Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 05:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 jak m2v zrobic mpeg 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post jak m2v zrobic mpeg
witam potrzebuje przerobic m2v na plik mpeg bez kompresowania(bez straty jakosci)ma ktos jakis pomysl ??? sprawa wyglada tak :D skompresowalem film procoderem i wyszedl mi plik m2v a program do tworzenia authoringu dvd( unlead dvd movie factory 4.0) nie wczytuje odrebnego pliku z dzwiekiem...wiec wychodzi mi niemy film... pomoze ktos na taki problem??? z gory thxxx

poniedziałek, 2 lutego 2009, 21:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: jak m2v zrobic mpeg
Czy w opcjach procodera nie ma mozliwosci wyboru do jakiego formatu kodujesz?
Nie uzywam tego programu, ale nie wierze, ze nie mozna wybrac sobie konkretnie np. mpeg - 720x576 PAL, 7,5 mbps - rozszerzenie mpeg.
Sprawdz dokladnie ustawienia procodera - pewnie gdzies w output.
Pzdr.

NVidia Quadro FX 4500
Decklink HD Extreme
3 Gb 667 DDR2 FB-Dimm
10,5 TB - Raid - ProAvio r14HDS

poniedziałek, 2 lutego 2009, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pod linijkami z nazwą jest lista gdzie możesz usatwic Program Stream

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

poniedziałek, 2 lutego 2009, 22:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Croolick napisał(a):
pod linijkami z nazwą jest lista gdzie możesz usatwic Program Stream

dzieki wielkie Croolick, uzyskalem plik m2p i wszystko jest wporzadeczku:D jeszcze raz wielkie dzieki :D

poniedziałek, 2 lutego 2009, 23:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam forumowiczów

przeczytałem :
pod linijkami z nazwą jest lista gdzie możesz usatwic Program Stream1

Mam Procoder 3 i nie mogę tego znaleźć - bardzo, bardzo prosze o prazyzyjna wskazówke 1

czwartek, 4 lutego 2010, 17:12
Moderator
Moderator

Denerwuje mnie od pewnego czasu parę rzeczy:
- Jeśli się nie potrafi w takim programie jak ProCoder wybrać formatu pliku wynikowego, to chyba lepiej dać sobie z tym spokój;
- Nie ma czegoś takiego jak Unlead Movie Factory, gdyż często nie wiedzieć czemu nazywany Unlead, tak naprawdę zwie się Ulead (skąd Wy te nazwy wymyślanie?);
- UMF jestem pewien na 100% posiada możliwość jak i wszystkie inne programy do Authoringu na wczytywanie odrębnego video i odrębnego audio, w jakiż sposób w takim razie tworzyłoby się filmy DVD wielojęzyczne gdyby takiej możliwości nie miały?;
- O plikach typu m2v, m2a, lub m2p, czy też o wielu innych pochodnych standardowi DVD-Video na forum było naprawdę tak wiele, że nie znalezienie tego naszą wyszukiwarką jest czystym lenistwem...

czwartek, 4 lutego 2010, 19:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

unleaded = bezołowiowa :lol:

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 4 lutego 2010, 19:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Darek Montazysta - nie denerwuj się niepotrzebnie - istota rzeczy leży w spokoju ducha a nawet wytrwałości w pomaganiu innym. Tak też miast robić wywody kilkuwersowe można poprostu znając sie na rzeczy wskazać rozwiązanie.
W Prokoderze 3 sprawdziłem wszystkie możliwe opcje i żadna z nich nie generuje pliku wynikowego m2p - szkoda chyba jakiś trefna ta 3- ka

Przepraszam za moje ględzenie ale kilka godzin spedziłem czytając i szukając na forum odpowiedzi do nurtującego mnie zagadnienia - owszem znalazłem lecz nie w dotyczy to mojego przypadku !!

Tak więc w trosce o spokuj na forum zamykam bezowocnie temat

pozdrawiam serdecznie

czwartek, 4 lutego 2010, 20:13
Moderator
Moderator

Uruchamiając ProCoder w opcji Wizard (ten sposób wolę);
Wybieramy Convert a source file to a different format? - Next
Wczytujemy plik źródłowy - Load - Next;
Use the ProCoder 3 Wizard to select a target - Next;
Zaznaczamy DVD - Next;
System plików PAL - Next;
- i co mamy do wyboru?
Uruchamiając ProCoder w opcji po prostu ProCoder 3 (pierwszy raz tak robię w tej wersji 3 teraz);
w sekcji Source wczytujemy plik źródłowy - Add i przechodzimy do sekcji Target;
Naciskamy na Add z drzewa Category rozwijamy plus przy gałęzi CD/DVD i zaznaczamy DVD, z prawej listy formatów zaznaczamy MPEG2 - DVD - PAL i naciskamy OK;
W pozycji Stream Type zmieniamy na MPEG-2 Program Stream;
- i co mamy poniżej?
Dlaczego ja nigdy nie robiąc tego w ten sposób wcześniej bez problemu to znajduję?

