Teraz jest piątek, 18 października 2019, 15:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 AVCHD co z tymi plikami 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post AVCHD co z tymi plikami
Witam,
Szukałem na forum informacji na temat avchd i nie narzekam na ich mnogość. Jednak nigdzie nie udało mi się znaleźć takiego o to pytania:
"Co w końcu zrobić z tymi plikami m2ts?"
To pytanie nurtuje mnie już od dłuższego czasu. Od momentu kiedy kupiłem kamerę sony hdr-sr10e minęło już ~12 miesięcy. Do dziś używam PMB, słabiutkiego prostego programiku, który dostałem wraz z kamerą. Stąd moje pytanie do was. Gdzie, w jaki sposób (chodzi mi o program) katalogujecie swoje filmy, jeśli macie urządzenie z hdd kodujące wasze pliki w avchd?? Czy nagrywać wszystko na płyty, czy trzymać na dysku zewn.??

poniedziałek, 25 maja 2009, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: AVCHD co z tymi plikami
zobacz tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12516

poniedziałek, 25 maja 2009, 14:52
Moderator
Moderator

ja zaproponowałem taką metodę. w niektórych zastosowaniach się sprawdza.
http://forum.filmowiec.pl/viewtopic.php?t=12532

pozdrawiam

poniedziałek, 25 maja 2009, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za tak szybka odpowiedz :) jeśli chodzi o forum HDTV to widziałem już wczesniej ten temat. Przerazilem się jednak perspektywa czytania rozmowy toczącej się od bodajże 2007 roku. Dlatego idąc po najmniejszej linii oporu zapytałem tutaj o opinie które są aktualne.
Wracając. Jeżeli jednak nie bardzo interesowala mnie konwersja tych plików to jakim programem najlepiej jest prowadzić bibliotekę swoich filmów na dysku? Powiedzmy ze na chwilę obecna pozostalbym przy tym rozwiązaniu.

poniedziałek, 25 maja 2009, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Premiere CS4 , bezposrednio wrzucasz na timeline i montujesz jak zwykly pal dv, kwestia mocy komputera i zastosowanych pluginow co bedzie chodzic real time a co nie

poniedziałek, 25 maja 2009, 17:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale Premiere jest raczej do edycji. W jaki sposób miałbym tam katalogować swoje filmy? Mówisz o time line, czyli potem miałbym to zapisać jako project, tak?
A może masz na myśli okienko Media Browser, które pojawiło się w CS4.

poniedziałek, 25 maja 2009, 18:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no myslalem ze chodzi o zmontowanie i zgranie na plyty albo przygotowanie calosci jako blue ray

poniedziałek, 25 maja 2009, 18:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Skoro to nadal temat o avchd to zapytam o coś innego. Mianowicie mały problem z PMB. Kiedy na komputerze (ze świeżą vistą) wgrałem pmb, przeniosłem kilka klipów z soniaka, one się zanalizowały i wszystko pięknie się odtwarzało. Jednak po zainstalowaniu kodeków k-lite czy VCP w PMB żaden film nie chciał się odtworzyć (białe pole zamiast filmu i brak dźwięku). Jak to ugryźć? Spotkaliście się z tym kiedyś?
I co robi owy prosty program PMB, że pliki, które na kamerze mają rozszerzenie mts, po zgraniu stają się plikami o rozsz. m2ts??

poniedziałek, 25 maja 2009, 18:49
Moderator
Moderator

zmienia rozszerzenie. ;-)
serio, tylko to. przynajmniej w moim panasoniku. dlatego ja swoje materiały kopiuję za pomocą czytnika na HDD, a jeśli chcę je zarchiwizować to nagrywam na płytę, czasem całą zawartość karty (4GB).

pozdrawiam

poniedziałek, 25 maja 2009, 19:17
Bywalec
Bywalec

Witam wszystkich.idac dalej tematem plikow AVCHD zapytam moze ktos pomoze.Bo tak jak napisal autor postu jest duzo o AVCHD ale mozna mogo wczasu dostac od nawalu tych informacji...gdyz tematy opowstaly w 2007 roku i ciagna sie po dzis dzien a wiadamo ze duzo w tej kwesti sie zmienia.
Chodzi o to ze mam kamere JVC ktora nagrywa pliki MTS.chce je edytowac np w ULEAD video studio wiec musze poddac je kompresji..no wlasnie i tu powstaje pytanie do jkiego formatu najlepiej je przerobic ????
oraz jak juz zakoncze edycje i chce zrobic rendering to co wybrac zeby byla jaknajlepsza jakos obrazu..bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam i z gory dziekuje

niedziela, 31 maja 2009, 13:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]