Teraz jest wtorek, 22 października 2019, 23:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 KONWERTOWANIE DO MOV POMOCY 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post KONWERTOWANIE DO MOV POMOCY
Witam chce przekonwertowac film do formatu mov tak bym mógł odtworzyć go na kamerze. Próbowałem już kilka razy ale kamera nie widzi tych filmów czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

niedziela, 7 czerwca 2009, 23:17
Moderator
Moderator

Post Re: KONWERTOWANIE DO MOV POMOCY
Przyznam że nie do końca rozumiem co chcesz zrobić. Napisz jaką masz kamerę.

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 09:06
Nowy
Nowy

mam kamerke TOSHIBA P30 i chcę np.przekonwertować kilka filmików nagranych aparatem cyfrowym tak bym mógł zapodać je na kartę pamięci i odtworzyć na ekranie kamery.już wiadomo oco mi chodzi?

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 09:19
Moderator
Moderator

Tak teraz rozumiem. Nie doczytałem w necie dokładnie, ale pod nazwą mov w tej kamerze kryje się prawdopodobnie film zapisany kodekiem Quick Time H264 o parametrach 1080p...
Żeby mieć pewność poczytaj w instrukcji, lub fragment filmu z kamery podejrzyj którymś z programów pokazujących właściwości pliku filmowego. Wiele programów do montażu to umożliwia, a są też specjalnie temu poświęcone programy jak AviCodec - LINK, GSpot - LINK...
Jest duża szansa że zachowując przy tworzeniu klipu parametry filmu z kamery, odtworzysz swój film zakodowany tak samo. O ile kodek sprzętowy kamery nie ma jakiegoś "patentu" jak mpeg2 z JVC na przykład, ale to by był pech. :wink:

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 09:34
Nowy
Nowy

próbowałem już na kilka sposobów i jakoś niechce odpalić na kam.może jestes w stanie mi pomódz podesłał bym krótki filmik z kam.

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 10:04
Moderator
Moderator

Nie mam w tej chwili Quick Time pro - LINK niestety.
(O ile to ten kodek - podaj co mówi GSpot na jego temat).

PS Nie wiem tak na prawdę czy kamera odczyta w ogóle nie swoje filmy. Stary aparat cyfrowy mojej żony też nie chciał czytać zdjęć (nawet tych swoich) wgranych powtórnie na kartę. Metodą prób i błędów zauważyłem że nie wolno kasować pliku utworzonego na karcie przez aparat, ale trzeba w nim tylko "podmienić" zdjęcia. Wtedy je widział. Może w Twojej kamerze będzie tak samo? No i odczytaj dokładne dane z programu GSpot, albo chociaż AviCodec. Film musi być dokładnie taki sam jeżeli kamera ma go zobaczyć.

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 10:20
Moderator
Moderator

Może być jeszcze taka ewentualnoąć:
- Zakładamy, że kodek filmu, jaki ma "wejść do kamery", proporcje obrazu itp są zgodne, lecz cyfrowe urządzenia video, zarówno aparaty, kamery, czy też nawet telefony wraz ze zdjęciem zapisują do odpowiedniego katalogu identyfikujący je (te zdjęcia) plik systemowy, brak którego może powodować taki właśnie konflikt, ale nie tylko brak:
- dokładnie tak, jak opisał kotin zdjęcie z aparatu cyfrowego, w które wystarczy, że zaingerujemy i "oddamy aparatowi", nie będzie wyświetlane na jego ekraniku, gdyż skojarzony ze zdjęciem wcześniej plik, a właściwie konkretny tylko wpis w pliku systemowym wskazuje już zdjęcie z inną datą utworzenia, lub modyfikacji więc jak gdyby poprawione zdjęcie nie jest już tym samym.
Pliki systemowe z takich urządzeń daje się edytować, nie są wielkie i są dość intuicyjnie wyglądające w notatniku.
Osobiście zmieniłem specjalnie dla próby wpis daty, nie pamiętam coś tam jeszcze i nagle zdjęcie obrobione w Photoshopie pojawiło się na ekranie mojej cyfrówki, być może analogicznie da się to zrobić z informacją o filmie w kamerze...

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 16:42
Nowy
Nowy

cały czas usilnie prubóje lecz narazie nic sie nie udało

poniedziałek, 8 czerwca 2009, 19:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]