czwartek, 4 lutego 2010, 21:03
Moderator
Moderator

się ludki klikać boją! ;-)

pozdrawiam

czwartek, 4 lutego 2010, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adi0 napisał(a):
witam potrzebuje przerobic m2v na plik mpeg bez kompresowania(bez straty jakosci)ma ktos jakis pomysl ??? sprawa wyglada tak :D skompresowalem film procoderem i wyszedl mi plik m2v a program do tworzenia authoringu dvd( unlead dvd movie factory 4.0) nie wczytuje odrebnego pliku z dzwiekiem...wiec wychodzi mi niemy film... pomoze ktos na taki problem??? z gory thxxx

W Ulead DVD Movie factory można ścieżkę audio wczytać osobno i połączyć z wcześniej zaimportowanym plikiem video, używa się do tego funkcji edit video lub jak ktoś ma polską wersję to się nazywa: Popraw wideo.
Już w starym Workshopie można było tworzyć wiele ścieżek audio a przecież Movie Factory to niby jego następca...ale czy jest godny tego tytułu? :)

Obrazek

Obrazek

piątek, 5 lutego 2010, 02:17
Moderator
Moderator

To kolejny dowód, że prócz podawania dzisiaj wszystkiego na talerzu, trzeba jeszcze z niego karmić łyżeczką....
Każdy program do Authoringu pozwala na import odrębnego video i audio, to podstawowe jego zadanie. Po za tym skoro otwiera plik m2v, to musi też wczytywać m2a, gdyż to format duo, plików nierozłącznie kojarzonych ze sobą, coś jak "telewizor z pilotem". :mrgreen:
Waldek69 napisał(a):
Workshopie można było tworzyć wiele ścieżek audio a przecież Movie Factory to niby jego następca...

Nigdy w życiu, Movie Factory od zawsze był Movie Factory tyle, że kiedyś był firmy Ulead, a obecnie jest Corel.
Workshop, to zupełnie inny poziom zaawansowania, to tak jak byś porównywał dobry program do montażu, z systemowym Movie Makerem. Ulead Workshop 2, to narzędzie jakie długo, długo będzie służyło niejednemu, kogo w kreowaniu swoich krążków ogranicza jedynie wyobraźnia.
Żal, że Corel przejął i kontynuuje rozwój Movie Factory, zamiast porządnego Workshopa :(

piątek, 5 lutego 2010, 07:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Darek Montażysta - Dziękuję !!!!!

Plik wynikowy m2p wygenerowany Procoderem 3 poddany procesowi authoringu w programie TMPGenc Author gubi dzwięk . Gotowy VOB jest na TV jest bez dzwięku .
Podobnie dzieje sie z plikiem mpeg wygenerowanym w CS4.
Natomiast mpeg wygenerowany w TMPGenc / do konwersji / ma identyczną wielkość i i po authoringu jest OK. / dzwięk i obraz /

Sprubuję to samo w Adobe Encode CS4 -

Przepraszam za te dewagacje retoryczne /choc nie dla mnie / !!

piątek, 5 lutego 2010, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
To kolejny dowód, że prócz podawania dzisiaj wszystkiego na talerzu, trzeba jeszcze z niego karmić łyżeczką....
Każdy program do Authoringu pozwala na import odrębnego video i audio, to podstawowe jego zadanie. Po za tym skoro otwiera plik m2v, to musi też wczytywać m2a, gdyż to format duo, plików nierozłącznie kojarzonych ze sobą, coś jak "telewizor z pilotem". :mrgreen:
Waldek69 napisał(a):
Workshopie można było tworzyć wiele ścieżek audio a przecież Movie Factory to niby jego następca...

Nigdy w życiu, Movie Factory od zawsze był Movie Factory tyle, że kiedyś był firmy Ulead, a obecnie jest Corel.
Workshop, to zupełnie inny poziom zaawansowania, to tak jak byś porównywał dobry program do montażu, z systemowym Movie Makerem. Ulead Workshop 2, to narzędzie jakie długo, długo będzie służyło niejednemu, kogo w kreowaniu swoich krążków ogranicza jedynie wyobraźnia.
Żal, że Corel przejął i kontynuuje rozwój Movie Factory, zamiast porządnego Workshopa :(

Oczywiście masz rację i wiem co potrafi workshop :) , potwierdzam to był (jest) świetny program.
Pisząc "niby następca workshopa" miałem na myśli wersje movie factory 7 (Corel) bo takie opinie były mu wystawiane przez większość sprzedawców:
movie7
pozdrawiam.

piątek, 5 lutego 2010, 12:29
Moderator
Moderator

Do kolegi beliverman:
Niejednokrotnie tu na forum było podobne pytanie, typu - dlaczego na TV nie mam dźwięku.
W komputerze jest, a telewizor milczy i niemal zawsze okazywało się, że w menu ustawień odtwarzacza DVD dźwięk przełączony był w system surround, kiedy powinien być na stereo, lub odwrotnie.
Pytanie tylko, czy w komputerze gotowy krążek DVD-Video "brzmi"?

piątek, 5 lutego 2010, 16:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona