Teraz jest wtorek, 23 lipca 2019, 09:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 kompresja material DV do DVIX 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kompresja material DV do DVIX
mam problem z materiałem zapisanym w Ulead Video Studio 7 w formacie avi (Pal DV). Próbuje skompresowac go do divx przy pomocy Gordian Knot lecz nie moge go otworzyć. Plik jest typu II DV. Ponadto matriał końcowy został podzielony automatycznie (prawdopodobnie ma to zwiazek z formatem mojego dysku tzn Fat 32). W jaki sposób złaczyc dwa pliki oraz otworzyc ten materiał w GK. Mozna oczywiscie zapisac material w mpeg ale strace na jakosci ktora i tak sie pogorszy po skompresowaniu do Divx. A moze istnieje inny sposob (lub program) który sprowadzi te pliki do postaci Divx.Proszę o pomoc.

wtorek, 1 lipca 2003, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Aby otworzyć film dv w gordianie to musisz zainstalować jakiś kodek DV:canopus czy jakoś tak się to nazywa lub inny
Jeżeli zakodujesz materiał do divx to prawdopodobnie będziesz miał problem z przeplotem brak ostrości przy szybkich ruchach

wtorek, 1 lipca 2003, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wlasnie sciagnąłem sobie kodek Panasonica DV PDVcodec), nie wiem czy bedzie dobry
a czy ktos wie jak poradzic sobie z podzielonym materialem na dwa pliki (calosc zajmuje ok 7 GB). Czy mozna zrobic podobnie jak z DVD i plikami VOB tzn w DVD2
a z problemem dotyczącym przeplotu bede sie meczyl później - skorzystam z porad :lol:

wtorek, 1 lipca 2003, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli chcesz połączyć dwa pliki w VirtualDub to wczytujesz pierwszy przez "Open wideo file" a następne pliki przez "Append AVI segment" znajduje się zaraz pod Open vid...
ale pliki DV muszą być z dźwiękiem

wtorek, 1 lipca 2003, 13:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV do Divx
dzieki za pomoc .
a czy moze ktos przeslac mi kodek do DV np. Mainconcept DV lub inny dobry,bede b.wdzieczny
fabio42@wp.pl

wtorek, 1 lipca 2003, 16:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]