Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 06:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 problem z .avi na nosniku dvd 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem z .avi na nosniku dvd
Mom problem który musze szybko rozwiązać dlatego prosze o pomoc!!!
mój film jest z rozszezeniem .avi skompresowany DV PAL . Wszystko jest dobrze i dziala plynnie do momentu kiedy nie nagram go na plyte dvd.Wtedy strasznie przycina.Lecz kiedy go przezuce z plyty na dysk znowu wszystko jest dobrze. Nie zmieniam formatu filmu i uzywam "nagraj dysk z danymi" . użyłem płyty dvd-r 16x(Emtec).

PROSZE O POMOC

czwartek, 18 września 2008, 15:10
Nowy
Nowy

Post Re: problem z .avi na nosniku dvd
Nie dodałem ze moj material ma 1 minute i wazy 257 mega. Takie sa wymogi konkursowe. Material musi byc w formacie avi i skompresowany dv palem lub bez komprescji i byc na nosniku dvd lub cd. Moze ktos sie orientuje jak wygladaja technicznie konkursy video. Czy filmy sa puszczane z komputerow(dyskow,cd romow) czy z dvd playerow? i

czwartek, 18 września 2008, 18:04
Moderator
Moderator

skrzat napisał(a):
Nie dodałem ze moj material ma 1 minute i wazy 257 mega. Takie sa wymogi konkursowe. Material musi byc w formacie avi i skompresowany dv palem lub bez komprescji i byc na nosniku dvd lub cd. Moze ktos sie orientuje jak wygladaja technicznie konkursy video. Czy filmy sa puszczane z komputerow(dyskow,cd romow) czy z dvd playerow? i

Film nie jest duży, ale parametry napędu DVD nie pozwalają na płynne odtwarzanie tak bogatego w informacje pliku (ilość przesyłanych danych w czasie).
Żaden pospolity napęd DVD rom nie jest w stanie czytać płynnie AVI DV.
Materiał taki dostarczony na krążku DVD należy potraktować jako "magazyn" na czas dostarczenia go.
Wiele programów (chociażby Premiere) pracujących z plikami DV AVI nie pozwoli nawet na import pliku podanego z zewnętrznego napędu przez USB, traktując nawet taki, jako zbyt wolny port do płynnej transmisji takiego sygnału, a jest przecież szybszy od DVD romu, więc nawet zewnętrzny twardy dysk USB, choć już pozwoli odtwarzać płynnie taki film, też traktowany jest jako jedynie magazyn.
Musisz wiedzieć też, że stacjonarne odtwarzacze wcale nie odtwarzają plików AVI DV.
Pozostaje kompresja, lub odtwarzanie z twardego dysku skopiowanego wcześniej materiału z krążka.
Nie wiem co to za konkurs, ale powinni o tym wiedzieć.
Pozdrawiam gorąco

piątek, 19 września 2008, 08:38
Nowy
Nowy

dzieki bardzo mi pomogłeś!!!

sobota, 20 września 2008, 12:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]