Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 18:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 AVCHD i odtwarzacz BR 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post AVCHD i odtwarzacz BR
Pożyczyłem na kilka dni do testów odtwarzacz BR Panasonic DMP-BD35 z zamiarem odczytu plików AVCHD.
Materiał HD 1200x1920 przeliczony wewnętrznym konwerterem Ediusa 5.12 do AVCHD Panasonic w bitrate 13 oraz 17 Mb/s w opcjach CBR i VBR.
Zapis na szybkiej karcie SDHC oraz płycie DVD - odtwarzacz w specyfikacji ma odczyt AVCHD z tych nośników.
Niestety odtwarzacz nie widzi tych plików mimo wielokrotnych prób zapisu i odczytu.
Zrobiłem update firmware do najnowszej wersji i dalej nic. W sklepie który użyczył mi sprzętu o Blue Rayu a tym bardziej AVCHD wiedzą mniej ode mnie.
Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny problemu.

środa, 5 sierpnia 2009, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: AVCHD i odtwarzacz BR
Nie czyta, gdyż 1200x1920 to nie jest standard video. Ba, nawet 1920x1200 też nie jest i nie pójdzie taki plik w większości playerów.

środa, 5 sierpnia 2009, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To jakie wyjście? Ciąć w dół rozdzielczość? Do jakiej? 1080?

środa, 5 sierpnia 2009, 20:33
Nowy
Nowy

1. BD35 odczyta z karty SD tylko wtedy, gdy znajduje się na niej odpowiednia struktura katalogów i plików. Strumień video (m2ts) ma mieć odpowiednie parametry.
2. Użyj programu unkropMKV do "przycięcia" rozmiarów pikselowych ( de facto - doda on czarne pasy), następnie programu multiAVCHD do wygenerowania w/w stuktury, którą później przegrasz na kartę SD. Zobacz tu: http://en.wikipedia.org/wiki/File:AVCHD ... ucture.jpg
3. Zwróć uwagę na szybkość odczytu karty (>= bitrate filmu ?).
4. Może się zdarzyć, że sposób zakodowania h264 lub dźwięku nie spodoba się panasowi, jest kapryśny. Bezpieczniej jest (również w przypadku strumienia mpeg2 ) wygenerować płytę AVCHD i wypalić ją; wtedy nie występuje katalog PRIVATE. Temat jest przegadany m.in na www.avsforum.com i www.avforums.com oraz na obu polskich forumach hdtv.
m.

czwartek, 6 sierpnia 2009, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki Menelik za uświadomienie że sprawa nie jest tak prosta jak to sobie wyobrażałem. Chyba dam sobie tymczasem spokój z zapisem AVCHD na karcie. A jak wygląda sprawa odtwarzania AVCHD z płyty Blue Ray? W programie Multi AVCHD widzę opcję tworzenia takiego katalogu? Wystarczy że nagram go na płytę? Bo próby zakończyły się fiaskiem- 17mb/s. Co z bitratem?

poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 21:15
Nowy
Nowy

1. Zamiarem producenta BD35 było wyświetlanie zawartości karty SD nagranej w kamerze AVCHD ( mam Canona HF10 i działa); sample z różnych kamer są np. tutaj: http://www.fxsupport.de/blog/05_09.html (usuń rozszerzenia .mpg), te z kamer AVCHD z w/w wityny podstawione programowi MultiAVCHD wyświetlają się z karty SD w moim BD35.
2. Zainstaluj darmowy ImgBurn i w zakładce 'Settings' programu MultiAVCHD zafajkuj użycie go, wtedy po wygenerowaniu struktury AVCHD dla płyty - zostanie wywołany ImgBurn i utworzy obraz .iso płyty i/lub wypali płytę DVD.
3. MultiAVCHD nie rekonwertuje (wg. mnie) strumienia wideo (tworzy tylko strukturę podkatalogów), skonwertuje natomiast ścieżkę audio np. .aac wtedy, gdy zafajkowana jest opcja 'Use eac3to' w zakładce Muxer & Audio.
4. Dla BD35 obowiązuje level 4.1 (szukaj dalej, co to za zwierz) i poprawne rozmiary pikelowe; nie wyświetli np. 1280x544 (.mkv 'pożyczony' z internetu, wiemy z czym ?), jeśli to strumień x264/h264, to UncropMKV doprowadzi do do właściwego rozmiaru 1280x720 - ale to już będzie rekonwertowanie.
5. Na płytkę, do programu MultiAVCHD można skierować film ze strumieniem mpeg2 np. z kamery HDV - z pliku .m2t; tu panasek się zacinał przy samplu z bitrate ~ 50 Mbps (brak mocy, niewystarczająca prędkość odczytu z płyty DVD ??).
6. Produkty kombajnów: ediusy, vegasy, nerovisiony (MeGui również): ogólnie kiepsko przy konwertowaniu z innych formatów - obraz glamzowaty; z wygenerowanych struktur podbierałem pliki z katalogu \STREAM i podkładałem programowi MultiAVCHD.
7. Odtwarzacze BD tzw. nowej generacji (LG 390) mają już wyświetlać różne pliki (wiemy, że chodzi głównie o .mkv) bez konieczności przerabiania do formatu AVCHD, są też tzw. odtwarzacze sieciowe: Popcorn, WD TV HD Media Player i inne, no i PS3. m.

wtorek, 11 sierpnia 2009, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No ciekawe rzeczy piszesz i to bardzo konkretnie - dzięki.
Ja próbowałem plików utworzonych Ediusem ale oddałem do sklepu pozyczony już odtwarzacz BR zniechęcony skomplikowaną procedurą i tym co napisałeś.
Czy masz jakieś informacje o pracy z plikami HD odtwarzacza sieciowego WD HD TV? Właśnie zdecydowałem się na zakup takiego skuszony niską ceną jak nie będzie działał to posłuży jako odtwarzacz filmów.
Jak najlepiej przeliczyć materiał 1920x1080 w Edusie by go wyświetlić tym urządzeniem? Jeśli AVCHD to z jakim bitratem?

