Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 08:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jakie parametry filmu puszczanego z USB na LCD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jakie parametry filmu puszczanego z USB na LCD
Troche to dziwne moze pytanie ale skad sie ono bierze:
Otoz mam w swoim telewizorze (jak pewnie wielu z was) wejscie usb. Niestety producent nie pochwalil sie zbytnio co przez nie mozna puscic procz niewiele mowiacego JPEG,MPEG1,MPEG2 bo o ile jpeg to faktycznie przyjmie kazdy duzy czy maly to o tyle film juz nie - owszem moze byc mpeg ale odpowiedni a to juz uzytkownik musi znalezc sobie sam.

No ale po co mi to: otoz robilem pokaz zdjec w postaci filmu nagrywalem taki pokaz na pendrajwa i puszczalem bezposredio na telewizorze - efekt miód. Po czym ktos z rodziny poprosil mnie abym mu to nagral ale na dvd bo on nie ma w swoim tv wejscia usb. No i po takim zabiegu pokaz juz jest do dupy - mydlo. No tak pomyslalem obnizylem rozdzielczosc prawie o polowe zapisujac do dvd.

I teraz sie zastanawiam doswiadczony o takie wlasnie przygody bo o ile zdjecia mialem przewyzszajace obraz full HD > 1920 px o tyle teraz chcialem zrobic cos z filmem z kamery Sony DCR-SR37 ktora z tego co rozumiem daje obraz w PALu w 25 klatkach czyli nieco maly - i teraz mam odwrotny problem niz w przypadku zdjec jakosc jest dobra jak nagram dvd (znaczy dobra powiedzmy) ale jak nagram taki film na pendrive usb to pokazuja sie paski na obrazie - przeplot. I teraz mam takie pytania:

1. Czy taka kamera da sie uzyskac przyjemny obraz na telewizorze LCD (no bo nie powiem na starych kineskopowych obraz wygladal spoko)
2. Czy jest jakikolwiek sens powiekszania obrazu na sile powyzej PALu czy to tylko strata miejsca na dysku
3. Jak zaradzic przeplotowi ktory w tym przypadku wystepuje na pendriwie ?
4. Czy moze byc tak ze telewizor po usb chce 50 klatek a nie 25 ?

Pozdrawiam
Esc

niedziela, 27 września 2009, 09:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]