Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 17:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Seryjne kompresowanie plikow 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Seryjne kompresowanie plikow
Jestem szczęśliwym posiadaczem kamery miniDV i pomału zbiera się kolekcja kasetek miniDV.

Przydałoby się jakoś archiwizować nagrania z kamery na nośnikach o szybszym dostępnie - nie wymagających przewijania.
Objętość jednej kasetki na PC to ok. 13 GB, i chcialbym to skompresować. Aż tak dobry zapis (bezstratny) nie jest mi potrzebny - kasetki nagrywam tylko 1 raz i archiwizuje - zawsze mogę do nich wrócic.

Z taśmy na dysk zrzucam Adobe Premiere Elements, dostaję tyle plików ile było nagrań - czyli kilkaset.

Czy jest jakiś program który pozwoli na ustawienie parametrów kompresji, a następnie wykona to np. dla wszystkich plików z podanego katalogu?
Stopnień kompresji nie jest najważniejszy, ważna jest możliwość uruchomienia dla wielu plików.
Mam coś takiego jak Divx Converter, ale on kompresuje do plików .divx,
których potem nie chce czytać Premiere Elements.

Pomocy! (zanim zapcham cały dysk twardy... :)

czwartek, 5 czerwca 2008, 00:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Seryjne kompresowanie plikow
http://www.erightsoft.com/SUPER.html

czwartek, 5 czerwca 2008, 10:30
Moderator
Moderator

Cytuj:
Stopnień kompresji nie jest najważniejszy, ważna jest możliwość uruchomienia dla wielu plików.

ależ wręcz przeciwnie! z przetworzeniem plików w całym katalogu można sobie łatwiuteńsko poradzić tworząc plik wsadowy uruchamiający konwerter commandline (np. mencoder czy ffmpeg). ważne jest za to do jakiego formatu, o jakiej wielkości i objętości. napisz o tym coś więcej to coś poradzimy.

pozdrawiam

czwartek, 5 czerwca 2008, 10:55
Moderator
Moderator

Może jest prostsze wyjście: Skoro chcesz miec kopię surowego materiału na dysku, to pogarszając tylko nieznacznie jakość - przechwytuj do mpeg2 na dysk (zajmie to około 4GB na godzine filmu). Przechwyt będzie trwał tyle samo co przechwyt DV po którym doliczył byś jeszcze czas kompresji. Wielkość plików nie będzie co prawda tak mała jak w przypadku Divx, ale edycja mpeg2 CBR z bitrate około 8000 będzie dużo prostsza i dużo mniej stratna jażeli chodzi o jakość. Ta ostatnia będzie niedużo gorsza od ideału - czyli przechwytu w DV i kompresji gotowego projektu do DVD/mpeg2.
Mam nadzieję że nie namieszałem :wink: .

czwartek, 5 czerwca 2008, 11:26
Moderator
Moderator

ja zrozumiałem, że materiał jest już na dysku.
czekam na odpowiedź w sprawie formatu. nie wiem czy elements potrafi edytować mpeg2 (może nawet zapisywać bez rekompresji?). być może nie jest to ważne w tym przypadku. żeby mieć dostęp do materiału nie tylko z komputera ale i na TV przez odtwarzacz stacjonarny zaproponowałbym oczywiście kompresję do mpeg2 wszystkich plików z całej kasety na jedną płytę. jednak nie polecam przechwytywania do mpeg w locie, podczas zgrywania a kompresowanie już przechwyconych plików avi.

czwartek, 5 czerwca 2008, 12:18
Nowy
Nowy

Dzieki, skoro mam juz namiary na 3 programy pozwalajace na automatyzacje, cos z nich wybiore.
Docelowy format wybiore eksperymentalnie - sprawdze czy Premiere Elements go zaakceptuje, czy stosunek/ jakosc bedzie zadowalajacy.

Jakos nie wierze w kompresje dokonywana w kamerze :) - wole dostac najwyzsza jakosc na dysk, a potem obrobic to w komputerze.
Byc moze sie myle, na pewno to tez warto sprawdzic...

dzieki za pomoc,
Pawel

czwartek, 5 czerwca 2008, 12:54
Moderator
Moderator

napisz co chcesz z nimi robić po obróbce, bo jak podejdziesz do tematu niewłaściwie to schrzanisz materiał na wjazd i wtedy nie uzyskasz nawet połowy jakości jaką dałaby ci kamera w którą nie wierzysz ;)
jeśli chcesz to oglądać na telewizorze to w zasadzie jedynym sensownym rozwiązaniem jest mpeg2.

czwartek, 5 czerwca 2008, 13:18
Nowy
Nowy

Podłączę się do tematu kompresji materiału znajdującego się już na dysku komputera , jakim programem najlepiej to robić do formatu MPEG2 ( wszystkie materiały chcę zgrywać na płyty i oglądać wyłącznie na stacjonarnym odtwarzaczu DVD i tv)

niedziela, 29 czerwca 2008, 17:40
Moderator
Moderator

Szukałem swego czasu coś podobnego, coś co pozwoli mi na skompresowanie dużej liczby plików, ale tak, bym na każdym z nich mógł ustawić inne parametry kompresji. Genialny malutki programik o nazwie WinAVI Video Converter http://www.winavi.com/ , który polecam gorąco sprawdził się wyśmienicie.
Obecnie jestem zainteresowany kompresorem, który potrafi pracować jak gdyby na raty, włączam przykładowo jutro komputer i kompresuję film dalej od etapu na którym przerwałem dzisiaj, czy coś takiego jest?
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 30 czerwca 2008, 07:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no to pomysł kotina chyba najrozsądniejszy,

pozdrawiam
M

wtorek, 1 lipca 2008, 14:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]