Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 02:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Do znawców Ediusa 5.12 + ProCodera3 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Do znawców Ediusa 5.12 + ProCodera3
Zwracam się z pytaniem do bardziej zaawansowanych z naszego forum.
Otóż nie nogę sobie poradzić z fatalną jakością dźwięku po działaniu Ediusa 5.12+ProCodera3.
Błąd objawia się tym,że niezależnie jakiego bitratu użyję to dźwięk na początku utworu gdzie jest kilka wstawek różnych utworów muzycznych jest strasznie poszarpany, przerywany.
Błąd sam się naprawia tam gdzie utwór jest już nie dotykany obróbką np.wyciszania, wstawiania innych utworów itp.Dodam także że ten sam projekt przeliczony przez kodek Ediusa - Canopus HQ nie ma żadnych błędów, dźwięk jest idealnie płynny. Wnioskuję z tego że błąd leży w ProCoderze 3.

Parametry projektu:
-materiał Full HD 1920x1080i z kamery Sony EX1 jako m2p
-dźwięk w formie WAV - kilka fragmentów różnych utworów ułożonych na timeline po sobie na początku projektu, kodowanie audio MPEG
-czas trwania 3m46s - wielkość wynikowa pliku z ProCodera ok.570MB
-obróbka w Edius 5.12+HDStorm, PC - 4 rdzenie, 4 G RAM, + ProCoder3.
-parametry na ProCoderze3 - stały bitrate CBR (próby dla 15000,18300,20000, i 25000kb/s)
-kodowanie do MPEG2, 1 przebieg, 1920x1080p25

Dokładny opis błędu.
Po stworzeniu projektu w Ediusie 5.12 z podłożonym dźwiękiem w formacie WAV eksportuję go do ProCodera3
Tam dla parametrów jak wyżej przeliczam projekt ProCoderem3 i w wyniku otrzymuję 570MB plik m2p który odtwarzany na początku gdzie są wstawki różnych fragmentów muzycznych strasznie się rwie ale tylko dźwięk (!!!) Wszystkie kawałki muzyczne w WAV.
Dziwne jest to że Edius ten sam projekt do avi przelicza bardzo ładnie i muza jest idealna ale plik ma niestety ok.3,6GB.

Na koniec mam prośbę do osób które miały już podobny przypadek.
Poradźcie coś, Wasze jedno zdanie może rozwiązać problem a ja mogę go szukać tydzień i dłużej.
Wydaje mi się że próbowałem już wszystkich kombinacji, albo błądzę...

piątek, 20 listopada 2009, 11:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]