Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 17:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Konwersja DV typ 1 na DV typ 2 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Konwersja DV typ 1 na DV typ 2
Mam ok. 1h filmu w formacie DV AVI zrzuconego na dysk twardy z kamery miniDV. Ponieważ jest to DV typ 1 nie otwiera go VirtualDub. Zastosowałem konwersję do DV typu 2 wykorzystując program Ulead DV Type Converter 1.01. Niestety pojawiły się problemy z dźwiękiem. Pierwsze ok. 19 minut jest bez zarzutu, następne ok. 15 min. słychać tylko szum. Kolejne ok. 19 min. znowu jest dobrze i ostatnie minuty szum już do końca filmu. Na wszelki wypadek powtórzyłem konwersję, ale skutek jest taki sam. Wszystko odbywa się na partycjach ntfs! Czy ktoś potrafi to wyjaśnić i ewentualnie podpowiedzieć co zrobić? Może ten konwerter ma ograniczenia np. wielkości pliku? Z góry dziękuję za porady. Mariusz O.

czwartek, 10 lipca 2003, 01:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Spróbuj np. w Ulead Media Studio 7 wgrać materiał DV-1 na pulpit monterski i zapisz go jako Dv-2 . Może to Ci pomoże .

Innym wyjsciem jest zgranie jeszcze raz tego samego materiału z taśmy od razu do formatu DV-2.

czwartek, 10 lipca 2003, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz również zgrać w DV type1 i zainstalować kodek np.Main Concept który umożliwi otwarcie DV type1 przez GK.

czwartek, 10 lipca 2003, 22:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam.
Możesz również zgrać w DV type1 i zainstalować kodek np.Main Concept który umożliwi otwarcie DV type1 przez GK.

Ja proponuję "Canopus DV Soft Codec" i "Canopus DV Converter".

Co do Mainconcepta - wiele dobrego o nim czytałem ale zdaje się, że w sieci nie ma darmowej wersji tego kodeka.

środa, 23 lipca 2003, 15:39
Nowy
Nowy

ja rowniz proponuje ci ten program - Canopus DV Converter znajdziesz go pod adresem http://www.dvideohome.com/canopus_dv.htm

poniedziałek, 4 sierpnia 2003, 13:04
Bywalec
Bywalec

Witam.

mimo ze uda Ci sie w ten sposob wczytac material do virtuala to nie bedziesz w stanie edytowac dzwieku. sposobem na to jest zapisanie dzwieku w postaci .wav i wczytanie go do virtuala jako .wav.

poza tym zastanawia mnie problem ten konwersji. konwersja z type-1 do type-2 polega na tym, ze dzwiek ktory jest wbudowany w type-1 jest KOPIOWANY jako odzielna sciezka audio. w ten sposob masz video (ktore notabene zawiera w sobie dalej dzwiek) + sciezke dzwiekowa...moim zdaniem wina lezy po stronie konwertera.

środa, 20 sierpnia 2003, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post VirtualDub a Windows Media Player
Mam podobny problem z kopiowaniem z kamery na kompa ( użyty kodek DVSoft (TM) - dla kamery Canon ). Jezeli ogladam plik skopiowany przez WMP to jest OK, jezeli VD - po jakimś czasie ( ponad 28000 ramek ) pojawiaja sie szumy i trzaski, a potem znów dzwiek jest OK. Mam kodeka, który pozwala na czytanie przez VD plików DV Type1.
Wczesniej zgrywalem material z kamerz SONY i nie mialem takich problemow : inny kodek.
Probowalem roznych uszawien VD i nic, brak pomyslow

środa, 27 sierpnia 2003, 22:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NIech żyje Bill G. - "cwaniaczek"
Olśnienie! Po użyciu oprogramowania Microsoft do zrzucenia filmu z kamery na dysk następuje problem z dźwiękiem podczas odtwarzania pod np VD! Windows Media Player czyta OK - 19min odpowiada 28000 klatkom! NIe jest to więc problem konwersji pliku z Typ1 na Typ2 ( robiłem to kilkoma programami ). Proponuję robić zrzuty innymi programami ( nawet VirtualDub. )

czwartek, 28 sierpnia 2003, 21:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]