Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 06:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony Vegas Movie Studio Platinum Pro Pack 9 i kodeki 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony Vegas Movie Studio Platinum Pro Pack 9 i kodeki
Witam

Przymierzam się do zakupu softu do montażu materiału video. Kolega Koti zaproponował mi programik jak w tytule. Chciałem zapytać krótko o kwestie eksportu materiału z tego programu. Rozumiem, że jest to oprogramowanie , które potrafi generować "output" w wielu formatach. Mnie jednak zastanawia tekst ze strony producenta

Export and Hardware Features
New! Burn to Blu-ray Disc? from timeline
New! Integrated upload to YouTube?
New! Improved Sony AVC/MPEG-4 encoder
AC3 Stereo and 5.1 encoding
MainConcept AVC/AAC, read/write (Templates only) iPod Format
PSP? (PlayStation?Portable) integration
Sony AVC/AAC (Templates only)
VideoCD and Multimedia CD burning
Export video projects in multiple formats for the web
One-click publishing to ACIDplanet.com***

a poniżej mamy

Supported Formats
Import: AIFF, ATRAC, AVI, BMP, CDA, FLAC, GIF, JPG, LPEC, MMV, MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Sony M2TS, OGG, PCA, PNG, PSD, QuickTime?, SFA, SWF, TGA, TIF, W64, WAV, WMA, WMV
Export: AC-3, ATRAC, AVI, FLAC, MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, OGG, PCA, QuickTime, RealAudio?, RealVideo?, W64, WAV, WMA, WMV

chodzi o to że trochę jestem zbity z tropu. Po prostu chciałbym mieć pewność żę będę mógł zapsać mój materiał w jednym ze standardowych formatów.

pozdo

Ł

poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:23
Moderator
Moderator

Post Re: Sony Vegas Movie Studio Platinum Pro Pack 9 i kodeki
Zrobisz w nim klasyczne DVD jeżeli o to chodzi. :wink:

poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:46
Bywalec
Bywalec

Kotin. Dzięki raz jeszcze. I tak jeszcze zapytam, czy MPEG-2 to to samo co DVD ?

pozdro

S

poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:52
Moderator
Moderator

Nie do końca. DVD to pliki filmowe zapisane kodekiem mpeg2, ale z dodatkowymi informacjami dotyczącymi chapterów (rozdziałów), menu itd. Przybierają wtedy rozszerzenie VOB.

poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:55
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
Supported Formats
Import: AIFF, ATRAC, AVI, BMP, CDA, FLAC, GIF, JPG, LPEC, MMV, MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Sony M2TS, OGG, PCA, PNG, PSD, QuickTime?, SFA, SWF, TGA, TIF, W64, WAV, WMA, WMV
Export: AC-3, ATRAC, AVI, FLAC, MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, OGG, PCA, QuickTime, RealAudio?, RealVideo?, W64, WAV, WMA, WMV

Jeżeli to nie są standartowe formaty to już nie wiem... W skład pakietu z tego co zauważyłem nie wchodzi DVD Architect więc do stworzenia płyty DVD będziesz potrzebował jakiegoś programu do authoringu, jeśli Tobie o to chodzi.

sobota, 24 stycznia 2009, 21:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zbtomek napisał(a):
W skład pakietu z tego co zauważyłem nie wchodzi DVD Architect więc do stworzenia płyty DVD będziesz potrzebował jakiegoś programu do authoringu, jeśli Tobie o to chodzi.

Wchodzi, wchodzi.

sobota, 24 stycznia 2009, 22:35
Bywalec
Bywalec

beret chyle czoła, wchodzi, oparłem się tylko na jednym źródle, które tego nie podawało...

sobota, 24 stycznia 2009, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Uwaga!
Program Sony Movie Studio i Movie Studio Platinum ma ograniczone możliwości jeśli chodzi o eksport do mpeg2. Tzn. można eksportować do tego formatu, ale wykorzystując jeden dostępny szablon z bitrate ustawionym "na sztywno" na poziomie maksymalnym dla DVD. To sprawia, że można wygenerować plik (bardzo dobrej jakości), ale na płycie jednowarstwowej zmieści się tylko godzina. Używany jest bardzo dobry kodek mainconcept. Jeśli materiał jest dłuższy niż godzina to musi on być ponownie przekodowany w programie DVD Architect Studio, który już nie ma żadnych ograniczeń w ustawieniach bitrate, rozdzielczości itp, ale z kolei już nie jest używany mainconcept. Są to niestety ograniczenia związane z ceną programu. Ja radzę sobie w ten sposób, że staram się nie tworzyć filmów dłuższych niż godzina (rodzinka i tak dłuższych nie wytrzyma) i tworzę pliki mpeg2 z maksymalną możliwą jakością. Jeśli jednak film musi być dłuższy to najlepiej wygenerować z Vegasa plik DV i ten wrzucić do Architecta, aby uniknąć podwójnej konwersji do mpeg2. Kodek wbudowany w DVD Architect jest zupełnie przyzwoity (nie odbiegający jakością od innych programów w tej cenie), ale potwornie powolny. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wygenerować w Vegasie plik DV i przekodowanie go np. w Procoderze, ale on kosztuje...

poniedziałek, 26 stycznia 2009, 09:29
Nowy
Nowy

Witam.
A ja ma pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy wgrywaniem filmu na YouTube poprzez program z Sony Vegas a przeglądarkę www?

czwartek, 11 czerwca 2009, 09:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]