Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 10:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 zgrywanie przez USB 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post zgrywanie przez USB
Witam Serdecznie
Jeśli miałem potrzeba zgrać cokolwiek z vhsu zawsze wspomagałem sie kamera jako konwerter. Podłączanie było jednak nie wygodne wiec kupilem takie urządzenie:http://www.allegro.pl/item533872928_video_grabber_zgrywanie_z_vhs_kamer_vs10_se.html Nie przyszło mi jednak do głowy ze program może nie mieć możliwości zgrywania do pliku nieskompresowanego. Nawet jesli wybiore strumien 9000 jakosc jest gorsza niz na procoderze po kopresji z 4000 (bynajmniej odnosze takie wrazenia) Niestety urządzenie nie jest widziane ani w premierze, ediusie ani scenalizer live. Sciagnalem triala Media Studio Pro 8 i tam tez same mpeg przy zgrywaniu. W VirtulaDub obraz jest widziany ale nie wiem jak go ustawic aby było "wyszło coś w rodzaju" DV AVI. Czy może ktoś coś doradzić? Chyba nie ma sensu nic archiwizowac z taka strata jzu na starcie..dlatwgo wole zgrac, a potem czyms "dobrym" skompresowac.

Z gory dzieki za pomoc

wtorek, 27 stycznia 2009, 16:23
Moderator
Moderator

Post Re: zgrywanie przez USB
krzysiak84 napisał(a):
Jeśli miałem potrzeba zgrać cokolwiek z vhsu zawsze wspomagałem sie kamera jako konwerter. Podłączanie było jednak nie wygodne wiec kupilem takie urządzenie: video grabber...

Nie powinienem się wypowiadać, bo ustrzegłem się tego, ale wielu kolegów miało takie urządzenie. To mija samo bez lekarstw i nie jest zakaźne. :wink:

wtorek, 27 stycznia 2009, 16:38
Nowy
Nowy

czy mam rozumieć, iż urządzeniem tego typu nie zgram materiały do pliku avi (12gb/h)? Użycie słowa DV AVI chyba bylo by troche nie właściwe, ale coś takiego mam na mysli.

wtorek, 27 stycznia 2009, 20:51
Bywalec
Bywalec

Witam kolegów.
Koncepcja tego patentu jak za 69 zł, może sama w sobie nie jest głupia, ale:

Jkość po zgraniu do mpeg2 jest faktycznie średnia.
Ale po delikatnej korekcji filtrami i uspokojeniu kolorów,na moim 32 calowym Panasoniku obraz okazał się całkiem znośny.

Film weselny marnej jakości mojego kolegi z 1997 roku, który został zgrany z trzy godzinnej kasety VHS,po delikatnym przycięciu "kluczowych scen" zmieścił się na trzech płytkach dvd. Należy uważać aby za mocno nie kompresować,bo wychodzi faktycznie kaszanka.Jak to zobaczył właściciel,stwierdził że jakość jest lepsza od "oryginału". Może dlatego że dodałem menu, dzwięk lekko się poprawił w obu kanałach, i lepiej wpływa to na psychikę widza? Poza tym ludzie w pośpiechu zutylizowali poczciwe magnetowidy, i po kilku latach okazało się że w szafie znalazły się kasety z przed lat - i co teraz.
W takim przypadku każdą jakość zaakceptują, byle było dvd.
Oczywiście nie należy tym molestować wzroku zawodowców czy pół zawodowców,którzy na co dzień pracują na materjałach z innej bajki.

Generalnie, w wyjątkowych sytuacjach jak trzeba cos zgrać z vhs to może się przydać i uratować honor.
Kombinowałem zgrać do formatu avi,ale przy odtwarzaniu coś się zacinało i odpuściłem sobie dalsze doświadczenia z braku czasu.

środa, 28 stycznia 2009, 00:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]