Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 22:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 hdv/mpeg 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post hdv/mpeg
witam

czytam i czytam i do konca dojsc nie moge. bylbym wdzieczny gdyby ktos zechcial wyjasnic od poczatku do konca jak to jest albo odpowiedzial na kilka pytan.

zacznijmy od tego ze kamera moja, potocznie nazywana HD (nie wiem jak fachowo), rejestruje na kasecie w formacie HDV ktory jak wyczytalem jest to MPEG2 czyli w przeciwienstwie do formatu DV jest to juz material po kompresji (choc nadal w wysokiej rozdzielczosci). zgrywam to teraz przez firewire na komputer. jesli chce ogladac na komp to nie ma problemu, wystarczy kodek i jakis odtwarzacz. sprawa prosta. teraz schodki (dla mnie). moge nagrac ten material bezposrednio na plyte blue-ray i pytanie 1. czy strace na jakosci? w programie ktory mam, sa dwie opcje do wyboru. jedna to mpeg2, druga to h.264 (kazda z kilkoma pod opcjami). czy dobrze rozumie ze jesli wybiore format zapisu mpeg2 to nie strace a jesli h.264 to progrma zrobi tak zwany rendering i jakosc sie pogorszy? (wiec chyba nie ma sensu zmieniac:) ) pytanie kolejne, trudniejsze. 2. jesli chce cos wyciac, przestawic sceny, wstawic jakis podklad dzwiekowy, czy wtedy strace na jakosci? (pytania o ta strate to z powodu tego co na tym forum przeczytalem o wyzszosci dv nad hdv/avchd ze dv latwo sie obrabia. ale moze cos zle zrozumialem. dlatego pytam)

TIA

p.s. jesli to istotne to kamera sony hdr-hc9e, program adobe premiere elements 7.0

niedziela, 8 listopada 2009, 16:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: hdv/mpeg
mantodeus napisał(a):
witam
jak wyczytalem jest to MPEG2 czyli w przeciwienstwie do formatu DV jest to juz material po kompresji (choc nadal w wysokiej rozdzielczosci). zgrywam to teraz przez firewire na komputer. jesli chce ogladac na komp to nie ma problemu, wystarczy kodek i jakis odtwarzacz. sprawa prosta. teraz schodki (dla mnie). moge nagrac ten material bezposrednio na plyte blue-ray i pytanie 1. czy strace na jakosci? w programie ktory mam, sa dwie opcje do wyboru. jedna to mpeg2, druga to h.264 (kazda z kilkoma pod opcjami). czy dobrze rozumie ze jesli wybiore format zapisu mpeg2 to nie strace a jesli h.264 to progrma zrobi tak zwany rendering i jakosc sie pogorszy? (wiec chyba nie ma sensu zmieniac:) ) pytanie kolejne, trudniejsze. 2. jesli chce cos wyciac, przestawic sceny, wstawic jakis podklad dzwiekowy, czy wtedy strace na jakosci? (pytania o ta strate to z powodu tego co na tym forum przeczytalem o wyzszosci dv nad hdv/avchd ze dv latwo sie obrabia. ale moze cos zle zrozumialem. dlatego pytam)

TIA

p.s. jesli to istotne to kamera sony hdr-hc9e, program adobe premiere elements 7.0

Nie będziesz miał problemu z montażem ponieważ jest to MPEG2 a nie AVCHD.
Moim zdaniem lepiej wypuścić do MPEG2 na bluray.

poniedziałek, 9 listopada 2009, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: hdv/mpeg
Gwoli wyjaśnienia - materiał w formacie DV też jest skompresowany /stała kompresja wewnątrzklatkowa 1:5/.

ad.1 Nic nie stracisz na jakości bo bitrate Twego materiału HDV - 25 Mb/sek mieści się w standardzie płyt Blu Ray.

ad.2 Też przy wspomnianych czynnościach montażowych nie stracisz na jakości pod warunkiem, że materiał przed wypaleniem BD nie będzie przeliczany ponownie.
Jedynie przy dodaniu do materiału przejść czy jakichkolwiek filtrów te fragmenty zostaną renderowane.

poniedziałek, 9 listopada 2009, 01:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]