Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 05:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jak odtworzyć z dobrą jakością pokaz zdjęć na dvd w TV ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak odtworzyć z dobrą jakością pokaz zdjęć na dvd w TV ?
Już prawie się poddałem, bo mimo wielu prób i bardziej lub mniej cennych rad (z innych forum) wciąż z efektów nie jestem zadowolony. A może mnie ktoś oświeci, że za darmo więcej zrobić się nie da. W takim razie poproszę o nazwę wypróbowanego programu, który warto zakupić. Otóż pragnę odtworzyć na stacjonarnym dvd (przy telewizorze LCD) w najlepszej jakości rozbudowany pokaz zdjęć. Taki pokaz zrobiony w Windows Movie Maker lub lepiej Photo Story (dla Windows) w pełni mnie zadowala. Cóż z tego, skoro po przerobieniu pliku .wmv na plik odczytywany przez dvd - np. .avi jakość się pogarsza (płynność przejść się zacina, ekran drży itp.). Jeszcze "metodą prób i błędów" jakiś program (a darmowych przetestowałem już dziesiątki) przerabiał plik .wmv na .vob - co było do przyjęcia, ale jak to darmowy konwertował jedynie 50% pokazu.
Dla "zaciekłych forumowiczów" uwaga: jestem amatorem i proszę dobre rady raczej rozwijać, niż używać "skrótów myślowych".
Z góry dziękuję za szczere, ale z własnego doświadczenia rady!

wtorek, 30 grudnia 2008, 21:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Jak odtworzyć z dobrą jakością pokaz zdjęć na dvd w TV ?
Witam,

Nie zagłębiałem się nigdy w Windows Movie Maker czy Photo Story więc trudno mi tu opiniować gdzie jest problem.

Natomiast mogę polecić Adobe Premiere Elements (chyba coś około 300 zł). Można w kilka minut zrobić pokaz zdjeć w jakości SD jak i HD. Do tego masz odrazu fajny program do edycji wideo, menu dvd i wiele innych.

Pozdrawiam

środa, 31 grudnia 2008, 18:38
Nowy
Nowy

Dziękuję, jak nadarzy się okazja promocyjnie kupić program - wypróbuję. Być może żadnym programem free nie da się perfekcyjnie takiego pokazu odtworzyć na DVD?

Pozdr.

czwartek, 1 stycznia 2009, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

primus56 napisał(a):
Dziękuję, jak nadarzy się okazja promocyjnie kupić program - wypróbuję. Być może żadnym programem free nie da się perfekcyjnie takiego pokazu odtworzyć na DVD?

Pozdr.

Kolego za free chcialbys super pokaz utworzyć?Jak chcesz wygodnie i szybko dojechac to kupujesz dobre bmw a jak nie masz kasy to idziesz na stopa lub lecisz z nogi.Polecam imaginate 2.0 lub tansze np.pinnacle 11 plu,lub cos z uleada

czwartek, 1 stycznia 2009, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kowboj997 napisał(a):
Kolego za free chcialbys super pokaz utworzyć?Jak chcesz wygodnie i szybko dojechac to kupujesz dobre bmw a jak nie masz kasy to idziesz na stopa lub lecisz z nogi.Polecam imaginate 2.0 lub tansze np.pinnacle 11 plu,lub cos z uleada

No no, kolego, po kartofelki do sklepu za rogiem szofer i limuzynka nówka sztuka niesmigana.

A do kolegi primusa56 mam pytanie. Czy pokaz, który zrobił i chce go wyświetlać na TV, chodzi dobrze na komputerze czy nie? Od ustalenia tego podstawowego faktu zależy dalsza procedura (z tego co udało mi się zrozumieć, to problem jest jedynie z konwersją do tv-strawnego formatu).

czwartek, 1 stycznia 2009, 17:49
Nowy
Nowy

W komputerze wszystko chodzi jak trzeba (robię w Photo Story), ale kiepsko wygląda to przerobione w TV. Oczywiście docelowo idzie mi o odtwarzanie pokazu w odtwarzaczu dvd w odbiorniku telewizyjnym. Z pokazu w komputerze mogę zrezygnować. Pozdr.

sobota, 3 stycznia 2009, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To może podłącz lcdka do kompa. To rozwiązanie ma tę zaletę, że nie trzeba masakrować fot poprzez zmniejszanie ich rozmiaru najczęściej/najbezpieczniej do 768x576 (przed wczytaniem do programu edycyjnego) a następnie 720x576 (rendering/konwersja) oraz rozmywać ich aby nie migotały (problem zwie się "flicker", recepta: blur lub "antyflicker, częściowo ten problem rozwiązuje samo zmniejszenie rozmiaru zdjęć). Na tym forum były już maglowane pokazy zdjęć, więc plis najpierw poczytaj sobie. Jeśli po lekturze nadal będziesz mieć kłopoty, to pytaj, ale podając dokładniejszy opis swoich poczynań i szczegóły techniczne.
Przewalanie zdjęć na dvd ma większy sens wówczas, gdy są częścią/dodatkiem do materiału wideo. Jeśli chodzi o pokaz na wideo składający się z samych fotek, to dvd jest barbarzyńskim formatem (mając rozdzielczość w aparacie 3, 5, czy 10 megapikseli, otrzymujesz 0,4 mpx trzęsących się zdjęć o ile ich nie rozmyłeś:). Dużo lepszy jest format progresywny (bez przeplotu), który obsługuje m.in. xvid, h264, wmv w rozdzielczościach dużo wyższych niż 720x576. No i oczy się tak nie męczą.

niedziela, 4 stycznia 2009, 13:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak dokładnie robisz tę prezentację?

Ja złożyłem kilka zdjęć w Movie Maker'ze, wygenerowałem AVI (jest taka możliwość) a nie wmv.

A z AVI to już prosto zrobić DVD

niedziela, 4 stycznia 2009, 14:32
Nowy
Nowy

Komputer mam zainstalowany w innym pokoju niż TV. Ale mam jeszcze laptopa, może udałoby mi się połączyć go do TV LCD - tylko jak? - i odtwarzałbym bez przerabiania pliki .wmv?
Plik .avi wygenerowany przez program do zdjęć, nie jest czytany przez mój odtwarzacz dvd.
Plik taki nagrywam za pomocą Nero Express (jako SVCD), inne opcje u mnie nie działają. A wynik mizerny. Chyba przyjdzie mi czekać, aż Microsoft ulepszy te darmowe programy do pokazów zdjęć (bo lepszych nie wymyślono). Np. takie Pinnacle Studio o ile wiem w ogóle nie odtwarza pokazów, tylko video.

poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]