Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 10:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 kompresja do divx 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kompresja do divx
mam prosbe, czy moze mnie poinstruowac krok po kroku jak poradzic sobie z plikiem AVI (Pal DV) (zreszta podzielonym na dwa ze wzgledu na rozmiar- ok 7GB -mam partycje w fat32). Wiem ze w Virtual Dub mozna zlaczyc te pliki, ale co dalej? W Gordian Knot nie da sie chyba nic zrobic.
A tak na marginesie W GK plik ok 3GB w kompresji DV po otwarciu nie chodzi (wyskakuje monit o błędzie). Robiłem próby na mniejszym pliczku (ok 20 MB). Plik dał sie skompresowac ale efekt koncowy jest bez dzwieku. Oczywiscie nie zapomnialem o odrebnym pliku dzwiekowym.
Kolega radzi mi zrobic kompresje w Nandub, ale chciałbym poznac Wasze zdanie na ten temat.
Bede wdzieczny za wszelkie porady, jesli nie sprawi to komus problemu to czekam na nie i na pomocne programy pod adresem: fabio42@wp.pl
Z góry dzieki

środa, 2 lipca 2003, 17:03
Bywalec
Bywalec

Post Re: kompresja do divx
fabio napisał(a):
mam prosbe, czy moze mnie poinstruowac krok po kroku jak poradzic sobie z plikiem AVI (Pal DV) (zreszta podzielonym na dwa ze wzgledu na rozmiar- ok 7GB -mam partycje w fat32). Wiem ze w Virtual Dub mozna zlaczyc te pliki, ale co dalej? ...

Jeśli chodzi o VirtualDub to przebiega to mniej wiecej tak: najpierw otwierasz pierwszy z plików, później drugi (poleceniem File->Append AVI segment).
Następnie Video->Compression i wybierasz z listy kodek jakim chcesz skompresować swój film oraz poleceniem Configure ustawiasz jego parametry.
Następnie ładujesz filtry: Video->Filters. Ja na codzień korzystam w zasadzie z dwóch: deinterlace (słuzy do usunięcia przeplotu w filmie) oraz z resize (służy do zmiany rodzielczosci filmu) ustawiając rozdzielczość przeważnie na 384x288.
Poleceniem File->Save as AVI zapisujesz kompresowany film na dysk :).

Jezeli przy ustawieniu kompresora wybrałeś kompresję dwuprzebiegową to najpierw zapisujesz plik po ustwieniu pierwszego przebiegu jednocześnie zaznaczajac w okienku dialogowym zapisu pliku opcję "dont run this job now...." - plik zostanie zapisany, ale jeszcze nie rozpocznie się proces kompresji. Następnie powtarzasz to samo przy ustawieniu kompresora na drugi przebieg. Po tej operacji poleceniem File->Job control otwierasz okienko, w którym będziesz widział dwa zadania (tzn. nagranie pliku z pierwszego i drugiego przebiegu). Klikasz "Start" i czekasz na zrealizowanie obu zadań przez program.

W NanDub wygląda to tak: http://divx.pl/forum/viewtopic.php?t=1410

środa, 2 lipca 2003, 18:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]