Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 07:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 ATi AVIVO w Adobe Premiere 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ATi AVIVO w Adobe Premiere
Witam,

Czy posiadając w komputerze kartę Ati serii X1000 i wyżej, da sie korzystać z przyśpieszenia sprzętowego karty? Otwierając nowy projekt z użyciem H.264 lub MPEG4 i importując do niego film z kamery DV będę widział różnice w wydajności renderingu i potem w kodowaniu do finalnego pliku!?

poniedziałek, 11 lutego 2008, 20:21
Moderator
Moderator

Post Re: ATi AVIVO w Adobe Premiere
Z tego co wiem to zdecydowanie nie. Przyśpieszyć renderowanie może karta wideo, lub jeszcze bardziej niekiedy - szybszy procesor, a nie karta graficzna, ale "podbijam" temat, bo zależy mi żeby kolega dostał autorytatywną odpowiedź również od któregoś z użytkowników Adobe.
(Gra idzie o dżdżownicę :mrgreen: dzięki :wink: ).

wtorek, 12 lutego 2008, 11:59
Nowy
Nowy

W środę kupie 3650.. napisane jest w specyfikacji Avivo, że wspomaga coding i encoding. Ale czy premiere potrafi z tego skorzystać, jest jakaś aplikacja Ati która koduje film do 80% szybciej niż CPU.

PS.
dżdżownica to tekst naszego nauczyciela (który lubił dowcip opowiedzieć przed lekcją, było to jakieś 12lat tamu, a cały czas pamietam.. :)

//:EDIT

wyszperałem coś takiego:
AVIVO
"...Still, this is worth getting excited about. A 5x performance advantage over the CPU isn't the kind of thing that will be leapfrogged by dual-core CPUs and multithreaded encoders, or by any CPU released for some time. Every manufacturer of video transcoding software should be absolutely beating down a path to ATI's door right about now, figuring out how it can add that "GPU acceleration" checkbox to its application as quickly as possible. We mean Nero, Microsoft, Apple, Cyberlink, Adobe, and every other firm that makes a video-encoding application. Given how many countless man-hours are spent trying to get a 20% or 30% boost in encoding performance, the prospect of encoding on the GPU should have a bunch of engineers salivating..."

źródło http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=59224

A może pytanie powinno brzmieć:
Jaki wzrost wydajności oferuje akceleracja GPU premiere 2.0 i CS3
w kartach Ati z AVIVO i GF serii 7800 i serii 8

wtorek, 12 lutego 2008, 15:58
Moderator
Moderator

Z angielskim to ja nie tego :oops: . Ale z tego co rozumiem i co wiem to raczej będzie chodziło jednak o przejścia 3D, efekty nakładane na timeline..., a nie renderowanie projektu do kompresji docelowej.
Ech no że też pytanie nie ma szczęscia do któregoś z więcej wiedzących na ten tenmat kolegów, a może ktoś jednak wie?

piątek, 15 lutego 2008, 09:45
Nowy
Nowy

Avivio przydaje się w programie do kodowania dołączonym do kodeka ATI, robi to chyba 5x szybciej niż normalnie. Jednak kodek ten nie integruje się z premiere.. i tu zonk.

CoreAVC ma w dokumentacji o GPU support, ale pewnie tylko przy odtwarzaniu filmu - nie wiem.

:?
Jest jakiś codec co się integruje z Premiere i wykorzystuje GPU przy kompresji i dekompresji?!

piątek, 16 maja 2008, 13:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]