Teraz jest środa, 24 lipca 2019, 06:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Edius_pliki m2v i ac3 - wypalanie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Edius_pliki m2v i ac3 - wypalanie
Witam
Swój projekt HD poddałem downscalingowi z użyciem Lanczosa3 zgodnie z tutkiem ze strony videoproductions.com.au. Zrobiłem eksport do "mpeg elementary streams" również zgodnie z innym tutem z tej strony. Efekt będzie taki, że dostane z tego eksportu 2 pliki: m2v i ac3. Docelowo chciałbym je wypalić na płycie DVD. Co powinienem dalej z nimi zrobić, jakim programem je potraktować (mam pod ręką TMPGEnc Authoring Works 4)? Co jeśli wynikowe pliki m2v+ac3 będą większe niż 4,7Gb ?
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, pzdr.

sobota, 19 lipca 2014, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Edius_pliki m2v i ac3 - wypalanie
Jeżeli się nie mylę to od Ediusa 6 Lanczos 3 jest "w standardzie". Nie wiem jakie tutki oglądałeś a na podaną stronę nie chce mi się wchodzić. Jak masz materiał HD to go sobie montujesz w HD a później eksportujesz do formatu jaki ciebie interesujesz.
Cytuj:
Co powinienem dalej z nimi zrobić, jakim programem je potraktować (mam pod ręką TMPGEnc Authoring Works 4)? Co jeśli wynikowe pliki m2v+ac3 będą większe niż 4,7Gb ?

Authoring zrób sobie w tym TMPGE a wielkość pliku uzależniona jest od długości materiału i użytego bitrate. Więc ustaw odpowiedni bitrate przy eksporcie w Ediusie tek by nie przekroczył 4,38 GB bo taka jest fizyczna pojemność płyty DVD a nie 4,7 GB. Pamiętaj jeszcze, że menu i inne pierdoły też coś zajmują na płycie. Więc w sumie plik video po przeliczeniu powinien mieć odpowiednią wielkość tak by zmieścić jeszcze menu płyty.

sobota, 19 lipca 2014, 19:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]