Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 00:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 słaba jakość z DV do PC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post słaba jakość z DV do PC
Witam!
Mam problem ze zgrywaniem materiału przez DV do PC. Niedawno kupiłem kamerę Digital8 Sony ...... 250, dokupiłem kontroler Fire Wire NEC, i nie mogę poradzić sobie ze zgrywaniem materiału.
Na przechwytywanym obrazie występuje niewielki szum w postaci wielobarwnych pikseli (efekt kilkukrotnie przegrywanej kasety VHS)
a poza tym obraz posiada poziome czarne pasy.
Powyższe objawy występują zarówno w materiale nagrywanym w pomieszczeniach, jak i w plenerze, a próba przechwycenia to nie Mpeg 1, tylko AVI.
Dodam, że kamera jest nowa, i nagrała dopiero 2 godz. materiału.
Nie wiem, czy tak ma być, czy to wina oprogramowania, czy konfiguracji?
Nagrywam na kasecie TDK Digital 8

Mój zestaw sprzętowy to:
Pentium IV 2.53
256 MB RAM BUS 1066
Asus PT 533
Matrox G550

Proszę o pomoc

piątek, 20 czerwca 2003, 08:47
Nowy
Nowy

Post to normalne
To nic nowego. Materiał zgrany z kamery do kompa jest kompresowany w systemie DV (Digital Video) i jest jako AVI. Wszystko się zgadza. Kiedy oglądamy ten plik np. w Windows Media Player jest on faktycznie złej jakości wystepują takie niby błędy na krawędziach oraz materiał jest 2x mniejszej rozdzielczości niz został nagrany. Lecz jest to tylko kwestia oglądania. Gdy nastepnie skompresujemy ten materiał w mpg1, mpg2 czy Divx w jego naturalnej rozdzielczości 720x576 (standart europejski) wszystko już będzie gut i jakość będzie superowa. Kwestia nauczenia się korzystania z kompresorów.

Co do pasków to nie mam pojęcia, można w kamerze ustawić takie paski, wiec zobacz czy przypadkiem taki efekt Ci sie nie zrobił

wtorek, 24 czerwca 2003, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej, według mnie to coś jest nie tak, ja kupiłem najzwyklejszą kartę DV nie wiem czy dobrze napiszę nazwę ST Lab za 110 zł i nie mam takich problemów, obraz jest idealny, jak siedzisz blisko monitora to widać pikselozę, ale żadnych zakłuceń. Ponadto przegrywałem przerobiony materiał powrotnia na kamerę i również zero utraty jakości.
Pozdrawiam

czwartek, 3 lipca 2003, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Usuń wszystkie codeki (nimo , ffdshow , itp.) Obraz będzie idealny.

środa, 23 lipca 2003, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post słaba jakość z DV do PC
Żadne kodeki i żdna połowa rozdzielczości! avi ma pełną rozdzielczość w kompie! Ja również spotkałem się z takimi kwadracikami tylko na TDK D8. Pisałem o tym już dawno w dziale o kasetach. Na innych kasetkach (czy to były D8 czy Hi8) taki problem już nie wystąpił.

środa, 23 lipca 2003, 13:38
Bywalec
Bywalec

Niestety kasetki made in TDK nie mają najlepszej opini wśród użytkowników, kiepska jakość, a do tego brudzą tor przesuwu taśmy.

poniedziałek, 28 lipca 2003, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: to normalne
shamanbest napisał(a):
Materiał zgrany z kamery do kompa jest kompresowany w systemie DV (Digital Video) i jest jako AVI. Wszystko się zgadza. Kiedy oglądamy ten plik np. w Windows Media Player jest on faktycznie złej jakości wystepują takie niby błędy na krawędziach oraz materiał jest 2x mniejszej rozdzielczości niz został nagrany. Lecz jest to tylko kwestia oglądania.

No wlasnie, ale z czego to wynika? Czyżby Windows Media Player nie radził sobie z poprawym odtwarzaniem klipów z kodekiem DV?

czwartek, 11 września 2003, 13:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]