Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 07:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zagubiony temat progresive na przeplot konwersja 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zagubiony temat progresive na przeplot konwersja
Cześć, gdzieś czytałem o konwertowaniu sygnału progresywnego na taki z przeplotem tj np 25p na 50i czy coś w tym stylu, mam film 20p i chciałbym zamienić na 40i, possible ? :)
myślę o zakupie lustrzanki ale ona nagrywa 1920x1080 z 20klatek na sekunde (progresive) i 720p 30 klatek na sek. I nie wiem czy nada się taki obraz na coś do puszczenia z normalym sygnałem 50i ?

Troche gówniane te fps'y...ale głębia ostrosci, wymienna optyka i to za 2-3 tys zł... kusi, oczywiście nie kupuję lustra dla video tylko dla fotek ale czy warto dac 500zł wiecej za takia opcje ?

Myslę o wrzucaniu takich ujęć z taka głębią ostrości do jakiegoś filmu jako fragmenty...

czwartek, 27 sierpnia 2009, 20:46
Moderator
Moderator

Post Re: Zagubiony temat progresive na przeplot konwersja
te 20 sobie odpuść. po za tym nie ma takiego standardu jak 40i.

30 klatek da się puszczać na 50i ale nie będzie to idealnie płynne, trzeba złożyć 10 pól z 12 pól a więc wyrzucić co piąte pole. nie będzie to wyglądało idealnie ale w statycznych scenach ujdzie.

rozumiem, że chodzi o 500D. zwróć uwagę, że ten obraz nie jest wcale taki dobry. być może przeskalowany do SD na telewizorze będzie się prezentował lepiej. jeśli bardzo cię to interesuje mogę zrobić testową konwersję. mam gdzieś chyba próbki z tego aparatu, ale na wszelki wypadek jeśli masz jakieś źródła ale nie o ten aparat chodzi to poproszę o linki do jakiś reprezentatywnych próbek.

pozdrawiam

sobota, 29 sierpnia 2009, 12:11
Nowy
Nowy

Tak wlaśnie chodzi o 500d, znalazłem jakies sample i rpzekonwertowałem jest w rymitywny sposów tj w Ediusie zwolnilem 30 klatek do 25 klatek a 20 przyspieszyłem, uzyskaem tempo odpowiednie ale jak mówisz, 20 klatek w ruchu tragedia ale 30 klatek jest całkiem fajnie... a obraz wg mnie bardzo dobry no i głebia ostrości i ta czułość akceptowalna tak do 1600iso...

sobota, 29 sierpnia 2009, 13:38
Moderator
Moderator

no to zrobiłeś zupełnie co innego niż pytałeś. :P
pewnie, że najlepiej jest zwyczajnie zmienić ilość fps, jednak nadaje się to tylko do niektórych zastosowań.

jak się przyjrzeć, to materiał z 500d pozostawia wiele do życzenia. jakby słaby algorytm skalowania albo brany co któryś piksel. linie się strzępią i mrugają, powstaje moira... no ale nie chcę cię na siłę przekonywać. ;)

pozdrawiam

sobota, 29 sierpnia 2009, 13:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]