Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 10:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kodec mpg2 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodec mpg2
Witam wszystkich. Mam mały problemik. Zależy mi na wysokiej jakości obrazu i do kompresji użyłem kodeka mpeg 2 zawartego domyślnie w programie Vegas Video 4.0. Przy ustawieniach na 70% jakości +/progresive film/ 20 min materiału zajmuje mi 600MB czyli płytke. Próbowałem z kodekami Div'x i Xvidem i szczerze mówiąc nie zabardzo do kompresji DV sie nadają. OBRAZ JEST MOCNO ZAMGLONY/NAWET PRZY WYSOKIM BIRATE/ np przy trawie to co widze to już nie poszczególne "źdźbła", lecz zbita zielona kupa. Natomiast przy mpg2 chociaż "stary" strata jest najmniejsza, różnica jest - lecz minimalna. I tu przechodze to pytania:
CZY KODEK MPG2 JEST STANDARDOWO INSTALOWANY W WINDOWS CZY NIE W "MEDIA PLAYERZE"
PONADTO ZAUWAŻYŁEM ŻE FILM DZIAŁA PO ZAINSTALOWANIU KODEKÓW "ACE" LECZ PRZY NIMO JUŻ NIE A MOŻE TEN PROGRAM VEGAS UŻYWA JAKICHŚ INNYCH KODEKÓW???

BEDE WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE SUGESTIE I PORADY
MARCIN [/b]

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja uzywam DivXa i daje jakosc bardzo dobra. W jakosci niegorszej(ogladajac na tv sredniej klasy nie widac roznicy) od DV na CD zmiesci sie bez problemu 20min(nawet 30), z dobra jakoscia zmiesci sie godzina filmu, jedyna wada to taka ze mozna ogladac taki film jedynie na komputerze(i 1 stacjonarnym odtwarzaczu DVD).
Proponuje zainstalowac DivX5.0.5 i sprobowac nim skompresowac.

czwartek, 19 czerwca 2003, 18:00
Bywalec
Bywalec

Jeśli chodzi o mpeg2 to i tak dużo Ci się zmieściło: na zwykłym CD-ku mieści się z reguły 12-15 min. filmu o jakości DVD (mpeg2). Jeśli zależy Ci na bardzo dobrej jakości obrazu (bo tak pisałeś) to jedynym wyjściem jest właśnie mpeg2 choćby z tego względu, że w przysłości (kiedy np. kupisz nagrywarke DVD) bedziesz mógł zachować tę jakość i nagrać na płytę DVD. Jeśli teraz użyjesz DivX do kompresji materiału ze swojej kamery DV pozbawisz się BEZPOWROTNIE możliwości zgrania tego w przyszłości na DVD z sensowną jakością. Moim skromnym zdaniem DivX nie nadaje sie do archiwizowania nagrań prywatnych wykonanych kamerą DV. Lepiaj poczekaj, za ok. 6 m-cy seny nagrywarek DVD-R spadna do poziomu 500 zł, a może mniej.... :)

środa, 25 czerwca 2003, 09:59
Nowy
Nowy

Zainstaluj najnowszą wersję All player jest w nim kodek mpg2 jeśli go zainstalujesz windows media player będzie odtważał nawet dvd możesz ten kodek dołanczać do płyty z filmem bo wmp standartowo nie ma go w instalacji. Najlepsze efekty daje Cinema Craft Encoder 2.6 lub 2.6 jest bardzo szybki i daje doskonałą jakość mpg2 lub mpg1.

poniedziałek, 4 sierpnia 2003, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Kodec mpg2
]v[ice napisał(a):
Witam wszystkich. Mam mały problemik. Zależy mi na wysokiej jakości obrazu i do kompresji użyłem kodeka mpeg 2 zawartego domyślnie w programie Vegas Video 4.0. Przy ustawieniach na 70% jakości +/progresive film/ 20 min materiału zajmuje mi 600MB czyli płytke. Próbowałem z kodekami Div'x i Xvidem i szczerze mówiąc nie zabardzo do kompresji DV sie nadają. OBRAZ JEST MOCNO ZAMGLONY/NAWET PRZY WYSOKIM BIRATE/ np przy trawie to co widze to już nie poszczególne "źdźbła", lecz zbita zielona kupa. Natomiast przy mpg2 chociaż "stary" strata jest najmniejsza, różnica jest - lecz minimalna. I tu przechodze to pytania:
CZY KODEK MPG2 JEST STANDARDOWO INSTALOWANY W WINDOWS CZY NIE W "MEDIA PLAYERZE"
PONADTO ZAUWAŻYŁEM ŻE FILM DZIAŁA PO ZAINSTALOWANIU KODEKÓW "ACE" LECZ PRZY NIMO JUŻ NIE A MOŻE TEN PROGRAM VEGAS UŻYWA JAKICHŚ INNYCH KODEKÓW???

BEDE WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE SUGESTIE I PORADY
MARCIN [/b]

piątek, 19 września 2003, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam pytanko do Piodzi. Gdzie mżna znaleźć ten kodek: Cinema Craft Encoder 2.6?

poniedziałek, 22 września 2003, 09:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Wkurzajace jest to ze kodeki MPEG2 nie sa zawsze ze soba kompatybilne. Gdy zgralem film oprogramowaniem ATI z załączonym do niego kodekiem mpeg2 oczywiscie, filmy chodziły OK. Gdy zainstalowałem Intervideo WINDVR (aby zobaczyc jak sie tym zgrywa do mpg2) odtwarzanie wczesniej nagrnych plikow video nie przebiega poprawnie - filmy zatrzymuja sie. Najgorsze jest to ze po odinstalowaniu, ten cholerny kodek WinDVR zostal w systemie.
Tak samo w UMS7 jest juz inny kodek mpeg2 niz w UMS6.5.

pozdrawiam.

niedziela, 28 września 2003, 12:38
Nowy
Nowy

Kazaa oczywiście lub można kupić za sporą kasę, procoder też jest niezły wypróbowałem można go znaleźć na kazie lub kupić.

niedziela, 28 września 2003, 22:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]