Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 13:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Kiepska jakość po kompresji do Xvid 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kiepska jakość po kompresji do Xvid
Witam ma problem, mam kamerę JVC ms100e i nagrane filmy po kompresji kodekiem xvid są złej jakości, chdzi mi głównie o momenty których jest szybszy ruch. Pojawiają się wtedy poziome paski, ale nie jest to raczej przeplot bo przeplot to cieniutkie gęste prążki przypominające grzebień a te u mnie są dosyć szerokie. ktoś wie czym to jest spowodowane. kamera zapisuje filmy w formacie mod, przekonwertowałem je za pomocą kodeka DV bo inaczej nie mogłem ich wczytać do gordian knota. Używałem tej metody: http://www.divx.howto.pl/art-87_poprzedni.htm wszystkie ustawienia kodeka mam tak jak w tym artykule, dodałem tylko filtr przeploty na "Field Deinterlace (no blend). Może mi ktoś pomóc?

nie mogłem nic znaleść w wyszukiwarce na ten temat.

środa, 24 czerwca 2009, 17:27
Moderator
Moderator

Post Re: Kiepska jakość po kompresji do Xvid
Zanim odezwie się któryś z kolegów używających divx / xvid SD jako formatu finalnego, to podpowiem żebyś przedstawił parametry tej kompresji jakie ustawiłeś.
Po drugie weź mały kawałek filmu (kilka sekund nawet) i porób trochę eksperymentów z doborem bitrate, filtra deinterlace...
Po trzecie a jaki byś chciał żeby był obraz, który powstał jako wynik kompresji w kamerze do mpeg2, z matrycy i obiektywu w jakości - no nie najlepszej, a Ty poddajesz to jeszcze powtórnej kompresji? :wink:

czwartek, 25 czerwca 2009, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kiepska jakość po kompresji do Xvid
Ten sposób z gordianem jest raczej dla kosmonautów. Dużo prościej jest załatwić to w Virtualdubie.
Wczytujesz plik avi dv (albo nawet mpega, tylko musisz najpierw załadować dodatek do obsługi mpegów http://home.comcast.net/~fcchandler/stable/ ), ładujesz z video->filtry->deinterlace blend, można też od razu filtr sharpen lub contrast, bądź resize o ile chcesz go zminiejszyć), a z video->compression bierzesz xvida. 1 przebieg xvida zupełnie wystarczy, o ustawieniach może poczytaj np. tutaj: http://www.divx.howto.pl/art-19_konfigu ... id-110.htm i poćwicz co nieco. Ale jak Ci się nie chce, to nawet można zrobić to na pałę, bo w profile-level dajesz home, a quality preset: general purpose, target bitrate 1500 kbps i może się udać.
W zakładce audio ustaw kodek mp3 w compression, jeśli masz plik z dźwiękiem osobno to wybierz "audio from another file". I save as. Ale zanim to zrobisz przetestuj efekt na mniejszym fragmencie.

czwartek, 25 czerwca 2009, 16:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]