Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 01:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Problem z konwersją 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z konwersją
Mam pewien problem z pracą przy materiale. Nakręciłem film kamerą sony(dvd 1.4gb). Materiał był na początku na płycie, ale aktualnie jest na twardym dysku. Chciałem zacząć montaż filmu - pracuję na Uledzie 10/11 - i chciałem ściągnąć materiał. Nie wiem dlaczego w trakcie pobierania materiału, a raczej oznaczenia go jako materiału, który chcę ściągnąć mój komputer wiesza się i zamyka uleda. Po wielu próbach ponownego ściągania doszedłem do wniosku, że materiał skompresuję do innego formatu(czy jak to się nazywa) i tak zacznę pracę nad materiałem. W związku z tym pościągałem kilka programów, ale żaden nie dał rady - niektórych fragmentów filmu nawet nie dało, rady rozpoznać po tych wspaniałych zmianach. W związku z tym mam do was pytanie jakim programem najlepiej skompresować materiał tak, żeby jakość była dobra lub jak uporać się z tymi uledami? (z dvd do avi czy czegokolwiek tak, żeby uled postanowił współpracować)

niedziela, 17 lutego 2008, 16:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z konwersją
Jeszcze wytłumacz co masz na myśli pisząc: ściągnąć materiał.
Piszesz ze masz go na dysku twardym, więc jakie ściąganie masz na myśli?
Podejrzewam ze materiał twój to MPEG W Uleadzie materiał taki powinien sie edytować bez problemu.

niedziela, 17 lutego 2008, 17:24
Nowy
Nowy

Materiał został nagrany jako dvd i całą płytę mam w katalogu na twardym dysku(skopiowaną). A pisząc ściągnięty materiał miałem na myśli, że film został przerzucony z nośnika do komputera, gdzie dopiero mogę na nim pracować.A o ile pamiętam to część z plików na płycie miała format. vob, ale nic mi to nie mówi.

niedziela, 17 lutego 2008, 17:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

włóż płytke do napedu dvd urucham uleada kliknij CAPTURE nastepnie IMPORT FROM DVD Materiał powinien zgrac sie w formacie MPEG

niedziela, 17 lutego 2008, 18:11
Nowy
Nowy

Też tak robiłem. Napisałem, że problem nie jest w tym jak to zrobić w uledzie tylko z samym uledem, który wiesza się - i nie ma znaczenia czy z płyty dvd czy z katalogu na dysku do którego skopiowałem płytę. w momencie kiedy uled wyświetla chaptery i zaznaczam całość program wiesza się, a potem znika.

niedziela, 17 lutego 2008, 19:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]