(W pierwszych moich postach w tym temacie nie wiem skąd się wzięła rozdzielczość 1920x1200. Oczywiście powinno być 1920x1080.)

środa, 12 sierpnia 2009, 22:26
Nowy
Nowy

Poczekaj z tym WD, on nie ma miejsca wewnątrz na twardy dysk.

Poczytaj: http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=142 ;
http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=156 ;
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php ... ight=hd+wd .

Rozpatrz jednak zakup odtwarzacza BD. Jest lepszy do odtwarzania płyt DVD, bo jepiej upscaluje i deinterlacuje niż odtwarzacz DVD z wyjsciem HDMI; w końcu opanujesz wytwarzanie płyt AVCHD; płyty BD też jakieś tam da się zakolekcjonować (99,999 % to 'amerykańska sieczka') - ale ten obraz 8O .

Wrócę z tyrki, to będzie dalej.

czwartek, 13 sierpnia 2009, 19:07
Nowy
Nowy

...
"Jak najlepiej przeliczyć materiał 1920x1080 w Edusie by go wyświetlić tym urządzeniem? Jeśli AVCHD to z jakim bitratem?"

Na to pytanie, to może chyba odpowiedzieć tylko posiadacz tej maszynki.

Nie napisałeś na początku jakie pliki video chcesz konwertować, z jakich źródeł one pochodzą ? Czy konwertując - źródłowe rozmiary pikselowe i bitrate chcesz podnosić, czy zmniejszać ? (bluray -> dvd czy odwrotnie ?; może to małoobrazkowe diwiksy -> avchd ?)

Na chłoski rozum, rekonwertowanie strumienia video ma sens tylko wtedy, gdy schodzimy w dół z rozmiarami pikselowymi i bitrate; np. zrippowany materiał z płyty BR lub kamery FullHD do formatu DVD, bo mamy tylko odtwarzacz DVD i kineskopowy telewizor -- albo do diviksa, bo mamy do oglądania laptoka. Przeróbka np. mpeg2 na h264 i odwrotnie przy zachowaniu lub podnoszeniu rozmiarów i bitrate - to dziwactwo. Enkodowanie, to nie tylko kompresja, przede wszystkim nieodwracalne usuwanie informacji zbędnych wg. danego enkodera (niezauważalnych dla oka np. ). Zawsze przyniesie stratę jakości; kompresowanie-kodowanie odbywa się pod konkretne urządzenie wyjściowe: np. odtwarzacz DVD lub komputer. Genialność programu MultiAVCHD polega głównie na tym, że on nie rekonwertuje on strumienia video. Np. z portalu vimeo (będąc zarejestrowanym) można downloadować filmy (nie mylić z przechwytywywaniem strumienia wyświetlanego w okienku) w rozdzielczości HD (1280x720), pliki mp4 lub mov (zawierające x/h264) zrobione (często przez utalentowanych ludzi) np. w Vegasie lub FinalCutPro. Po co je ponownie przerabiać w kombajnie i czekać sto godzin ? MultiAVCHD w parę minut zrobi z nich płytkę AVCHD i mogę je już oglądać na plaskatym telewizorze z odtwarzacza BR (o mkv wspominałem).
Po przydźwiganiu do domu telewizora płaskiego należy przeciąć pępowinę łączącą z formatem SD (DVD), nagromadzone latami diviksy wywalić do śmietnika !. m.

piątek, 14 sierpnia 2009, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przejrzałem te linki i choc informacje tam zawarte są nieco chaotycznie to przybliżyły temat odtwarzaczy sieciowych.
Co do BR to mam nieco mieszane uczucia w kwestii przyszłości tej formy zapisu. Poczekam jak klienci będą bardziej natarczywi w pytaniach o te płytki - tymczasem zainteresowanie jest niewielkie. Porównananie materiału na 42 calowej plaźmie z płyty DVD na odtwarzaczu DVD i upscalowanego przez BR Panasonica nie wykazało wg mnie jakichś różnic które skłaniałyby do zakupu w obecnej chwili BR.
Materiał jaki przeliczam to pliki MTX z kamery HPX171 o rozdzielczości Full HD.
Tymczasem zobaczę co wart jest ten WD HD TV Media Player.

piątek, 14 sierpnia 2009, 21:58
Nowy
Nowy

Wracając do pytania, jeszcze raz sprawdziłem 35 Mb/s sample .mxf z tej witryny http://www.fxsupport.de/blog/06_08.html (odmuxowane ścieżki wideo ściśle biorąc) dając je wprost na płytę AVCHD. Mój odtwarzacz BD35 leciutko się przytykał. Po zredukowaniu bitrate do ~25 Mb/s jest dobrze, daje się jednak zauważyć pewne pogorszenie jakości - w kierunku 'mydełka'. Nie dysponuję profesjonalnym enkoderem.

wtorek, 18 sierpnia 2009, 19:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Media Player wstępnie przetestowany - pliki kompresowane Ediusem na AVCHD 17 Mb/s chodzą bezproblemowo a jakość obrazu najlepsza jaką widziałem do tej pory po przeliczeniu. Wielkość godzinnego pliku to 8 GB a czas renderingu z poziomu Ediusa 4-rema rdzeniami 9550 razy cztery.
Dotąd kosztowało mnie to (odtwarzacz WD TV HD + dysk 1 TB) tyle co odtwarzacz BD 35 a zmagazynuje równowartość prawie 40 płyt BR.

środa, 19 sierpnia 2009, 20:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]