvc i zapisie na płytach...
Kasiu

Na początek wskazówka: należy używać opcji SZUKAJ, bo kol Moderatorzy Cię znielubią mimo tego, że jesteś dziewczyną 8) :lol:

Temat już był...

sepia21 napisał(a):
1. czy da sie skompresowac jakos te pliki nie tracac na jakosci (nagrywam w ciemnym pomieszczeniu wiec i tak jakosc jest tragiczna)?

Tak da się zrobić z nimi wszystko, łącznie z kompresją na przyzwoitym poziomie, wystarczy do tego oprogramowanie od tej kamery lub Power Producer lub Power Director (prawdopodobnie w zestawie, choć niekoniecznie).
Pliki możesz zgrać na komputer z kamery bezproblemowo z płyty DVD, tylko najpierw trzeba sfinalizować (FINALIZE) innymi słowy zamknąć sesje zapisu, robi się to w menu kamery.

sepia21 napisał(a):
2. co mam zrobic zeby zgrac te pliki na płyte? nero pisze mi ze sie nie da...

... jak wyżej

sepia21 napisał(a):
3. czy mozna jakos zmienic to rozszerzenie?

Nie ma potrzeby, pliki są rozpoznawane przez program dołączony do kamery, ewentualnie przez te dwie aplikacje, o których pisałem wyżej.

Jedynym problemem jest to, że tych MOD-ów masz dużo:)
Z reguły zaznacza się wszystkie i jednym pociągnięciem przenosi się na oś czasu.
Wykonujesz montaż (prosty montaż można także w tych programach wykonać) i dalsze działanie ogranicza się do wskazania formatu krążka (SVCD, DVD itd..). Wskazujesz DVD a program resztę za ciebie zrobi (czyli skompresuje to do MPEG2/VOB).
W tych softach nie masz możliwości bardziej zaawansowanej konfiguracji narzędzia kodującego, ale jeśli 60 minut materiału skompresujesz na 1 zwykły krążek DVD - jakość będzie bardzo przyzwoita.

powodzenia

poniedziałek, 11 lutego 2008, 14:39
Nowy
Nowy

Post Re: problem ze zgrywaniem filmów z jvc i zapisie na płytach...
dziekuje bardzo za odpowiedź, udzieloną pomimo upomnienia:) za niesubordynacje przepraszam i obiecuje, ze to sie wiecej nie powtórzy:) spróbuje postapic tak jak piszesz i mam nadzieje, ze biedzie dobrze!

czwartek, 14 lutego 2008, 22:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]